'Er is maar één overkant: het uitvak' Van de redactie Ajax Clubnieuws 4e Jaargang nummer 5 september/oktober 2007 Inhoud 2 Van de redactie Herman Pinkster:'Er is maar één overkant: het uitvak' 3 Van de voorzitter 4 Dagboek van D1-jeugd in Japan 5 Afscheid Ajax-jubilarissen Verkiezing ledenraadsleden Trainers en teammanagers Ajax jeugd in 2007-2008 6 Introductiebijeenkomst nieuwe leden Erfgoed 7 Zaterdagvoetbal Wie is wie? 8 W.F. Schoevaart Cup Column David Endt Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Ed Lefeber,Tijn Middendorp (eindredac teur), Klaas Vos Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers:André Kraan Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist), Ed Lefeber (de Toekomst), Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoet bal), Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal) Foto's: Louis van de Vuurst Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie:Jeroen Alberdingk Thijm (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Lees voor verdere informatie ook: KICK OFF AJAX LIFE AJAX KIDS CLUBBLAD WWW.AJAX.NL 2 Jeugdleider en spelerbegeleider Herman Pinkster: Het plotselinge vertrek van Henk ten Cate bracht binnen en buiten de club veel hectiek met zich mee. In een paar weken tijd waren de succes sen in het vorige seizoen en het optimisme voor het nieuwe sei zoen als sneeuw voor de zon verdwenen.Wat één doelpunt te weinig allemaal tot gevolg kan hebben. Zo betrekkelijk is voet bal. Maar we moeten wel verder, ook met het Clubnieuws. Dit keer zelfs met een gedichtje van één van onze leden, Huisdichter Cornelis, die zijn gevoelens laat spreken bij het afscheid van Wes ley Sneijder. Leuk, zo'n ingezon den stukje. Eigenlijk zijn we daar dol op: leuke gedichtjes, grappige anekdotes en opmerkelijke bele venissen. Laat ze ons weten. Mis schien wordt het weer een nieuw rubriekje. Vaste plek Zoals het dagboek, dit keer geschreven door twee spelertjes over de reis van de D1 naar Japan. Herman Pinkster vertelt over zijn dubbelfunctie als jeugd leider van de C1 en spelersbege leider bij het eerste elftal. De evenementencommissie doet verslag van de uitreiking van de eerste W.F. Schoevaart Cup door de maestro zelf, de jubilarissen van dit jaar ontvingen op de eer ste zaterdag in oktober hun eer betoon en de nieuwe lichting nieuwe leden hadden hun intro ductiebijeenkomst. Ook vindt voor de eerste keer de column van David Endt in ons Club nieuws, op de achterpagina, zijn vaste plek. Tijn Middendorp Eén jaar is Herman Pinkster spelersbegeleider van de selectie van ons eerste elftal. Op de Toekomst vervult hij al jaren de taak van elftalbegeleider van de C1. Op dit ogenblik neemt Nol Boerkoel deze taak waar, omdat Herman de voorspoedig herstellende David Endt als team-manager vervangt. Heb Je zelf ook in de Jeugd van Ajax gespeeld? Nee, ik heb bij ASV Arsenal en Zeeburgia gespeeld. Dankzij mijn vriendschap met Joop Leeuwen- daal raakte ik in contact met Bobby Haarms, die mij vroeg om bij de Zaterdag te komen spelen. Daar heb ik in alle elftallen gespeeld, dus tot en met het vierde, ons veteranenteam. Hoe ben Je elftalleider geworden? Op een gegeven moment was er binnen de jeugdopleiding behoefte aan extra leiders. Ik ben toen als invaller gevraagd. Zo heb ik bij wel elk jeugdelftal als leider op de bank gezeten, van de jongsten tot en met de A-juni- oren.Vervolgens stopte Jan van Eijden als leider van de C1 en heb ik zijn plaats ingenomen. Hoe gaat die begeleiding concreet? Aan het begin van het seizoen probeer ik me van alle spelertjes een beeld te vormen van de gezinssituatie en hoe het op school gaat, omdat de jongens bijna elke dag op de Toekomst zijn om te trainen en te eten, en voor de studiebegeleiding. Jur Ronner, coördinator van de stu diebegeleiding, speelt hier een essentiële rol bij omdat hij van alle spelertjes de achtergrond en schoolopleiding kent Ook wordt er aan het begin van het seizoen een informatiebijeen komst gehouden voor de ouders. Dit gebeurt overigens voor alle elftallen binnen de jeugdoplei ding. Ik ben daar ook een aantal dagen en ik heb contact met Wim Kwakman over het verloop van onder andere de trainingen. Ben Je ook betrokken biJ de slecht- nieuws-gesprekken? Zeker. Door het hele seizoen evalueer je samen de ontwikke ling van de spelers en een derge- AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 2