Frans Schoofs Dagboek van... 'Tussen veld en vergadering' Frans Schoofs (42) werkt in de Amsterdam ArenA als Mana ger Merchandising en voetbalt op de Toekomst bij de Ajax Vetera nen. Tussen alle bedrijven door vond hij de tijd een dagboekje bij te houden van zomaar een week in november. Vrijdag 21 november Vandaag staat het samenstellen van de nieuwe casualcollectie en fanwear voor het nieuwe seizoen op het programma. Er wordt onder meer besproken welke stoffen worden gebruikt en wat zoal de aanlevertijden zijn. Ook de ontwerpfasen komen aan bod. Dit alles om de nieuwe collectie voor juni 2009 klaar te hebben en deze te kunnen introduceren bij winkels, fanshops en groot handels. Het gaat overigens over collecties voor kinderen en vol wassenen. 's Middags praten we over alle overige artikelen die in een kinderkamer horen zoals dekbedden en pyjama's, maar ook ondergoed, gordijnen en badjas sen. Erg leuk om nu al met deze Ajax-collecties bezig te zijn. Zaterdag 22 november De Ajax Veteranen komen van daag niet in actie. De wedstrijd tegen SDWVeteranen is afgelast. Er wordt ook niet getraind. Kortom, ik kan gaan genieten van een vrije zaterdag. Ook wel eens een keer lekker. Zondag 23 november Vandaag naar de vertrouwde ArenA voor een heel bijzonder evenement: de eerste editie van het grote Sinterklaasfeest van de Ajax Kids Club. Ik neem mijn dochters Daisy (10) en Romy (6) mee naar het stadion om Sinter klaas te bekijken en mogelijk de hand te schudden. Het is er heel gezellig en heel druk. Na de ont vangst van de Sint kijken we met zijn allen naar de competitietop per AZ -Ajax, die op een groot scherm wordt getoond. Samen met alle aanwezige 3500 kinde ren beleven we alle drie een heel leuke, maar wel berekoude dag. Alleen jammer van het resultaat in Alkmaar. Maandag 24 november Vandaag overleg over de Fan- shop. Er wordt onder meer uit gebreid gesproken over onze aanwezigheid bij de supporters feesten van de SVA.We willen voortaan duidelijk(er) aanwezig zijn bij de feestjes van de fans. Daarnaast wordt ook de ver koopunit bij de ABA, onze busi ness club, geëvalueerd.Tenslotte bespreken we onze zoektocht naar meer verkooppunten in het stadion. Dit laatste punt gaat in goed overleg met de collega's van de Amsterdam ArenA. In de mid dag staat een nieuw overleg gepland. Ditmaal staat de verbou wing van de Fanshop centraal. Aan bod komen onder meer de verschillende ontwerpen van de nieuwe Fanshop, wie het uitein delijk gaat uitvoeren, welke mate rialen erin terug komen, enzo voorts. Het is niet onbelangrijk het budget goedgekeurd te krij gen voordat de Fanshop op de schop gaat. Ik sluit mijn dag af met een interview voor Ajax Life, de krant van de supportersvere niging SVA. Sander Zeldenrijk is de interviewer en het gesprek gaat natuurlijk over merchandi sing. Vragen die aan bod komen zijn onder meer: hoe werken we samen met de achterban, welke producten lopen goed, etc etc. Dinsdag 25 november 's Ochtends overleg met onze tassenleverancier. De nieuwe col lectie tassen voor het volgende seizoen wordt onder de loep genomen.Verschillende types en kleuren passeren de revue. De collectie zal waarschijnlijk bestaan uit een postman bag, rug tas en sporttas. De vraag of we de nieuwe uitkleuren wel of niet moeten uitvoeren blijkt een lastige. 's Middags volgt overleg met de eigen merchandisingafde- ling, waarbij het wel en wee in de eigen organisatie wordt bespro ken. Waar staan we? Hierop volgt het Fanshopoverleg met Peter, de manager van de Official Ajax Fan shop. Hoe staan we er in de shop voor? Woensdag 26 november Ontvangst van verschillende fabrikanten uit Pakistan, India en het Verre Oosten. De ballen in de Fanshop komen bijvoorbeeld uit Pakistan.Voordat ze in de winkel komen te liggen worden de bal len uitgebreid getest door een onafhankelijk bedrijf. Ook dat komt ter sprake. Hoe zit het bij voorbeeld met het verfgebruik? En zitten er niet te veel andere gevaarlijke stoffen op of in.Veilig- heid gaat natuurlijk boven alles. Donderdag 27 november De dag begint met een gesprek over de mogelijkheid om een Fanshopfiliaal in de binnenstad te beginnen. Met een makelaar wor den de mogelijke locaties, liefst Damrak, Kalverstraat of Nieu- wedijk, besproken. Als een filiaal moeilijk wordt of anderszins niet lukt, dan willen we een samen werking aangaan met lokale win keliers die al Ajax-merchandising verkopen. Naar een mogelijke samenwerking met deze winke liers in de binnenstad is al markt onderzoek gedaan. In de loop van de middag volgen afdelingen- overleg en commercieel overleg met Henri van der Aat, onze algemeen directeur a.i. Hier zijn ook de overige, leidinggevende collega's bij aanwezig. AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 4