'Ik ben altijd thuis blijven wonen' Siem de Jong Nieuwe leden van Ajax Vorig jaar startte het bestuur met een actiever ledenbeleid om te komen tot een betere afspiegeling van allen die zich bij de club betrokken voelen door hen lid te maken van de club. De één als beloning voor zijn of haar jaren lange inzet en de ander om zijn of haar kennis en kunde in huis te halen waar de club van kan profi teren. Onderstaand treft u de namen aan van 21 Ajacieden die per 1 juli 2007 lid van Ajax zijn geworden. Jan Severijnse Cor de Wit Ine van Brenk Ineke Provily Sylvia Dekker Jaap Waaijenberg Luc Kronenburg Dick Lindeboom Cees Vervoorn Jan Willem Telkamp Gossen Roos Hans Con Mike Harman Miel Brinkhuis Louis Beukman Gerrit v.d.Vinden Jan Gorter Guido Friedrich Cor v.d. Meulen Carole Thate Thomas van Beek Ajax-jubilarissen 2007 25 jaar Gerard Dermout Max Visschoonmaker Rob Ooienvaar Dennis Bogaard 40 jaar Nol Boerkoel Theo van Diepen 50 jaar Leo van Wijk Henk Timman Ab Post 60 jaar Bob Haarms 70 jaar Jan van Eenennaam De officiële uitnodiging kunnen de jubilarissen in de komende weken tegemoet zien. Ten eerste gefeliciteerd met je uit verkiezing tot Talent van het Jaar. Had je het enigszins verwacht? Nee, zeker niet. Ik dacht eerder aan Mitchell Donald. Die had per slot al met het eerste meegedaan. Je woont helemaal in Doetinchem, verder weg kan bijna niet. Sinds wanneer speel je voor Ajax? Ik ben twee jaar geleden door Ajax gescout, ik begin dus aan m'n derde seizoen. Daarvoor speelde ik als jochie bij DZC '68 en daarna bij De Graafschap. Het was een complete verrassing dat Ajax plotseling voor de deur stond. Dat was een hele omschakeling, denk ik, ook qua afstand? Ja, want ik ben altijd thuis blijven wonen en ging met de trein naar Amsterdam.Anderhalf uur heen en anderhalf uur terug. Niet met de auto gebracht door m'n ouders, want door de files doe je er langer over. En daarnaast nog school?! Zeker, afgelopen jaar heb ik eindexamen VWO gedaan. Dus op alle fronten gaat het goed? Inderdaad. Ik ga vanaf dit seizoen ook nog naast het voetbal econo mie en bedrijfskunde studeren aan de Universiteit van Amster dam. Ik hoop uiteraard om prof voetballer te worden, maar je weet nooit hoe het loopt en dan wil ik graag iets anders achter de hand hebben.Vandaar. Jij speelt op het middenveld, toch? Ja, ik ben aanvallende middenvel der, waarbij het voor mij niet uit maakt of ik links of rechts op het middenveld speel. Ik ben nog niet zo tweebenig als Wesley Sneijder, m'n rechterbeen is nog steeds het best, maar ik kan met links wel al goed 'passen'. Waarin wil je jezelf verbeteren? Meer trainen op het linkerbeen en vooral leren beter en meer te coachen in het veld. Ik geef wel leiding, maar het kan nadrukkelij ker en directer. Je komt steeds dichter bij het eerste elftal, begeleiding wordt dan ook belangrijker. Ik neem aan dat je al een makelaar hebt? Dat klopt. Ik word begeleid door iemand van de VVCS.Van de vakbond dus, dat leek me beter dan een particu liere makelaar. Daarnaast krijg ik veel steun van mijn ouders, die allebei op hoog niveau volleybal hebben gespeeld. Tot slot: elke jongen, zeker ook die voetbalt, heeft een idool, van wie hij wellicht een poster heeft hangen in zijn kamer. Hoe zit dat met jou? Ik heb geen poster hangen, maar mijn grote voorbeeld is wel Den nis Bergkamp. Hij was ook een aanvallende middenvelder of han gende spits. Ik speel zelf ook vaak met nummer tien. Om zo goed te worden als hij is wel een droom. Klaas Vos Op de Vanenavond ontving Siem de Jong (18) de Sjaak Swart Award als Speler van het Jaar. Dit seizoen maakt hij deel uit van de selectie van Jong Ajax. 6 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 6