Ons erfgoed Maandag 24 maart Goodbye Johnny Correctie Nostalgie? Wederom hebben in de afgelopen periode een flink aantal jeugdspelers hun eerste contract bij onze club getekend, zoals een 5-tal A-junioren.V.l.n.r.: Jordi Schell,Vlatko Lazic, Deniz Aslan, Roy Ouwekerk en Sergio Padt.Tevredenheid, blijdschap en felicitaties bij en van ouders en club vielen hen ten deel. Zondag 23 maart In de ochtend gaan we een laat ste keer naar het spelershotel om met de twee prijswinnaars en de aanvoerder nog even kort terug te blikken. Na de inter views snellen we naar het hotel, ik ga nog een uurtje spotten en dan moeten de koffers weer worden gepakt. Om 14.00 uur worden we opgehaald en bege ven we ons naar het vliegveld. In Lissabon lopen we een paar uur vertraging op. Uiteindelijk lopen we om 2.15 uur Schiphol binnen. Iedereen neemt afscheid van elkaar en van een mooie week en dan is het weer: snel naar bed! Ik heb vrij en kan dus op mijn gemak het toernooi nog eens de revue laten passeren. Het was bijzonder om mee te mogen maken. Dinsdag 25 maart Deze dag is eigenlijk iets repre sentatiever voor een 'gewone' werkdag. We beginnen met een redactievergadering waar de pro grammering en de te draaien onderwerpen voor de komende periode worden doorgesproken. Ik vertel wat de trip naar Portu gal heeft opgeleverd en gelukkig worden die middag al de eerste beelden gepubliceerd. Later die ochtend zingen we met het hele personeel meneer Schoevaart toe, die gisteren negentig jaar is geworden.Achter mijn bureau verstuur ik wat mailtjes en later in de middag tekenen vier jon gens uit de BI hun eerste contract. Daar ben ik namens AjaxTV ook weer bij. Om half zes zit de werkdag erop. Opgevouwen in zijn koffer Ligt de lange pass Het bloedend hart ernaast Nee, hij is geen Maldini Adios Ajax Adios fans Adios laatste linie Huisdichter Cornelis maart 2008 In ons Clubnieuws van februari jl. staat op pagina 7 bij het verslag van de zaterdag I DolfGrooten- boer vermeld. Dat had natuurlijk Frans Grootenboer moeten zijn. Onze excuses. Redactie Mededeling De geplande algemene ledenver gadering van 27 mei 2008 kan op die datum helaas niet door gaan. Naar een nieuwe datum wordt gezocht. Het bestuur Het Erfgoed Comité haalde afgelopen maand de landelijke pers van wege het terughalen van de Ajax-letters uit De Meer.Voor de weinige niet-Ajacieden in ons land zal dit geen wereldnieuws zijn geweest.Voor mij, en al die Ajacieden die De Meer doorleefd hebben, was het dat wel. Het was altijd op zondag, de aftrap om 2 uur en de opstelling was altijd dezelfde als de week ervoor. Al vanaf I uur was de Middenweg van Ajax! Duizenden Ajacieden kwamen lopend naar het stadion.Vanaf de stadszijde, de Kruislaan. Deze (aan)loop was al genieten. Rood/Wit Thuis programmaverkopers, de zwarte kaartjes, de flinterdunne cho colade repen (9 voor I piek), de patat kraam en de merchandise van Ome Louis vanuit de kofferbak van zijn Peugeot stationwagen. Ande ren kwamen met lijn 9 naar het stadion. Bij het Tropenmuseum kwam de laatste lading Ajacieden de tram in. Vanaf die halte was ook de tram van Ajax, want voor die laatste acht haltes heeft naar mijn idee nooit iemand een kaartje gekocht. Kwam je met de auto, dan was het erg moeilijk nog een parkeerplek in Betondorp te vinden.Vanuit de Die- menzijde was de andere aanloop route. Je moest dan wel goed oplet ten op de trams die aan die kant hun eind halte hadden en daar dan al piepend hun rondje maakten voor een herstart. Politie te paard hoorde er vanzelf ook bij. Overbodig naar ons idee, want we deden nooit wat! En dan was je bij de hoofdingang! Aan de stadszijde kon de spelersbus van de bezoekers op de centimeter door het hek, kiele- kiele, heel voorzichtig. Daar ook realiseerde de tegenpartij zich dat ze eigenlijk al met 2-0 achterstonden zonder de krijtlijnen gezien te hebben. Dan schuifelde je door de kaartcontrole en stond je er met je neus bovenop: AJAX De letters knalden van het dak van het stadion! De Eye Catcher van ons stadion aan de Middenweg! Vier let ters die voor mij alles belichaamden wat ik als Ajacied in mij voel. Mijn trots, mijn club! Tijdens de verhuizing naar de ArenA had geen enkele Ajacied oog voor deze Eye Catcher, we hadden ze vergeten. Logisch toch dat ik erg blij ben ze weer terug te hebben om ze na een flinke opknapbeurt weer in ere te kunnen herstellen. Niet meer op het ver trouwde plekje in De Meer maar vanaf het dak van ons Sportpark de Toekomst zal het ons straks weer toeknallen: AJAX. Nostalgie? Ja zeker, maar wel met een link naar de toekomst. Ik ben Thijs Lindeman, ik ben Ajacied! AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2008 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 5