Leo van Wijk onderscheiden Woensdag 25 juli In hartje Amsterdam vond 23 juli de fotodag plaats met het monumentale pand de Waag als decor. Bij aankomst heeft Henk ten Cate er duidelijk zin in. John Heitinga ook, hij nam als eerste plaats op de stoelen waar de elftalfoto gemaakt zou worden. Een eenzame duif trok bij de spelers nogal de aandacht. Voorzitter John Jaakke bood hem bij die gelegenheid een speciaal gemaakt Ajax-shirt aan met een baan in KLM blauw en roemde zijn honk bal kwaliteiten.Leo,namens de club van harte gefelici teerd met deze prachtige onderscheiding. Dinsdag 24 juli Na een kort zondags verblijf bij het gezin en de door de foto- shoot van het elftal op de Amsterdamse Nieuwmarkt gekenmerkte maandag, vertrekt ons reizend voetbalcircus, 21 spe lers sterk, vandaag naar Schot land. De vlucht is wat schommelig maar na een korte rust in het Marriott Hotel in Glasgow kan er 's avonds normaal gespeeld wor- den.Voor veertigduizend fans wordt het 1-1 tegen de Rangers. Na de wedstrijd zijn we naar Dunblane gereisd, een plaatsje ten noorden van Glasgow waar we in het Dunblane Hydro hotel ons kamp opslaan. Er wordt getraind op de prachtige velden van de plaatselijke universiteit. Donkere luchten, prachtige ver gezichten, af en toe een regen douche en op een heuvel ver derop het imposante monument ter nagedachtenis aan 'Brave- heart' William Wallace, één van Schotlands nationale helden. Lek ker weer is het niet echt maar om te trainen zijn de omstandig heden ideaal. De middag wordt vrij gegeven, verzorging en relaxen, want de kleine pijntjes doen zich weer gevoelen.Voor- komen is beter dan genezen. Met Fons Groenendijk bereid ik een voetbalquiz voor. Die moet morgenavond voor afleiding en hilariteit zorgen. Donderdag 26 juli Twee trainingen achter de rug met tussendoor een opmerke lijke ontmoeting: in de hal van het hotel zit Andy van der Meijde! Hij is er met de selectie van Jong Everton want die spelen een oefenpotje tegen het lokale Stir ling en hij mag meedoen. Gezellig en hartstochtelijk weerzien met een nog niet zo oude godenzoon. Na het avondeten wordt, na felle strijd, het koppel Ten Cate Gabri winnaar van de eerste Dusty Hotel Football Quiz! De eerste prijs is een modeldoedel- zakblazer en een bloemenvaas. Zaterdag 27 juli Het kinderboek over de historie van Schotland, dat ik bij aankomst in Glasgow op de kop tikte, heb ik uit. Het is een wonder dat de Schotse bodem niet rood van het vergoten bloed is.Wat een land van veldslagen en konings moorden! Gisteren is er twee keer getraind, de mannen zijn moe. Dat is te merken in de afslui tende wedstrijd tegen Falkirk. De Schotten spelen aardig voet bal en winnen met 2-1. Het gewicht van de nederlaag is rela tief, de vermoeidheid is een gel dig excuus voor het matige spel. Meteen na de wedstrijd brengt de bus ons naar Edinburgh waar ons vliegtuig wacht.Terug naar huis, terug naar Amsterdam! De kinderen kunnen gerust zijn: vanaf nu worden de weken nor maler. Ajax Magazine stopt, start Het laatste nummer van Ajax Magazine van het vorige seizoen was de laatste editie van het glossy visitekaartje van Ajax,dat gedu rende twintig jaar acht maal per seizoen verschenen is.Ajax gaat zijn supporters met ingang van het hui dige seizoen op een andere,inten- sievere manier informeren over het reilen en zeilen van de club.De ver nieuwde Kick Off speelt daarin een belangrijke rol. In zijn voorwoord in het laatste Ajax Magazine schreef Maarten Fontein:'Na twintig jaar hebben wij besloten onze supporters en overige lezers van het blad op andere manieren van informatie te voorzien.De tijden veranderen en ook Ajax staat niet stil.Via onze website,Ajax-TV, onze vernieuwde Kick Off en de sms-service stellen wij alles in het werk om jullie op de hoogte te houden van de ont wikkelingen bij jullie favoriete club. Overigens zal onze Presentatiegids gewoon blijven verschijnen,zoals gebruikelijk aan het begin van elk seizoen.In deze gids presenteren wij het elftal waarmee wij dit sei zoen aan de start verschijnen.' Het glossy Magazine was een prachtig,Ajax-waardig visitekaartje van de club,maar boette door de lange productietijd en lage verschij- nieuwe Kick Off ningsfrequentie van acht maal per jaar in aan actualiteit.Tegelijkertijd leidde het programmablad Kick Off, zowel in formaat als oplage,een te bescheiden bestaan. De voor de hand liggende oplossing werd gevonden in het samenvoegen van beide bladen. Onder het motto '1 1=3' is de Kick Off in tal van opzichten vernieuwd. De uitstraling en het formaat zijn die van een magazine,het verschijnt bij elke thuiswedstrijd van Ajax en door een samenwerkingsverband met Stads drukkerij Amsterdam is het moge lijk de oplage drastisch te verhogen. De nieuwe Kick Off is meer dan een programmablad, het is een vol waardig Ajax-blad,dat bij elke thuis wedstrijd als service gratis ter beschikking gesteld wordt aan de supporters. Hierdoor kan Ajax alle supporters bij elke thuiswedstrijd voorzien van de meest actuele informatie, maar ook van achter grondverhalen zoals de lezer van Ajax Magazine gewend was. En net als voorheen bij Ajax Magazine het geval was, kan men zich ook op de Kick Off abonneren. Al met al kan gezegd worden dat het afscheid van Ajax Magazine een hartelijk welkom mogelijk maakt van een Kick Off die als program mablad voor alle supporters zijn gelijke niet kent. Michel Sleutelberg Op 2 juli nam ons lid van verdienste Leo van Wijk officieel afscheid als President Directeur van de KLM. In aanwezigheid van onze Kroonprins, Minister Eurlings van Verkeer en Waterstaat en vele anderen werd Leo zeer eervol Koninklijk onder scheiden en benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje Nassau. AJAX CLUBNIEUWS J ULI/AUGUSTU S 2007 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 5