Ons erfgoed Op weg ja op weg waar naar toe Vliegtickets.nl kleurt langs de lijn Aan de redactie f FOTO'SrWWW.DEGOEIEOUWETIJD.NL Tijdens het zeer geslaagde jaarlijkse Galadiner van Lucky Ajax op 18 januari in Hotel Spaander in Volendam, reikte voorzitter Theo de Groot erepenningen uit aan ondermeer de weduwen van Gé van Dijk en Gerrie Kleton. De muziek van Volendamse bodem bracht de aanwezigen soms in extase. Steeds meer clubleden gaan het nut zien in het completeren van onze zo rijke club historie. Zo vond Salo Muller, van 1961 tot 1972 fysiotherapeut/verzor ger bij Ajax, tijdens de zolder opruiming een partij Rood Witte memorabilia, die hij graag afstond aan het Comité Erfgoed. Daar voor kon ik mij melden bij huize Muller voor een kop koffie van Conny en de spullen van Salo. Er stonden drie dozen klaar vol met boeken, vanen en medailles. Een protserig zwaard - cadeau van de wedstrijd Athlético Madrid - Ajax in 1971 - paste nergens in en lag boven de stapel te wachten op transport. De laatste doos werd door Salo en Conny samen naar mijn auto gedragen. Ik bekeek het vanaf een afstandje en het deed mij wel iets. Daar werd toch afscheid genomen van een niet onbelangrijk deel uit hun leven. Dank jullie wel, Conny en Salo! Ron Buurman uit Amstelveen meldde zich via Piet Ouderland bij het Comité Erfgoed met het boekje uit 1944:Voetbal Herinnerin gen van Wim Anderiesen. Prachtig om te lezen. Bedankt Ron! Willem Gerardus Anderiesen, zoals hij voluit heette, was in het dagelijkse leven politieagent. Hij speelde tussen 1925 en 1940 309 wedstrijden voor ons eerste elftal en 46 interlands. Regelmatig moest hij als speler van Ajax wedstrijden laten schieten omdat hij op zondag dienst had, soms zelfs tijdens een wedstrijd. In mei 1957 opende de gemeente Amsterdam in de wijk Geuzenveld een hofje dat naar hem werd genoemd: het Anderiesenhof. Zijn zoon, Wim Anderiesen Jr., en zijn broer Henk speelden ook voor Ajax 1. Maar daarover in een volgende Clubnieuws... Thijs Lindeman, erfgoed@ajax.nl zig. Het gaat ondermeer over de veldindeling, de ontwikkeling van het voetbalvolgsysteem, toernooi- indelingen, facilitaire zaken enz. Bel even met Rob Been Sr. om de puntjes op de i te zetten voor het parkeren, de volgende dag op de Toekomst. De bestuurskamer is af! Benieuwd wat de mensen van het rode jasje en het schalen wandje vinden. Eind van de dag is er open huis in de Rainbow- offices, dit zijn kantoren boven de Megastores op de ArenA boule vard. Wij huren hier sinds kort een aantal plekken, ik heb de in gebruik name voor Ajax en de Supportersvereniging geregeld. Het ziet er goed uit en de bewo ners zijn tevreden met de werk plekken. Gezellige borrel met lek kere happen! Zaterdagmiddag nog gekeken naar de Zaterdagl en de Al. Geniet van de gezellige sfeer met vele bekenden rond de velden. Praat even met Wim Stuut. Hij vraagt wat ik nou zoal doe in deze functie. Ik zeg: lees alsjeblieft het Clubnieuws van de volgende keer. Gedragen door klappende handen Zijn dreadlocks opgebaard Tussen dijen van groen gele broeders Kijkt hij omhoog en hij staart Naar al die klappende handen Neer dalend op de brancard en zijn pijn Als uit geklapte handen van hen Die de spring in 't veld en zijn dartele dans Nog gisteren verketterden Zich vouwen voor een nieuwe kans Huisdichter Cornelis 23 januari 2008 In mijn veertigste seizoen als vrijwilliger bij deze commissie - vroeger heette het de controlecommissie - liep ik met de gedachte rond er mee te stoppen. De reden was dat ik, door heel 'stom' te vallen met de fiets, halverwege de competitie van Jong Ajax, vier maanden was uitgeschakeld en alles moest missen.Toen voelde ik plotseling, dat ik het helemaal niet kon missen: de omgang met mijn andere commissieleden, die ik ook al zo'n 25 tot 30 jaar ken, de gein en het plezier onder elkaar tijdens de controle bij de slagboom en het gezamenlijke diner na afloop in het restaurant op de Toekomst. Maar de doorslag gaf het moment dat er in de zeven weken met mijn been in het gips bij mij thuis plotse ling namens Ajax een prachtig rood-wit bloemstuk werd bezorgd. Dan voel je dat je bij Ajax hoort en ik besloot er nog maar een paar jaar tegenaan te gooien. Dus, beste mensen, jullie zullen mij nog een poosje bij de slagboom van de Toe komst tegenkomen, en ik hoop, samen met mijn andere commissieleden, met nog evenveel plezier. Nelis Snijder AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2008 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 5