Zaterdag 23 augustus Vrijdag 22 augustus Zondag 24 augustus Maandag 25 augustus Dinsdag 26 augustus bus naar het hotel. Na een late lunch in restaurant Eltorito's werd er, na wat gerust te hebben op de kamers, vertrokken naar de Chelsea Academy. Na een rondleiding over het complex werd er een elftalfoto gemaakt en heette Frank Arnesen ons van harte welkom. Na het diner keerden we terug naar ons hotel. In de ochtend vertrok de groep naar de Academy waar, in aanwe zigheid van de heer Abramovich, de officiële opening plaatsvond. De eerste wedstrijd tegen Bayern München werd door ons verdiend met 1-0 gewonnen. Intussen waren er op het com plex ook enige ouders gearri veerd, die van onze overwinning konden meegenieten. 's Middags vertrokken we voor een rondrit naar Londen die ein digde bij het reuzenrad The Lon don Eye om van het mooie uit zicht te genieten. Helaas heb ik last van hoogtevrees. Gelukkig was ik niet de enige. Ook onze speler Iljaas Rodjan bleek daar last van te hebben. Samen met hem maakte ik een leuke wande ling langs de Thames. Na dit uit stapje kregen we in Stanford Bridge, het prachtige stadion van Chelsea, een rondleiding en kon den de jongens genieten van de kleedkamer van sterspelers als Malouda, Drogba en Mikel. Na een fantastisch diner in ons hotel, samengesteld door topkop Robin Pronk in overleg met de leiding van Eltorito's gingen we allemaal voldaan slapen. v.l.n.r.: Robin Pronk, Frank Arnesen, Sebastian Arnesen,Wim Jonk. Van 22 tot 26 augustus 2008 namen de B1-junioren deel aan het Chelsea InternationalTour- nement in Londen. Elftalleider Frits Andriese hield voor het Ajax Clubnieuws een dagboekje bij. 's Ochtends om kwart voor tien verzamelden spelers en begelei ding - Robin Pronk,Wim Jonk, Bas Bruning en ik- op Schiphol. Bij aankomst op Heathrow Airport stond Sebastian Arnesen (de zoon van) ons al op te wach ten en vertrokken we met de Na het ontbijt vertrokken we voor de tweede wedstrijd naar de Academy voor de wedstrijd tegen de Disney Soccer All Stars. Deze wedstrijd bleek echter omgezet te zijn waardoor we nu eerst tegen de Russische ploeg FC Tolyatti moesten aan treden, waar we kansloos met 2-0 van verloren. In de middag traden we dan aan tegen Disney Soccer All Stars. Ook tegen deze ploeg ging het niet makkelijk en speelden we met 1-1 gelijk. 's Avonds bij het gezamenlijke diner bij Eltorito's werd Frank Arnesen door ons met twee cadeaus in het zonnetje gezet: van het nieuwe shirt met Aegon en de Ajax Kop genoot hij zicht baar. Hij dankte Ajax voor de prachtige geschenken. Met veel muziek werd het een gezellige avond. Vandaag moesten we aantreden tegen Suwon Samsung Bluewings. Ook dit was weer een lastige wedstrijd. Na een slap begin en een 0-1 achterstand werd deze wedstrijd toch nog met 4-1 gewonnen, helaas onvoldoende De B1 op Stanford Bridge om verder te gaan naar de finale ronde. Na deze wedstrijd volgde per team een prijsuitreiking door FrankArnesen en kreeg iedere speler een medaille. Na de finale tussen Chelsea en River Plate, de prijsuitreiking en de barbecue gingen we richting hotel. Heel vroeg ontbeten. Daarna gingen we ons gereed maken voor de terugreis maar niet voor we de eigenaar en personeel van Eltorito's hadden bedankt voor de voortreffelijke maaltijden en de goede bediening. Met onze attenties was iedereen zeer tevreden. Ook zij waren zeer tevreden.Vervolgens vertrokken we met de bus naar de luchtha ven. Al met al was het een leer zaam weekend geweest, vooral omdat we tegen verschillende teams hadden gespeeld van ver schillende continenten met andere speelstijlen in een vreemde omgeving. Last but not least dank aan Sebastian Arnesen die ons alle dagen voortreffelijk begeleidde en ons op onze wen ken bediende. 4 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 4