Zaterdagvoetbal -- FOTO: LOES HOOGLAND FOTO: DENNIS BOGAARD pgffi PWpMSl&gg, Een grote mate van saamhorigheid straalt af van beide groepsfoto's. Links de Zaterdag 3 in Schotland, op bezoek bij Dunfermline, waar veel werd gelachen en ook een wedstrijd gespeeld voor het goede doel. De Zaterdag 1 vermaakte zich in Albufeira in Portugal met ondermeer een wedstrijd tegen SDVB. De Zaterdag 1 maakte van 3-6 januari een uitstapje naar Portugal. Elftalleider Dennis Bogaard laat weten dat het nut tige met het aangename op uit stekende wijze werd gecombi neerd. Vanwege zijn 60ste verjaardag werd wedstrijdanalist Kees Koot de eerste avond in het zonnetje gezet met een fles port. Na veel regen kon er geluk kig de volgende dag onder een stralende zon twee keer worden getraind. Na een sfeervol avondje voetbalquiz en een 'corrupte' jury, werd de volgende dag met 4-2 gewonnen van de zaterdag eersteklasser SDVB. Na het verlies tegen koploper Volendam was volgens Dolf van Zoest de Zaterdag 2 goed van slag. Met vier verloren wedstrij den werd het kampioenschap voorlopig een utopie. Bovendien kieperde het tweede zondagteam van AFC het team, na weliswaar een fantastische wedstrijd, uit de beker. Na de winterstop werd het verloren terrein met twee gewonnen wedstrijden enigszins herwonnen. Vanaf begin van dit seizoen waren er al zorgen over de knieën van trainer Cees Boot. Hoe lang zouden ze het volhou den? Het gaat nu in ieder geval niet veel beter, wat voor Cees reden is geweest aan te geven er aan het einde van het seizoen mee te stoppen. Heel begrijpelijk. Op vrijdag 18 januari jl. vertrok de Zaterdag 3 naar Dunferm line in Schotland voor een liefda digheidswedstrijd en een gezellig weekend. Zaterdag werd eerst de wedstrijd Dunfermline - St. Johnstone bekeken waarna op zondag de 'charity match' voor zieke kinderen tegen de Legends of Dunfermline werd gespeeld, met één helft onze trainer Marko Ruitenbeek, de grondlegger van de trip, bij de Legends in het doel. Hij heeft daar jaren in het doel gestaan, en is nog erg popu lair in Schotland. Met een opbrengst van 3500 pond waren de gastheren erg tevreden, en pleegde Ajax veel goodwill, zo laat Dolf Grootenboer weten. De Veteranen begonnen na de winterstop met een moeizame maar verdiende 4-2 winst op concurrent Purmerend. Hopelijk is het team hiermee op de goede weg naar een hernieuwd kampi oenschap. Nico Schlette WIE IS WIE? Naam: Sylvia Dekker Leeftijd 44 jaar Beroep.medewerkster Ajax Kids Club Bij Ajax.vanaf 1982 Hoe ben je bij Ajax terecht gekomen? Via Jon Dalmulder, een vriendin van mijn moeder, hoorde ik dat Ajax met spoed iemand voor de administratie nodig had. Na een gesprek op vrijdag kon ik maandag gelijk beginnen. Het werd mijn eerste vaste baan. Wat heb je in die 26 jaar allemaal gedaan? Eerst telefoniste/recep tioniste en administratief medewerkster, met daarbij een fanshopje in De Meer. Daarna secretaresse van Arie van Eijden en Maarten Oldenhof, gewerkt op de persafdeling en PR - afdeling en nu al weer enige tijd betrokken bij de Ajax Kids Club. En de verhuizing naar de ArenA? Van het vertrouwde Betondorp naar de hoge flats in de Bijlmer was een hele overgang maar het is mij 100% meegevallen. Wel mis ik de gezelligheid. Wat is je leukste herinnering? De kaartverkoop tegen Real Zaragoza in 1987 voor de Europa Cup in het Olympisch Stadion, dat in een half uur was uitverkocht. Alles ging toen nog met de typemachine en losse telefoons die allemaal gelijk rinkelden. Wat is het leuke aan het werken bij de Kids Club? Het is de allerleuk ste club van Nederland. Wij organiseren diverse evenementen waar ongeveer 5000 kids van de 18.000 leden aan mee doen. 16 april is er weer de jaarlijkse voetbaldag. Kinderen vinden alles leuk en zijn altijd positief. Kijk maar eens op www.ajax.nl/kids. Wat zijn je hobby's? Mijn man en ik besteden veel tijd aan onze twee jongens die voetballen. Zelf doe ik aan schaatsen, tennissen, skeeleren en mountainbike. Per 1 juli 2007 ben je werkend lid van Ajax geworden. Hoe ervaarde je dat? Als een hele eer. Als personeelslid voel ik mij nu een beetje verenigingsmens. Heb je nog ambitie voor na de Kids Club? De baan van Martin van Geel lijkt mij wel wat, maar helaas heb ik te weinig verstand van voetballen... ha ha! Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2008 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 7