Op woensdag 7 november ging voor de tweede achtereenvolgende keer het project Scoren voor Gezondheid van start. Honderd kinderen uit Amsterdam Zuidoost beloofden aan Emanuelson en Heitinga twintig weken gezond(er) te gaan leven. Urby en John tekenen met alle kinderen een contract. Scoren voor Gezondheid ten initiatief va Sponsor,. JpTfcRIJ Vanaf 1991 is Erna Spil fysio therapeut op de Toekomst. Behalve de A-junioren heeft zij de hele jeugd onder haar hoede. Over haar werkzaamheden en ervaringen heeft zij een dag boekje bijgehouden van zomaar een week midden in het seizoen. Maandag 19 november 's Middags om half drie kom ik aan op de Toekomst. Nog voor ik de fysiokleedkamer bereik, word ik in de gangen al aangeklamd door twee jeugdtrainers met vra gen als: wat doen we vandaag met die speler, wat doen we met die andere, hoe lang mag hij trainen, et cetera. Ik ga mij snel omkle den, want vandaag is het maan dag, druk dus! Alle spelers van de elftallen die ik behandel, van de B1 tot en met de F1, trainen van daag. Op maandag heb ik te maken met nieuwe blessures, ontstaan in het weekend. En ik heb te maken met de jongens die al langer geblesseerd zijn. Er staan zeven jongens klaar die meteen bekeken en beoordeeld moeten worden, de langer geblesseerden gaan aan het werk met hun reva lidatie. Dit is het drukste tijdstip. Jongens die ingetapet moeten worden, de controle van een knie en de verzorging van een wond voor de training, een pleister, de beoordeling van een lies en ga zo maar door. Het doet me soms denken aan een gekkenhuis. Het komt voor dat ze met twintig man voor me staan en dat ieder een wat van je wil of iets aan je vraagt. Op het moment dat ik denk dat ik gek word, hoor ik 'KNOERT' door de gangen schreeuwen en komt Heini Otto (trainer van de D2) binnen, die mij elke dag als terugkerend ritu eel begroet met drie zoenen. Mijn werkdag is begonnen! Dinsdag 20 november Op dinsdag begin ik 's middags om half twee omdat op die dag de BI twee keer traint.Wat doe ik nu zoal op zo'n werkdag? Ik behandel jongens en geef en doe stabiliteits- en coördinatieoefe ningen met ze. Per dag stel ik voor iedere geblesseerde speler apart een revalidatieschema op. Dat kan bestaan uit fietsen, cros- strainen, zwemmen of een loop training of dat ze buiten met de bal gaan revalideren, afhankelijk van hun blessure en ook van de fase van revalidatie waarin zij zit ten. Na elke training komt bijna iedere trainer even zijn gebles seerde spelers met mij doorne men. Maakt de geblesseerde pro gressie? Wanneer zou hij bij de groep kunnen meetrainen? Met twaalf elftallen waar ik verant woordelijk voor ben, heb ik dus te maken met twaalf verschil lende jeugdtrainers, die ook alle twaalf heel verschillend zijn. Om half vijf komt onze clubarts van de jeugdopleiding, Niels Wijne.Als we dat nodig vinden kunnen we bij hem terecht met geblesseerden voor een consult. Ook een erg druk moment. Veel jongens zijn dan bezig met hun revalidatie, maar ik wil toch ook aanwezig zijn bij elk consult met een geblesseerde jongen, al was het alleen maar om daarna de ouders in te lichten over het onderzoek en het gesprek met de dokter.Veel moeders klagen vaak dat hun kind, dat gebles seerd is, thuis weinig tot niets vertelt. Dus bellen ze mij vaak op! Woensdag 21 november Deze woensdag met één van de keepers van de BI mee naar het Prinsengrachtziekenhuis voor een consult bij orthopeed Cor van der Hart. Een zware blessure, een instabiele knieschijf die herhaal delijk uit de kom schiet. Dat wordt een operatie! Begin januari 2008 kan hij er hopelijk weer bij zijn. Normaal is de woensdag voor mij een 'rustdag' in vergelij king met de andere dagen van de week.Vandaag trainen alleen de E-junioren en de F-junioren. De oudere spelers zijn vrij. Dat is ook te merken in de fysioruimte. Vandaag hebben de E-junioren het hoogste woord. E-junioren en F-junioren zijn niet veel geblesseerd en revalideren vaak veel sneller. Standaard, al 16 jaar lang, komt elke woensdag de heer Henk van Teunenbroek, lei der van de EI, de fysioruimte in met de vraag:'zijn er nog kneu zen?' En ja, als zo'n klein jochie daar dan bij mij op de bank ligt, heeft hij wel een probleem met meneer van Teunenbroek.'Vroe- ger waren wij nooit geblesseerd' is zijn eeuwige kreet. Ja, vroeger, ja, maar dat is dan ook wel heel erg lang geleden. Donderdag 22 november Om half drie is er topdrukte! Alle B- en C-junioren trainen om drie uur. Op mijn lijst, die ik elke dag bijhoud, tel ik vandaag 41 spelers die ik heb behandeld, bekeken en/of ingetapet. Dus ook veel georganiseer met alle 4 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 4