Gevulde koeken Zaterdagvoetbal Hoe ben je bijAjax terecht gekomenIk ben in het restaurant op de Toekomst begonnen. Mijn zoon had een keer een clinic. Ik werd toen gevraagd of ik daar soms wilde invallen. Omdat iedereen mij nog van vroeger kende kwam dat snel rond. Wat voor werk deed je vóór je bijAjax kwam? Na mijn studieVWO en HEAO (CE) met talen heb ik bij een bank en een modellenbureau gewerkt. Daarna ben ik onder andere samen met mijn huidige man een Grand Café begonnen. Voor wie ben je secretaresse? Voor het hoofd jeugdopleiding, Jong Ajax, manager verenigings- en bestuurszaken en de Toekomst. Wat vind je het leukste aan je werkzaamheden? Intensief met Ajax bezig zijn, zaken verbeteren en perfectioneren en bijdragen aan de club, de vereniging, de mensen, is het leukste om te doen. Wat is voor jou het bijzondere van het werken op de Toekomst? De interactie, de mensen, het gevoel hebben dat je ook thuiskomt als je de werkdag begint. Hoe zou jij je Ajax-gevoel willen omschrijven? Als een intense liefde. Ik kom uit een Ajax-nest, want mijn broertje heeft vroeger in de Meer de jeugdopleiding doorlopen. Dan ging je met het hele gezin met lijn 9 naar Ajax. Hoe denk je aan De Meer terug? Met een warm gevoel. Niet alleen vanwege Ajax, maar ook omdat die periode herinnert aan tijden waarin sommige mensen je nog niet ontvallen waren, een tijd van dierbare herinneringen, die samen met Ajax een onvergetelijke periode vormt. Hoe sportief ben je zelf? Ik beweeg genoeg maar beoefen geen sport. Ik volg mijn zoon als hij moet voetballen, thuis op deToe- komst en uit, en zondag gaan we lekker in de ArenA naar het eer ste elftal kijken. Ik kijk ook graag naar schaatsen, wielrennen en tennis. Naam: Lydia Fritz - van der Moot Leeftijd: 46 jaar Beroep: secretaresse op de Toekomst BijAjax: 1998 (horeca) en 2000 in dienst Waar je ook keek, overal zag je grote schalen gevulde koeken. Ik ben dol op gevulde koeken. De schuld van mijn opoe die ons gezin elk weekend trakteerde op de beste koeken van het dorp en die op het bordje van ons zondagoch- tendontbijt lagen te lonken. Nu lachten ze me van alle kanten toe in het nagelnieuwe leden restaurant van IJsselmeervogels. En je mocht er van snoepen, zoveel als je wilde. De leiding van het vlaggenschip van de zaterdag had me uitgenodigd met hen mee te gaan naar de uitwedstrijd tegen de 'rooien' op 9 februari jl. Vanaf mijn twaalfde had ik als jon getje uit Huizen menig keer de fiets genomen om mijn s.v. Hui zen het te zien opnemen tegen hetzij Spakenburg hetzij IJssel meervogels. Een vaak barre tocht door de Eemnesserpolder waar wind en regen altijd vrij spel had den. Als we verloren hadden ver liep de terugreis moeizaam en voelde als een straf; bij winst vloog ik als in een triomfmars huiswaarts! Opwindend was het immer. Met dezelfde opwinding nam ik die februarizaterdag plaats naast vaste uit-supporter en robuuste barkeeper van de Toe komst, Hans Koggink. De motor van de bus ronkte nog niet eens, toen Ben Kraanen al rondging met broodjes, krentenbollen en flesjes fris.Aan de Spakenburgse dijk aangekomen werden we niet alleen op gevulde koeken getrak teerd, maar op het veld helaas ook op een ontluisterende 4-0 nederlaag. Niet helemaal vrij van bijgeloof dacht ik: zou mijn mee gaan er debet aan zijn? Als jon getje dacht ik dat ook wel eens. Of hadden in de kleedkamer ook schalen gevul-de koeken klaarge staan, waar onze jongens zich verlekkerd aan vergrepen hadden en zodoende zelf als gevulde koeken zich over het veld hadden bewogen? Gelukkig hoefde ik niet terug met de fiets. Ben Kraa- nen deelde weer iets rond. Ik ben vergeten wat. In elk geval geen gevulde koeken. Klaas Vos Wat wilde je vroeger als kind worden? Rijk. Tijn Middendorp WIE IS WIE? AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 7