2)a<iMa Ongekend grote opkomst jaarfeest Evenementencommissie Magisch vierletterwoord Na deze topattractie verspreid den de gasten zich over het gebouw. Naast het centrale podium met daarop een diskjoc key waren er activiteiten in de ruimtes achter de kantine. Wegens succes was de bingo geprolongeerd. Onder grote belangstelling werden er vier ron den bingo gespeeld. Per ronde was er een andere presentator. In volgorde van opkomst zorgden Joop Leeuwendaal,Wim Boh- nenn, Hennie Henrichs en Marcel Beukenboom voor hilarische momenten. Ajax-quiz Nieuw dit jaar was de Ajax-quiz onder leiding van Klaas Vos. Enig jurylid was de heer Schoevaart. Er werd een groot aantal voor ronden gespeeld en uit elke voor ronde kwamen winnaars tevoor schijn. Deze winnaars kwamen uit in de finaleronde. De quiz master had voor de finale een aantal moeilijke vragen bedacht. De deelnemers hadden grote moeite om de vragen goed te beantwoorden.Winnaar werd uit eindelijk Erol Elman van AjaxTV Op het centrale podium traden verder nog Robert Leroy en Timeless op. Met name deze laat ste zorgde voor een opperbeste stemming onder de gasten. Er werd de hele avond volop gedanst. Rond twee uur 's nachts kwam er een einde aan de viering van 108 jaar AFCAjax. Jan Buskermolen Inde regel wordt het jaarfeest bezocht door circa 500 leden. Dat was dit keer ruimschoots meer. Met 650 mensen steeg het bezoekersaantal naar ongekende hoogte. Er was sprake van een gezellige drukte zonder dat je het gevoel had dat het druk was. Een week voor het evenement moesten we het programma omgooien toen bekend werd dat Gerard Joling niet om 23.30 uur maar om 21.30 uur moest optre den. Gelukkig hebben we prak tisch alle gasten weten te berei ken om deze programmawijziging door te geven. Iedereen stond klaar toen Gerard Joling het podium op kwam. Gedurende een half uur gaf hij een werve lende show en zorgde tussen de liedjes door voor allerlei woord grappen. AjaxTV verlegt de grenzen. Diverse oud Ajacieden worden bezocht en geïnterviewd. En ik mag mee. Dat reizen en bezoeken is leuk en inspannend en het opent je ogen weer eens. Het is trotsmakend te ervaren hoe gezien Ajax is. Dat merk je wanneer je in Milaan, Barcelona of Manchester arriveert en de naam 'Ajax' laat vallen. Of het nu portiers aan het hek van het trainingsveld, taxichauffeurs, managers van clubs zijn, overal zorgt 'Ajax' voor een open lach en een gemeende medewerking. 'Ajax'. Ha, magisch vierletterwoord! Het is wel eens fijn je te realiseren dat het hier in onze eigen pol der wel eens guur kan zijn, het wel eens zo mag stormen dat het water zo uit de ringvaarten klotst, dat je denkt: dit komt niet meer goed, maar dat het charisma en daarmee de kracht van de club enorm diep ligt. De reis naar Milaan, waar Chivu werd geïnterviewd, benutte ik voor een kort bezoek aan Roberto, hoofdcoördinator van Inters jongste jeugd. Hij reist de wereld af om inzichten te verfrissen, nieuwe ideeën, wijsheid op te doen. Hij ontving mij op het Centro Giacinto Facchetti.Vier-vijf velden, een ministadion, een opblaas- hal. Dit was hun Toekomst. Bescheidener, meer geïmproviseerd dan die van ons, minder sjiek. Maar er wordt niet minder hard gewerkt. In een smalle gang stopte ik abrupt. Aan de muur een foto. Een foto van De Toekomst. Ónze Toekomst! Een jeugdselec- tie van Inter met hun begeleiders poseerde trots voor de gevel van ons complex. Roberto glimlachte en zei:'Jullie zijn een voor beeld'. Dat hoor ik wel meer. En dat moet ook zo blijven. Andere clubs zitten niet stil, overal worden grenzen verlegd, horizonten verbreed, gewerkt aan verbetering. In de lovende woorden van Roberto lag een waarschuwing verborgen. In de trant van verlies die leidende rol niet. Houd je ogen open voor de ontwikkeling van deze tijd, voor de nieuwe behoeften die de nieuwe wereld heeft. Blijf jezelf ontwikkelen. Het vierletterwoord moet grensverleggend magisch blijven! 8 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 8