Bregje Wouters Dagboek van... Stiekem gloei ik van trots' Zaterdag 22 maart U] Al sinds 2000 werkzaam bij Ajax werkt Berge Wouters (33) vanaf 2002 als verslaggever bij Ajax TV In haar dagboek volgt zij een aantal dagen de E2 (o/10) tijdens hun deelname aan het Mundiolito toernooi in Portugal. Woensdag 19 maart Samen met cameraman Vincent Diazoni ben ik namens Ajax TV in Portugal, waar onze E2 een toer nooi speelt. Het is de eerste keer dat Ajax TV mee is naar een jeugdtoernooi en daarvan verslag doet, dus alles is nieuw.Vandaag heeft het team een vrije dag. Dat geeft ons de gelegenheid naar Sevilla te gaan, om Juliën Escudé en Tom de Mul op te zoeken voor een interview. Om acht uur 's ochtends vertrekken we vanuit Monte Gordo. In de stromende regen rijden we naar Spanje. Mooi op tijd arriveren we op het trainingscomplex van Sevilla. En het is droog! Vincent maakt opnamen van de training. Escudé traint helaas binnen vanwege een blessure. Na de training is Tom de Mul als eerste gedoucht en door Rafael van de persafdeling worden we in een klein hok In de ochtend ga ik verder met het'spotten', opschrijven welke momenten op een bandje belang rijk zijn. Na de lunch spoeden Vin cent en ik ons naar het stadion voor de finale en de sluitingscere monie. Eerst komt de E2 met 1 -0 achter, maar ook deze achter stand wordt met gemak omgebo gen: 8-3. Elke keer als Ajax scoort spring ik achter de camera een gat in de lucht.Wat een feest! Tij dens de sluitingsceremonie krijgt het team de verdiende beker. Ook komt de 'beste keeper van het toernooi' en 'speler van het toer nooi' uit ons team. Leuk voor de spelers, en ook leuk voor de beel den. Dan begint het te regenen. De ceremonie duurt veel te lang en iedereen krijgt het koud. Als uiteindelijk iedereen zijn aanden ken heeft kunnen we snel terug. Eindelijk mogen de jongens patat eten! Maar de euforie is inmiddels al weggeëbd en de spelers verlan gen naar hun bed. De staf en wij drinken nog een drankje en gaan dan ook snel slapen. boven het krachthonk geplaatst. Het interview gaat goed, net als met Escudé. Rond half drie zit het erop en rijden we richting cen trum om wat sfeerbeelden te maken, maar door het weer komen we niet verder dan wat regenachtige shots van de kathe draal. Om halfzeven moet de auto terug zijn.We halen het net en haasten ons - zonder camera - naar het teamhotel om samen met de E2 te eten. Daarna ver trekken we met het team naar een Nederlands eetcafé, om naar PSV - Ajax te kijken. Ook de aan wezige ouders van de spelers zijn daar en het wordt een leuke avond. Alleen het resultaat is enigszins teleurstellend. De spe lers zijn na afloop moe en gaan snel naar bed.Vincent en ik gaan ook. Het was een lange dag. Donderdag 20 maart De E2 speelt de achtste finale tegen Brescia. In de ochtend heb ik op mijn hotelkamer zitten wer ken, tot het tijd was de bus te nemen naar het team.Vandaag krijgen we een echt kijkje achter de schermen.We mogen van de trainer bij de wedstrijdbesprekin gen zijn, eerst op zijn kamer, daarna in de kleedkamers. De wedstrijd begint stroef, maar de kleine helden buigen een 4-1 achterstand om in een knappe 1 1 -4 zege. Wat was het spannend! Het team wordt 's avonds getrak teerd op een ijsje. Daarna gaan we met zijn allen de opa van een van de spelers die jarig is felicite ren in hun hotel. Wanneer Ajax binnenkomt, beginnen mensen spontaan te klappen, moeten de spelers handjes schudden en ver tellen hoe het gaat. Zo is het trouwens ook op het complex, of waar het team zich ook begeeft. Ongelooflijk hoe populair Ajax is.Voor de jongens is het een leuke ervaring. Ze worden gezien als echte helden. Lang kun nen we niet blijven want de jon gens moeten slapen. Morgen wacht een belangrijke dag! Vrijdag 21 maart Een spannende dag: eerst de kwartfinale tegen Everton. Geluk kig wint Ajax met 2-1 en spelen we in de middag de halve finale tegen favoriet Sevilla. Na de eer ste wedstrijd snel naar 'huis', bandje doorkijken en weer op tijd terug naar het complex.We hebben met vier ouders afge sproken een uur voor aanvang een interviewtje met hen te doen. Dat ging super. Bij de wed strijden van Ajax 1 of Jong Ajax voel ik nooit spanning, maar nu gieren de zenuwen door mijn keel. Ik ben blij dat ik die camera niet hoef te hanteren! Gelukkig maakt de E2 korte metten met Sevilla: 7-2 en stiekem gloei ik van trots, de finale! 4 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 4