/Dawiu Evenementencommissie Fonzie ber. Een belangrijke wijziging is dat vanwege afnemende belang stelling aan het einde van de dag geen ontmoeting meer zal plaatsvinden tussen Sinterklaas en de trainers/leiders/fysio's van alle jeugd- en amateurelftallen. Enige jaren geleden is het idee ontstaan in een samenspel tus sen ouders, jeugdspeler en de technische staf/leiders een Ouderavond te organiseren. De evene-mentencommissie treedt in dit verband faciliterend op. Op korte termijn zal bespro ken worden hoe deze avond dit jaar kan worden ingericht. Als richtdatum geldt voorlopig zaterdag 13 december. Het Dirk de Groot Gala staat dit jaar geprogrammeerd voor dinsdag 16 december. Cen traal staat een mixed voetbal toernooi tussen alle spelers van de amateurs. Ieder team bestaat uit een speler van alle vier de elftallen. Ook uitgenodigd is iedereen van de technische - en medische staf. Zelfs kantoorper soneel is welkom om mee te spelen. Na afloop is er de prijs uitreiking door Dirk de Groot en aansluitend kan iedereen genieten van het stampotten buffet. Hiermee wordt de eerste seizoenshelft afgesloten. Jan Buskermolen In het verleden schortte het nogal eens aan de communicatie rondom het bekend maken van de data waarop diverse evene menten plaats vinden. Deze keer is er al vroeg duidelijkheid en derhalve is het goed om die nu al in uw agenda te zetten.Vermits het een evenement is waarvoor u wordt uitgenodigd. In de afgelopen twee jaar hebben we experimenten gedaan met de opzet van het Sinterklaasfeest. Dat heeft niet tot verbeteringen geleid. Sterker, het oude concept werd algemeen als beter ervaren. Vandaar dat is besloten om het komende Sinterklaasfeest weer als vanouds in Diemen te houden, en wel op zaterdag 29 novem- De Algemene Ledenvergadering (ALV) zal dit jaar worden gehouden op maandag 15 december op de Toekomst. Aanvang: 20.00 uur. Bestuur AFC Ajax De eerste wedstrijd van het seizoen.Willem II uit.Wie zegt daar dat dat makkelijk is? We willen wel graag dat het zo is maar er is weerstand. De seizoensopening tilt die verwachting en daarmee de weerstand nog wat op. Dat werkt op elk niveau zo en Ajax, ja, dat is Ajax en dat is een dubbele motivator. Dat roept nog meer inspiratie en wil tot weerstand op.We kunnen daar klagerig over doen maar dat zou een gebrek aan inzicht en aan klasse verraden. Wij Ajacieden moeten daar koninklijk mee omgaan. Onze trots hebben dat de anderen de wedstrijd tegen ons rood en wit zien als een finale, als één van de extreme hoogtepunten van het sei zoen. Die houding van de anderen bepaalt mede onze status en het moet, andersom, weer een speciale motivatie zijn. In Tilburg is het niet anders.Willem II bundelt de krachten, je voelt het aan de sfeer in het kleedkamergebied. Hoogtijdag in het stadion dat ze, gezien de clubnaam, eigenlijk zouden moeten omdopen in Het Koningshuis. Op het nog onbetreden terrein ontmoet ik een oude bekende. Oud in de zin van: ik ken hem al lang.Tot voor zeer kort was Fons Groenendijk een collega, zo eentje waarmee je ook persoonlijke dingen, vrolijk, droevig, kon delen. Nu werkzaam bij Willem II, assistent trainer. Hij is Ajacied in zijn hart. Hij kent de club beter dan menigeen en niet alleen omdat hij voor Ajax voetbalde, voor Ajax op de Toekomst als trainer werkte en ook nog eens aan de overkant zijn krachten inzette als trainer. Ajacied uit overtuiging, zonder meer. Wij keken elkaar aan. Ik zag en hij wist wat ik zag. Ik zag de stille en verbloemde pijn en de onmiskenbare onderstroom dat hij het gevoel had vandaag tegen z'n club te spelen. Zo vers na het afscheid was dat een stekende onderstroom, naar verloop van tijd krijgt dat een duidelijker plaats. Onvermijdelijk spraken we in de windstilte voor de seizoensopening vooral over Ajax. Niet alleen over de zaken bij het eerste elftal maar ook over de Toekomst, met andere woorden: over de diepte van de club. Willem II versloeg Ajax. Fons Groenendijk versloeg Ajax. Met ere en met trots. Ik feliciteerde hem en hij accepteerde. Blij met de winst van zijn club. Maar ergens, diep onder de huid, ver achter de ogen maar toch voel- en zichtbaar stond daar een Ajacied die verloren had. 8 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 8