Nou, tabee dan den voor hun testwedstrijdje. Kij kend naar die hummels vraag ik me plotseling af hoe het zit met de kennis van de spelregels bij die kleintjes.'Dat valt al heel erg mee, ze weten het meeste zelf al', beweert Evert.'Maar het is wel zo', vult Ben aan,'dat ik met Jan Olde Tiekerink in overleg ben om de trainers aan de jongste jeugd ook spelregellessen te laten geven.' Spelregels die overigens precies hetzelfde zijn, alleen wordt er bij de F-jes wat meer door de vingers gezien. Evert: 'Bij het ingooien bijvoorbeeld gaan die jochies makkelijk springen, daar doe ik dan niet te moeilijk over. Je bent meer spelleider dan scheidsrechter. Daarmee maak ik geen onderscheid tussen jonge tjes van Ajax en die van de tegen partij. Ik ben weliswaar door Ajax aangesteld, maar ik blijf neutraal.' Nooit problemen Dan verschijnt Dave deVries ten tonele, fris gedoucht na een intensieve dag op de Politieacade mie, waar hij zich bekwaamt tot een gewaardeerd lid van de Her mandad. Voor Evert het sein te vertrekken, want de plicht van een wedstrijd roept. Dave vlagt al jaren bij het eerste van Legmeer- vogels uit Uithoorn en wendde zich tot Ben Kraanen met de wens ook voor Ajax wat te willen doen.Vanaf zijn twaalfde floot en vlagde hij al wedstrijden bij de Uithoornse fusieclub en vanaf zijn zestiende wedstrijden namens de KNVB. Dave wordt bij ons vooral ingezet als vaste grensrechter van de B2.'Het is van groot belang dat op dat niveau het elftal een V.l.n.r.: EvertVerbrugge, Ben Kraanen en Dave de Vries vaste grensrechter kent, die samen met de trainer en de elf talleider een hecht team vormt', aldus Kraanen. Op de vraag of hij vaak met geweld tegen hem te maken heeft antwoordt Dave dat hij nog nooit problemen heeft gehad.'Een goede uitstraling, waarin je gezag toont, zonder autoritair te doen en je je niet onzeker toont, kan een hoop ellende voorkomen.' Scheids rechters worden door de KNVB minimaal acht keer per jaar beoordeeld door een rappor teur. 'Die zie je nooit,' merkt Dave op,'evenmin als een alge meen begeleider waar ik wel terecht kan voor vragen. Daar naast heb ik een praktijkbegelei der namens de KNVB, die mij wel regelmatig opzoekt en met mij evalueert.' Vers pak in de rust De liefde voor het fluiten moet wel erg groot zijn, want je tenue moet je zelf aanschaffen. Dat geldt ook voor schoenen en flui ten; alleen de gele en rode kaar ten hoef je niet zelf uit een kar tonnetje te knippen.'Behalve een onkostenvergoeding van 15 euro per wedstrijd en een vergoeding voor 25 km krijg je van de KNVB helemaal niets', schampert Ben enigszins. Maar bij Ajax zit je goed: elke twee jaar schenkt de club je een compleet nieuw tenue, inclusief schoenen, jassen en overbroeken. Het weerhoudt Dave er niet van toch zelf ook veel tenues aan te schaffen, in de diverse kleuren en die dan ook weer dubbel.'Het is altijd handig, als er een kapot is of bij slecht weer, zodat je in de rust een verse aan kunt.' Klaas Vos VAN DE VOORZITTER Ik groet u mijn mooi Ajax. Dit wordt dan mijn laatste column 'Van de voorzitter'. Als u dit leest zal bekend zijn wie het nieuwe bestuur van Ajax vormen. De volgende editie van het Clubnieuws ver schijnt in juni. Je ontkomt er dan niet aan om ook terug te kijken op de afgelopen vijf jaar. Ik wil dat in deze column eigenlijk beper ken tot onze vereniging. Ik heb dan geen gemengde gevoelens maar slechts één gevoel, en dat is erg positief.Toen ik aantrad als voorzitter zei Wim Schoevaart tegen mij dat het echte Ajax op de Toekomst is en niet in de ArenA. Ik wist dat toen niet, maar ik moet zeggen: hij heeft groot gelijk. Ik heb op de Toekomst een clubsfeer aangetroffen met mensen die alleen voor het voetbal gaan en niet voor allerlei bijzaken. Liefhebbers van het spelletje, puur zoals het is. Ik heb geprobeerd een bijdrage te leveren aan de versterking van de club om ook in de toekomst een goede basis te hebben om op te bouwen.We hebben met elkaar veel bereikt. Het Clubnieuws werd weer tot leven geroepen, het jaarverslag werd gemoderniseerd, er kwam een nieuw ledenbeleid, doorstroming in de ledenraad, twee ALV's per jaar, Extranet zorgt ervoor dat leden ook online een verbinding met de club hebben, er werden ruim 50 nieuwe leden toegelaten,'Mijn bordje' gaf de bordjesclub een nieuw elan et cetera. Misschien niet zo interessant voor de 'buiten staanders' maar wel belangrijk. Het motto was altijd dat wanneer je iets wilt behouden, je het op zijn tijd zal moeten vernieuwen en aanpassen. De toekomst is immers belangrijker dan het verleden en dat is bij Ajax wel eens een moeilijk besef. We staan als club op een belangrijk kruispunt. Ook daarbij is vernieuwing het kern woord. Ik heb vaak aandacht gevraagd voor een grotere professio naliteit en de noodzaak ons meer open te stellen voor nieuwe ontwikkelingen. Andere clubs hebben hun opleiding ook sterk ver beterd, en het is geen vanzelfsprekendheid meer dat alle talenten naar Ajax komen en daar blijven. Het hele voetbal is op een veel hoger niveau gekomen. Onze voorsprong slinkt en dat moet ons aan het denken zetten. We hebben daarom een bijeenkomst geor ganiseerd met mensen die op de Toekomst en in de ArenA werk zaam zijn op voetbal technisch gebied om daarover te praten. In het volgende Clubnieuws kunt u daarover lezen. Ik treed af als uw voorzitter maar ga niet weg bij Ajax. Wie bij Ajax verdwaalt, ver dwaalt er voor zijn leven.Wij zullen elkaar dus zeker nog regelma tig zien. Het gaat u goed. Het liet mij allemaal niet onverschillig! John Jaakke, Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS MMART/APRIL 2008 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 3