Het Rapport had om bij Ajax aan de slag te gaan. Tegen Ajax zeg je geen nee. Uit meerdere kandidaten ben ik het geworden. Maar geeft dat niet ook meer druk Nee. De druk die je je zelf oplegt omdat je voor honderd procent en meer je best wil doen, is altijd groter dan de druk van buiten je zelf. Of het nu Ajax is of een andere club. Van Gaal heeft dat in een interview als volgt uitgedrukt: de interne druk is altijd groter dan de externe druk. Daar ben ik het dus mee eens. Met Hollandia heb je in de top van het zondagvoetbal gespeeld en nu met Ajax in het zaterdagvoetbal. Is er verschil tussen die twee? In kwaliteit zit niet veel verschil. Wel in spelstijl. In de zaterdag hoofdklasse wordt veel meer met twee spitsen gespeeld dan in de zondaghoofdklasse. Wat is het verschil tussen Hollandia en Ajax? Ofschoon ook bij Ajax veel vrij willigers rondlopen, is het alle maal veel professioneler georgani seerd. Het beleid is duidelijker. Als bij Ajax iets kan, dan kan het ook echt; als iets niet kan, dan kan het ook niet. Als bij Hollandia iets kon, kon het in de praktijk toch zo zijn dat het niet kon en als iets niet kon, kon het misschien toch weer wel. Omdat hier niet betaald wordt, is het verloop groter en zul je dus ook meer tijd in de scouting moeten steken. Daar ben ik vooraf voor gewaar schuwd, je weet dat dus. Daarom ben ik 's zondags op de andere amatei irvelden te vinden Om jongens te vinden die geen hoofd klasse-ervaring hebben, maar wel de potentie hebben op dat niveau te spelen.Overigens is mijn indruk dat er binnen het zaterdagvoetbal veel meer betaald wordt dan in het zondagvoetbal. De zaterdag competitie is daarom aantrekkelij ker, zeker voor jongens die ooit betaald voetbal speelden. Is het niet frustrerend dat het onmo gelijk is om voor de titel mee te doen en dat handhaving, en dat zo goed mogelijk, het meest haalbare is? Als je dat niet wilt, vallen veel clubs af om bij te werken. In onze klasse zijn er hooguit vijf die mee doen voor de titel. Het plezier van het trainerschap zit in het aangaan van een proces om een team beter te laten presteren en spelers zodanig te begeleiden, dat ze een stap hogerop kunnen maken. Dat geeft voldoende genoegdoening. Vergeleken met de andere teams heeft Ajax een jonger elftal en moet het vooral vaak fysiek afleggen. Dat klopt. Daarom hebben we juist in het begin van de competi tie moeite om punten te pakken. Vanwege hun jeugdige leeftijd en omdat veel jongens van clubs komen die lager spelen. Dat is echt een grote stap voor ze. Maar gaandeweg komen de kwaliteiten toch bovendrijven, zoals bij onze linksback Kevin Westmaas die van DCG afkomstig is. Daarnaast heb ben we gelukkig ook jongens met ervaring lopen, zoals Marc Geest man, Mark Wolthuis en Dennis van der Kraan en jongens die uit de eigen opleiding komen, zoals Serge Cameron en Nick van Eijsden. Klaas Vos Coronel is bevallen. Dit keer niet van een kleindochter maar van een rapport. Een onzij- dig kind na drie maanden geboren uit een neu trale commissie met behulp van ongeveer 42 donoren. Een goed stuk werk, gemaakt door een sterke commissie. Wat mij betreft prima dat ze geen blad voor de mond hebben genomen. Aan zoet sappige stukken hebben wij niets en bovendien zijn wij niet van suikergoed. Ik wil hier niet op het hele rapport ingaan. Dat gaat op andere plaatsen nog gebeuren. Wel belangrijk is, dat er veel aandacht wordt besteed aan onze jeugdopleiding. Dat is terecht want die is de levensader van onze club. Om er één onderwerp uit te lichten dat naar mijn mening nogal belangrijk is: het contact met en de rol van de ouders. Een tijdje geleden heb ik in het Clubnieuws een column geschre ven naar aanleiding van het vertrek van Ryan Babel. Strekking was dat we moeten proberen onze grote talenten langer te houden door ondermeer een beter contact met de ouders over bijvoor beeld carrièreplanning en die samen uit te stippelen. Ik ben daarom heel blij dat de commissie ruim aandacht besteed aan de rol van de ouders. Alweer enige tijd geleden heb ik op de Toe komst het idee geopperd een ouderraad in het leven te roepen. Ik kan niet zeggen dat er erg enthousiast op werd gereageerd. Dat is niet alleen jammer maar ook onverstandig. Onlangs zijn de ouders uitgenodigd van de spelers uit onze eigen opleiding, die dit seizoen in het eerste elftal debuteerden. Dit ook om met hen dit mooie feit te vieren. Tijdens een gesprek dat ik toen met hen had, kwam meteen een aantal ideeën naar voren, waaruit bleek met welke zaken en problemen zij te maken hebben als het gaat om hun zoons die bij ons in de opleiding zitten. Ik wil maar zeggen dat, als we willen luisteren, we veel kunnen leren en verbeteren. Met Jan Olde Riekerink hebben wij onlangs een plan doorgesproken voor noodzakelijke vernieuwingen en investeringen. Er wordt dus hard gewerkt. Niet alles hoeft te worden verbeterd. Gelukkig. Het rapport zegt immers ook dat onze opleiding organisatorisch goed is opgezet. Onderzoekt dus alles, maar behoud het goede. Dat heb ik weer van mijn ouders geleerd. JohnJaakke Voorzitter AJAX LLUBNIEUW S JAN UARI/FEBRUARI 2000

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2008 | | pagina 3