'Ik kon lekker op mijn eigen school blijven' C2-speler Hidde Prijs: Hoe beleven speler en ouders een eerste seizoen bij Ajax? Hidde Prijs (13) is afkomstig van KHFC in Haarlem en speelt dit seizoen als linksback in de C2. Samen met zijn vader Ben vertel len zij over hun ervaringen. Hidde, hoe ben je bij Ajax terechtge komen? Hidde:Twee seizoen geleden werd ik gescout bij KHFC. Daar speelde ik in de D1. Mijn vader was elftalleider. Ben: Hidde speelde al in een ver tegenwoordigend jeugdteam van de KNVB. In maart 2007 kwam er voor hem een uitnodiging van AZ om daar drie weken stage te lopen. Hidde: Na die drie weken en een proefwedstrijd werd ik aangeno men maar dan zou ik wel moeten overstappen naar een andere school in Alkmaar. Ben: Dat zagen wij niet zo zitten en we hebben toen aan AZ twee weken bedenktijd gevraagd. Hidde: Juist in die weken belde Heini Otto op of ik een testwed strijd bij Ajax wilde spelen. Na ook wat trainingen mocht ik bij Ajax komen en al meetrainen bij Frank de Boer. Mijn ouders en ik hebben toen een gesprek met Ajax gehad over school in com binatie met trainen en voetbal. Toen bleek dat ik op mijn eigen school kon blijven, was de keuze snel gemaakt. Op wat voor school zit je? Hidde: Op het Atheneum met onder andere Latijn in mijn pak ket. Het is best wel zwaar. 's Morgens om acht uur ga ik met schoolboeken en voetbaltas van huis. Om twee uur komt er een busje dat mij naar Ajax brengt. Dan is het omkleden, trainen, douchen, eten en studeren. De studie-uren gebruik ik om huis werk te maken. Ben: Ik neem mijn petje af voor Hidde, want het is inderdaad pit tig. Mijn vrouw en ik hebben geen omkijken naar hem. Hij kan goed plannen en is erg zelfstan dig. De studiebegeleiding bij Ajax is fantastisch geregeld. Hidde, hoe beleefde je de overstap naar Ajax? Hidde:Toen ik voor het begin van het seizoen mijn spullen kreeg, heb ik thuis alles uitgepakt en verspreid door mijn kamer gelegd. Ik heb er een week lang alleen maar naar gekeken! Wat vonden je vrienden er van? Hidde: Ze vonden het allemaal te gek. Een vriendje op school, Joost van Aken, speelde al bij Ajax, dus dat was extra leuk. Ie speelt nu een aantal maanden bij Ajax. Wat is het grote verschil met KHFC? Hidde: Bij KHFC trainde ik drie keer per week één uur. Maar als je daar eens te laat kwam of je vergat wat, dan was dat niet zo erg. Hier is het wel heel streng. We doen ook gymnastiek, loop training en krachttraining. Dat hebben ze niet bij mijn oude club. Hoe ervaarde je het eerste evalua tie gesprek in december? Hidde: Ik was best wel een beetje zenuwachtig. Trainer Bryan Roy vertelde mij bepaalde punten waar ik beter in moet worden. Ben: Ik vond dat wel goed om te horen. Hidde weet nu waar hij aan toe is. Je weet dat, als je bij Ajax in de opleiding zit, je per seizoen wordt beoordeeld. Ik denk dat de jeugdopleiding bij Ajax heel goed is voor de ont wikkeling en vorming van de jon gens. Ze maken van alles mee. Hidde:We gaan met Pasen voor een toernooi naar Livorno in Ita lië. Geweldig..! Rob Stol Jan Potharst 90 jaar Correctie Op 4 januari 2008 vierde erelid Jan Potharst zijn 90ste verjaardag. Jan is lid van Ajax sinds 12 september 1932, speelde in de periode 1939 - 1953 maar liefst 237 wedstrijden in Ajax 1 en kwam 6 wedstrijden uit voor het Nederlands Elftal. In ons Clubnieuws van december 2007 stond op pagina 8 onder de foto 'Viering 62ste Reünie Bordjesclub' abusievelijk Luuk Sacksioni genoemd. Dat had moeten zijn: Harry Sacksioni. Onze excuses. Redactie FOTO:A|AX ARCHIEF, 1976 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 6