Ons erfgoed 'Het voelde als een huwelijksaanzoek' Introductiebijeenkomst nieuwe leden Steeds vaker krijgt het Ajax Erfgoed Comité een mailtje of tele foontje van mensen die zeggen iets uit de historie van Ajax te heb ben voor het Ajax Museum. Of wij daar in geïnteresseerd zijn? Uiteraard, want maar al te vaak betreft het een puzzelstukje dat prima past in de historie van onze club in ons Museum. Wie wordt uitgenodigd lid van Ajax te worden, beleeft dit ieder op zijn of haar eigen manier. Dat bleek wel op de introductiebijeenkomst op 13 september in de bestuurs kamer op de Toekomst, toen zestien van de drieëntwintig nieuwe leden zich aan elkaar voorstelden. Ook vertelden ze hoe zij het moment beleefden toen zij door voorzitter John Jaakke werden gebeld met het bericht dat zij per 1 juli 2007 lid van Ajax zijn. 'Het voelde als een huwelijksaan zoek van mijn grote liefde Ajax', zo verwoorde Ineke Provily haar gevoelens. Ine van Brenk moest na het telefoontje even een slokje nemen:'Toen ik ophing, heb ik de fles op tafel gezet.' Ook alle andere nieuwe leden vertel den op eigen wijze hun anek dote. Miel Brinkhuis:'Ik was net op kraambezoek.Toen de kers verse moeder verslag deed van alle problemen tijdens en rond de bevalling, ging opeens mijn telefoon. Het was een naar ver- haal, maar ik nam hem toch maar op toen ik 'John Jaakke' op de display zag staan. Die belt natuur lijk niet elke dag.' Op deze avond bleek ook hoe groot de diversiteit is van de mensen die toch allemaal het zelfde gevoel delen: hun liefde voor Ajax. Ze variëren van voor malig jeugdscout tot huidige grensrechter en van directeur van de Johan Cruyff Foundation tot gastgezin.Ajacieden met totaal verschillende achtergron den en functies, mannen en vrou wen, met allemaal specifieke ken nis, contacten en ervaringen. Het maakt volgens Jaakke de vereni ging steeds levendiger. Na de presentaties van voorzit ter John Jaakke, algemeen direc teur Maarten Fontein en de voorzitter van de ledenraad Jaap Ellerbroek, hebben de aanwezige nieuwe leden in amper twee uur tijd een schat aan informatie gekregen hoe het binnen de club toegaat. Tijn Middendorp (met dank aan Tim Korenhoff) Mocht u, beste Ajacied op uw zolderkamer of waar dan ook zo'n historisch puzzelstukje tegenkomen dat u zou willen afstaan aan het Ajax Museum, schroom dan niet contact op te nemen met Thijs Lin deman, voorzitter van het Ajax Erfgoed Comité (telefoon 020 3111516 of erfgoed@ajax.nl). Zo werden wij onlangs gebeld door Kay Lerby. Hij wilde namens zijn oma Ria Alberti de Ajax Kop ter beschikking stellen die de toenmalige voorzitter van Ajax Jaap van Praag aan zijn opa Willy Alberti in 1987 had over handigd vanwege zijn 40-jarig donateurschap. Vanzelfsprekend nam Thijs Linde man (l) namens het Erfgoed Comité het prachtige stukje historie van Ria Alberti en haar kleinzoon Kay graag in ontvangst. AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 6