Zaterdagvoetbal WIE IS WIE? Naam: Jan Fleijsman Leeftijd: 57 Beroep: Directeur Marktkramenverhuurbedrijf Bij Ajax: met onderbreking vanaf 1961 Vorig jaar was je 40 jaar lid. Hoe ben je ooit bij Ajax terecht gekomen? Via een proefwedstrijd.Van de 100 jongens werden er toen 15 aan genomen onder wie Cor van Eijden en ik. Wat is je leukste anekdote uit al die jaren dat je bij Ajax bent? In mijn pupillentijd verzorgde ome Jan Lens de velden. Bij slecht weer bepaalde hij of er wel of niet gevoetbald kon worden.Voor een doos sigaren mocht dat vaak wel. Je maakt deel uit van de jeugdscouting van Ajax. Daar hoor je soms veel kritiek over.Wat vind jij? Met 50 jeugdscouts in Nederland missen we weinig bij het signaleren van jonge talenten. De betaalde scouting ziet ook genoeg spelers maar het blijft vaak een geldkwestie. Nu ben je elftalleider van de Zaterdag 1.Hoe kwam dat zo? Ik ben daarvoor gevraagd door Ernst Ligthart en Hennie Henrichs.Toen ze mij belden was ik wel verrast. Het is erg leuk werk. Waarom moeten wij het zaterdagvoetbal bij Ajax serieus nemen? Nederland is het enige land in Europa waar clubs in het betaalde voetbal niet kunnen degraderen. Daarom heeft de UEFA aan de KNVB verzocht een zogeheten Topklasse in het leven te roepen als schakel tussen de amateurclubs en de eerste divisie.Als wij daarin kunnen spelen en kampioen worden heeft Ajax drie teams in het betaalde voetbal. Dat lijkt mij een mooie aanvulling op onze oplei ding. Waarom handhaaft de Zaterdag! zich dit seizoen weer in de hoofd klasse? Omdat we een goed team hebben heb ik daar alle vertrou wen in Wat zijn je hobby's? Lezen, naar het theater gaan en naar mijn klein dochters kijken bij het hockey. Wat zou je nog kwijt willen? Het verzoek aan Ajax-supporters meer naar het zaterdagvoetbal te komen kijken.Wij zijn de enige club in de hoofdklasse die maar vier supporters heeft bij uitwedstrijden en thuis alleen maar supporters zien van de tegenpartij. Dat is toch gek! Tijn Middendorp afgelopen seizoen, is voor de jon gens van de Zaterdag 2 de tel ler weer opnieuw gaan lopen. Met een mix van een paar nieuw aangetrokken spelers en spelers uit Zaterdag 1 is de strijd om nieuwe successen weer begon- nen.We willen niet te ver op de zaken vooruit te lopen maar er is nu al een goede positie behaald. Begin oktober stond de Zaterdag 2 ongeslagen op de eerste plaats. Na het vertrek van Maikel Schats heeft de Zaterdag 3 in Marco Ruitenbeek een nieuwe opvolger gevonden.Verleden seizoen nog keeper en nu als trainer samen met Edwin Oostenbrink de aan jagers voor het 3e elftal. Er is duidelijke vooruitgang te zien in het spel van het 3e elftal. Dat blijkt dan ook uit de stand op de ranglijst, waar het elftal voorals nog in de top 3 te vinden is. Ook dit seizoen moesten de 'oldies' twee weken later aanvan gen voor de competitie. In de aanloop hiernaar toe hebben zij vele 'trainingskampen' doorlopen om te zorgen dat scherpte er in bleef. Het heeft allemaal dusda nige vruchten afgeworpen dat de eerste ontmoeting met een 9-0 uitslag eindigde. Helaas werd de tweede wedstrijd geannuleerd omdat te tegenstander geen spe lers genoeg had. Of was dat uit vrees voor deze Zaterdag vete ranen? Nico Schlette Lionel Frederic bij één zijn doelpun ten tegen LRC De Zaterdag 1 moest kiezen tussen twee toernooien: de beker of het Metropooltoernooi. Doordat de keuze is gevallen om door te gaan met de beker heeft de toernooicommissie van het Metropooltoernooi gezorgd voor een plaatsvervanger. De voor ronde van de beker is behaald door zeven van de negen punten te vergaren. Minder voortvarend liep het in de competitie. Uit de eerste vier ontmoetingen werd helaas geen enkel punt behaald. Niet helemaal vreemd tegen altijd lastige oppo nenten als DOVO en IJsselmeer- vogels. De nieuwe trainer Con- stantijn Schouten en de nieuwe elftalleider Jan Fleijsman bleven ze er echter hard aan werken om de eerste punten te pakken. Dat lukte in de vijfde wedstrijd door op de Toekomst verdiend met 3-1 van LRC Leerdam te winnen waarmee de laatste plaats op de ranglijst werd verlaten. Na het kampioenschap in het AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 7