2)o4M& W.F. Schoevaart Cup voor altijd op de kalender Evenementencommissie H en B Waren er binnen de lijnen te weinig spelers, erbuiten werd het steeds drukker. De Ajax familie verzamelde zich om zich tegoed te doen aan een voortreffelijke barbecue. De voorzitter meldde zich ook om een aantal aanwezi gen toe te spreken. Zij werden opgenomen in het instituut dat onlangs werd opgericht om hen aan de club te binden. Hoogtepunt was uiteraard de uitreiking van de beker aan de winnaars. Op geheel eigen wijze verhaalde Wim Schoevaart hoe lang de familie Schoevaart bij de club betrokken is, 103 jaar.Alleen de eerste vier jaren van haar bestaan was de familie niet betrokken bij de club. De toe spraak werd beëindigd met het verzoek of de commissie volgend jaar kan zorgen voor een andere, kleinere beker.Wordt geregeld. Jan Buskermolen De timing was een beetje ongelukkig. Op zondag 26 augustus moesten de ama teurs voor hun eerste evene ment van het jaar wachten tot na de competitiewedstrijd van het eerste elftal tegen Heeren veen. Het duurde daarom wat langer voordat zich een gezelschap vormde voor de eerste editie van de W.F. Schoevaart Cup. Daar kwam bij dat veel spelers gebles seerd waren door de intense trainingsarbeid van de afgelopen weken. Dat leidde er toe, dat de opkomst voor het eerste voet- volleytoernooi niet geheel aan de verwachtingen voldeed. Maar degenen die wel deelnamen, stre den vol overgave om de titel. Want wie wil niet die Cup met de grote oren ontvangen uit han den van ons oudste lid. Hij is terug op de Toekomst.Vertrouwd, liefde voor zijn werk, goed gemutst en serieus. Eigenzinnig soms maar steeds vanuit zijn eigen inspanning gericht op het collectief, de Club. Jan Olde Riekerink en ik kwamen elkaar jaren geleden tegen. Na oppervlakkig contact op de Toekomst intensiever aan de ArenA- kant.We verschilden van karakter en werkwijze maar dat bete kende niet dat we zo anders waren. Eenzelfde mengeling van eer zucht en plezier en nieuwsgierigheid.We konden het goed met elkaar vinden. Nog steeds. Er waren toentertijd discussies.Verschillen van inzicht die leidden tot gesprekken van zeer uiteenlopende aard.Als je kunt luisteren is het vruchtbaar om verschil van inzicht te hebben. Leerzaam. Hij bood mij eens een mooie spreuk aan. Op het prikbord in mijn ArenA-kamertje hing een aantal spreuken. Simpele papiertjes met geprinte tekst. Zij? Wij! bijvoorbeeld. Of: Wie niet alles geeft, geeft niets. Jan, attent waarnemer van wat ik deed en hoe ik het deed, kwam met een goeie. Hoofdzaken - Bijzaken. Ja, de kortste zijn de krachtigste, ze vertellen een heel verhaal zonder verspilling. Hij had gezien dat ik (te) veel aandacht schonk aan zaken die per saldo bij zaken waren en waardoor de hoofdzaak wel eens op een zijspoor belandde. In feite zij hij mij niet teveel tijd te verdoen met bijzaken en wees hij mij er ook op onderscheid te maken tussen bijzaken en hoofdzaken. Dat is wel eens lastig in het woelige sop van de voetbaloceaan die Ajax heet. De brede buitenwacht om ons heen heeft invloed.Wijst ons op de kleur van het overhemd van het clubkostuum (om iets willekeurigs als dit jaarlijks terugkerende zomerfeuilleton te noe men) en daar raken we zo van vervuld dat het ons het zicht op de hoofdzaken ontneemt.Wij benutten de assist en maken ons druk om een bijzaak. Het is altijd roerig. Onze oceaan kalmeert nooit. Soms is het roeri ger dan ooit, overzicht- en inzichtontnemend! En juist daarom moe ten wij H en B hanteren. Met elkaar.Wij. Goed onderscheiden wat Hoofdzaken zijn, geen tijd verspillen aan Bijzaken. Het gaat om voet bal en om onze club.Wanneer wij ons beperken tot de Hoofdzaak, komt het goed. 8 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 8