Vanaf 1977 is Ed Lefeber (46) lid van Ajax, eerst als voet baller en later, in verschillende functies, als vrijwilliger en mede werker. Sinds maart 2007 houdt hij zich als manager bezig met de verenigings- en facilitaire zaken van de ArenA en de Toekomst. In zijn dagboek gunt hij ons een blik aan de schermen. Maandag 21 januari Deze week staat nogal in het teken van het Ajax Football Centre: het plan om Ajax weer in zijn geheel op één locatie te vestigen, bij voorkeur op de Toe komst. Dat zou betekenen dat het betaalde voetbal en de kan toororganisatie naar de Toe komst gaan verhuizen en dat er een uitgebreid sportmedisch centrum en een internationaal opleidingsinstituut voor trainers, sporters en anderen wordt ont wikkeld. 's Ochtends praten twee ambtenaren van Stadsdeel Zuid oost me bij over de ontwikkeling van het sportcomplex in het Bijlmerpark, waar onze buren SV Bijlmer, Kismet en KJB naar toe zullen gaan verhuizen. Zij geven aan dat dit complex in augustus 2010 klaar moet zijn. Samen met Maarten Fontein bezoek ik 's middags de directeur van de Principaal/de Key. Dit is een grote woningbouwcorpora tie/projectontwikkelaar. Zij heb ben Amstelborgh/ Borchland gekocht. Eigenlijk een kennisma kingsgesprek met de nieuwe buren van de toekomst. In het gesprek blijkt al snel dat zij heel graag met Ajax mee willen den ken en misschien wel willen par ticiperen in onze plannen! 's Avonds ga ik samen met mijn vrouw Astrid naar een optreden van NUHR in Carré. Zij vieren vanavond hun 20-jarig bestaan en ik heb ze in die periode altijd gevolgd. Dit komt omdat Viggo Waas in deze cabaretgroep speelt, en ik heb met hem in de jeugd en amateurs van Ajax samengespeeld. Hij kon aardig voetballen, maar deze voorstel ling is echt top! Dinsdag 22 januari De eerste afspraak is met een kunstgrasexpert van Arcadis. Hij praat me bij over de laatste ont wikkelingen op kunstgrasgebied. Wij zijn van plan om de kunst grasvelden te vernieuwen. Hij gaat offerte uitbrengen. Ik maak daarna een powerpointpresenta- tie af over het Football Centre voor een presentatie, die ik de volgende dag bij de gemeente Amsterdam zal verzorgen. Aan het einde van de middag overleg ik met Cor van Eijden, de nieuwe voorzitter van de leden raad, over een aantal praktische zaken rond de ledenraadsverga deringen. Toch leuk om op deze manier contact te houden met een jeugdleider van bijna 30 jaar geleden! Woensdag 23 januari Afspraak, samen met Maarten Fontein en John Jaakke, bij de Amsterdamse wethouders Geh- rels en Asscher. De presentatie wordt door beide wethouders goed ontvangen. Zij geven aan dat dit soort plannen heel goed passen in de speerpunten van het beleid van de gemeente (Amster dam Topsportstad en Kennis- stad). 's Avonds naar de Amster dam ArenA voor de wedstrijd tegen Utrecht. Ik ben blij met de punten. Alles ziet er anders uit als het eerste wint... zeker als je bij Ajax werkt. Donderdag 24 januari Donderdagochtend manage mentoverleg in de Amsterdam ArenA. Dit is een overleg met het merendeel van de leidingge venden .Ik geef een toelichting op de nieuwe samenwerkings overeenkomst met de Amster dam ArenA. In de middag heb ik een afspraak met Lex en Broos over een nieuwe opzet van de ledenadministratie in een nieuw softwarepakket. Daarna overleg met Thijs Linde man. De erfgoedcommissie heeft alle kampioensschalen verzameld en het plan opgevat deze in de bestuurskamer van de Toekomst op te hangen. 's Avonds lekker trainen met de Ajax Veteranen. Na afloop nog een drankje aan de ronde tafel. Ik heb contact gelegd met het vete- ranenteam van Barcelona. Zij wil len graag tegen ons spelen. De Ajax mannen zijn wel in voor een tripje die kant op. Ook nog even overleg met Nico Schlette over de organisatie van het weekend. Meestal krabbel ik op een dergelijke avond, of als ik in het weekend op de Toekomst ben, wat aantekeningen op een bierviltje. Deze viltjes zijn vrij berucht op kantoor, want meestal vloeit er het nodige werk uit Vrijdag 25 januari Er is weekoverleg op de Toe komst, waar de lopende zaken worden doorgenomen. Jan Olde Riekerink zit voor en voorts zijn Jur, Hans, Floris en Lydia aanwe- 4 Sjaak siar: Gerrit Keizer Gerrit Fischer Gerard van Dijk SgïrjSW Ger van Mourik Bennie Muller Leo Horn AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2008

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 4