Evenementencommissie Jaarfeest 2008 Nieuwjaarsreceptie Klassieker Zelden zijn de punten tegen Feyenoord zo makkelijk gehaald dan op 3 februari.Vooraf zou iedereen voor 3-0 tekenen. Achteraf had de uitslag veel groter moeten zijn. Klaas Jan Huntelaar en John Heitinga waren de schutters en Gabri man van de wedstrijd. Bruno Silva kon zich geen mooier debuut wensen. Als het goed is, heeft u weer de uitnodiging voor het jaarfeest ontvangen. Op dinsdag 18 maart bestaat onze vereniging 108 jaar en we vieren dit heug lijke feit op zaterdag 15 maart. Vorig jaar hebben we het jaar feest opgehangen aan een artiest van naam en faam. In navolging van Jan Smit hebben we nu geko zen voor Gerard Joling. Daarom heen zijn er tal van activiteiten, zoals op veler verzoek een bingo waarbij bekende ajacieden betrokken zijn bij alle trekkingen die de gehele avond zullen plaats vinden. De late night bingo belooft weer groot spektakel op te leveren. Nieuw dit jaar is de 'Ajax Kwis' onder leiding van kwismaster Klaas Vos. Je krijgt de kans om je kennis van onze vere niging te testen. De vragen zijn afgestemd op je kennisniveau. Enig jurylid is ons oudste lid, de heer W.F Schoevaart, het gewe ten van onze vereniging. Vul de antwoordkaart in en kom naar het jaarfeest op zaterdag 15 maart op de Toekomst. Dit jaar vond de nieuwjaars receptie voor de eerste keer plaats op een zaterdag, en niet zoals gebruikelijk, op een zondag in januari .Vanwege de start van de competitie kwam het beter uit om de receptie op een zaterdag te houden. Steeds weer worden nieuwe initiatieven ontplooid om het bezoek te sti muleren. Dit jaar mondde dat uit in het spelen van een wedstrijd tussen een personeelselftal en het reguliere elftal van de vetera nen dat in competitieverband uit komt. Deze wedstrijd werd parallel gespeeld aan de wed strijd tussen de technische staf en 'Lucky Ajax'. Het spelen van de wedstrijd had een tweeledig doel: het bevorderen van de inte gratie tussen verschillende groe pen mensen die binnen onze ver eniging actief zijn en het bezoek aan de nieuwjaarsreceptie stimu leren. Zonder overdrijven kan worden gesteld dat beide doelen zijn gerealiseerd en dat dit initia tief voor herhaling vatbaar is. Jan Buskermolen Een enkele keer per seizoen speelt ons eerste elftal, wat de grote liefde van onze club behoort te zijn, in de waarlijk klassieke outfit. Uit tegen NAC moeten wij onze kousen aanpassen en kiezen we, bewust, de zwarte kousen met de rood-wit bebiesde boord. Het is een referentie aan het verleden, dat één elftal van onze vereniging in ere houdt. Dat team heet 'toevallig' De Klassieke Veteranen. De geboorte vond plaats bij een sterfgeval van één van die jongens van onze generatie. Grote droefenis welde op bij het overlijden van Gerrie Kleton, veel van de jongens, mannen nu, die ooit in de jeugd en het tweede elftal van Ajax met hem hadden gespeeld, waren bij zijn begrafenis aanwezig. De meesten zagen elkaar na erg lang weer terug. Het samenzijn gaf een duw aan de plannen om een eigen elftal te formeren. Het zorgde voor een sterk besef van hoe belangrijk onze club voor ons was geweest. Hoe de cultuur van Ajax ons mede had gevormd tot wat we waren en hoe we dachten. Al die gasten speelden zo tussen 1962 en 1972 in de jeugd van Ajax en de meesten voetbalden nog met zwarte kousen, die deel uitmaakten van het officiële tenue. Het eerste droeg al een tijdje witte kousen met rode bies. Dat werd toen modern gevonden, maar de jeugdelftallen hielden tot begin jaren zeventig vast aan het zwart. Smaken verschillen. Ik vind dat zwart mooi, klassiek, anderen vin den dat zwart nergens op slaan. En de meeste mensen die nu Ajax volgen, bij Ajax voetballen weten niet eens van dat zwartekousen- verleden. Eén mening bestaat niet, zeker niet in een club met zoveel bloed groepen als die van ons. Ajax is een klassieke club. Dat wil niet zeggen dat het een ouder wetse club is. Klassiek kan heel modern, vooruitstrevend zelfs zijn. De klassieke Griekse drama's, tragedies en blijspelen, zijn, in een ander jasje gestoken, immers ook nog steeds actueel. Het is goed boven de waan van de dag te treden en niet mee te huilen met de wolven in het bos die van veraf of binnendringend de cultuur van de club het liefst willen aantasten. Kretologie kan nooit sterker dan het diepgelaagde bewustzijn van waar Ajax voor staat. Met behoud van eigen smaak en eigen bloedgroep, is het goed om de ware cultuur, gebaseerd op met klassieke allure gedragen ambi tie te bewaren en te bewaken. AJAX CLUBNIEUWS IANUARI/FEBRUARI 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 8