Ons erfgoed Ajacied Albert Kerstmis Voorafgaand aan de wedstrijd tegen PSV opende Maarten Stekelenburg, samen met de tweeling Justin en Leroy Blöck, het visueel gehandicaptenplat form. Het geeft plaats aan vijfentwintig visueel gehandicapten, die met een speciaal wedstrijdverslag via een Sony-radio de wedstrijd kunnen volgen. Na zoveel vergaderingen is het heerlijk om weer even het veld op te gaan. De AjaxVeteranen trainen elke donderdagavond van acht uur tot kwart voor tien op de Toekomst. En na de training natuurlijk gezellig verder met de bekende derde helft.Trainer Jan Buskermolen heeft de leiding tij dens en na de training. Op het trainingsveld moeten we vol aan de bak. Jan heeft namelijk de stem van Rinus Michels. Dan weet je genoeg. En hij is even fanatiek als zijn vader Henk Buskermolen. Jan is kortom een gedreven vent met veel passie. Vrijdag 28 november Elke ochtend probeer ik zo vaak als mogelijk mijn kinderen naar school te brengen. Daarna, een maal aangekomen in de ArenA, is het tijd voor overleg met onze logistiek partner. Hierin komen de kosten van 'het logistieke ver haal' - de kosten van onder meer distributie en opslag - aan bod. Deze vrijdag is sowieso een alge meen 'kostendagje'Want hierna volgt een evaluatie van het eigen beheer, dat wil zeggen een evalu atie van de spullen die we zelf inkopen, vervolgens opslaan en voorfinancieren. Dan gaat het in het bijzonder over het risico dat we hierbij lopen. Na de calculatie wordt de dag, zoals elke vrijdag, beëindigd met een vrijdagmiddag borrel. De week wordt steevast gezellig geëvalueerd met de colle ga's. Alles natuurlijk onder het genot van een natje en een droogje. Deze avond ben ik rede lijk bijtijds thuis om me voor te bereiden op onze komende thuis wedstrijd op zaterdag tegen de nummer drie op de ranglijst, de veteranen van HBC.Altijd lastig. Al geruime tijd doe ik in de Ajax Media oproepen aan Ajacieden om het eventuele in het bezit zijnde erfgoed over Ajax af te staan aan onze club. Hierdoor heb ik veel materiaal voor onze club in ontvangst mogen Nieuwjaarsborrel U kunt alvast in uw agenda noteren dat 1 5.00 tot 17.00 uur de Nieuwjaarsborrel in 2009 zal plaatsvinden op zondag 1 1 januari op de Toekomst. Een uitnodiging volgt. Toch neem ik weer de vrijheid om mijn clubgenoten te vragen om op zolder, in de kastjes en onder het bed te kijken, want we zijn nog lang niet compleet! Is er nog iets waarvan U denkt: dit is Erfgoed, dit gaat naar onze club, meldt het mij dan even. Thijs Lindeman. t.lindeman@ajax.nl Ik schuifel langs de dennen Met kluit en op het kruis Nerveus zoek ik er een voor thuis Moet ik u wel bekennen Geen rendier nog aan 't rennen Sint op de boot naar huis Zijn Pietencrew incluis Het is weer even wennen Zo kreeg ik onlangs een sig naal uit het Hoge Noorden van Ajacied Albert Koster. Hij had wel iets voor ons, zo liet hij weten. Blijkt de brave borst al 40 jaar erfgoedma teriaal verzameld te hebben en kwam hij wel even uit Delfzijl - twee uur heen en twee uur terug - om het mij te laten zien. Komt hij met een partijtje dvd's aanzetten waarop zoveel over Ajax staat dat je je afvraagt of deze Ajacied de afgelopen 40 jaar nog wel zijn bed heeft gezien. Alstublieft! Dat raakt dan wel even je Ajax-snaartje. Op de vraag hoe het ooit begonnen is zegt hij:'Dat was na de wedstrijd Fener- bah?e - Ajax op 28 november l968.Toen begon ik met alles wat ik over Ajax kon vinden in plakboeken te bewaren. In de eerste paar maanden knipte ik alles uit onder andere het Nieuwsblad van het Noorden en gingen hele verslagen 'ongeknipt' in de plakboeken. Maar later gingen alle artikelen over Ajax netjes op een rij de boeken in. Ook leerde ik in die tijd mensen kennen van de afdeling Voorlichting van de gemeente Groningen, en via hen kreeg ik elke dag maar liefst achttien dagbladen. De ambtenaren gebruikten die voor de politieke gegevens en de sportbijlagen werden voor mij bewaard. Elke vrijdag middag haalde ik stapels kranten bij hen op, en in het weekend ging ik dan sorteren, plakken en later scannen. En dat doe ik al zo'n 40 jaar...!' Een pracht verhaal. Nu sterren aan de hemel staan De stal met kribbe voor de haard Kaarsen de TL verdringen Kerstboom niet is weg te slaan Hoor ik eng'len fijnbesnaard Ajax Ajax Ajax zingen Huisdichter Cornelis December 2008 AJAX CLUBNIEUWS NOVEM BE R/D EC EM BER 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 5