'Oude handdoeken drogen het lekkerst' Van de redactie Hoofd jeugdopleiding Jan Olde Riekerink: Ajax Clubnieuws 4e Jaargang nummer 4 juli/augustus 2007 Inhoud 2 Van de redactie Jan Olde Riekerink:'Oude handdoeken drogen het lekkerst' 3 Van de voorzitter 4 Dagboek van David Endt 5 Leo van Wijk Ajax magazine stopt 6 Siem de Jong:'Ik ben altijd thuis blijven wonen Nieuwe leden Ajax jubilarissen 7 W.F. Schoevaart Cup In memoriam Schelto Patijn Wie is wie? 8 Zaterdagvoetbal Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Ed Lefeber,Tijn Middendorp (eindredac teur), Klaas Vos Redactieadres:Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail:tijn.middendorp@planet.nl Medewerkers: André Kraan Wim Schoevaart (Ajax Intern), David Endt (Columnist), Ed Lefeber (de Toekomst), Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal), Jan Buskermolen (Evenementen), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal) Foto's: Louis van de Vuurst Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie: Jeroen Alberdingk Thijm (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: Stadsdrukkerij Amsterdam Is er in de aanloop naar het nieuwe seizoen veel veranderd? In ieder geval wel wat, zoals de komst van het nieuwe hoofd jeugdopleiding Jan Olde Rieke- rink, terug van weggeweest na wat buitenlandse avonturen. De jeugdafdeling heeft er een team bij: de C3 met als trainer Arnold Mühren. De overstap van jeugd spelers van D naar C wordt hier door ruimer gemaakt waardoor minder snel jonge spelers bij deze overstap de club zouden moeten verlaten. De zaterdagamateurs kennen weer hun traditionele golf aan nieuwe spelers en een nieuwe trainer voor het eerste elftal, Constantijn Schouten.Als pri meur organiseert de evenemen tencommissie op 26 augustus voor alle zaterdagamateurs een voetvolley-toernooi om de W.F. Schoevaart Cup zodat iedereen dan met elkaar kan kennismaken. L'Histoire se répète... Ook nieuw is onze rubriek:'Het dagboek vanDavid Endt bijt de spits af met zijn dagboek over de voorbereiding van het eerste elf tal in De Lutte en Schotland. In principe zal voor elk Clubnieuws iemand worden gevraagd een dagboekje bij te houden over iets wat hij of zij van nabij gaat bele ven. Dat kan van alles zijn: trai ning, studie, toernooi, noem maar op. Terug van lang weggeweest bij het Clubnieuws wil David weer, zij het op beperkte schaal aan het blad meewerken, hoofdzake lijk als columnist. L'Histoire se répète, David. Tijn Middendorp Met de terugkeer naar het oude nest als hoofd jeugd opleiding heeft onze club in Jan Olde Riekerink (44) niet alleen een door vele wateren gewassen trainer in huis, maar ook een man met didactische kwaliteiten. Sprekend over de aard en bete kenis van het Ajax-systeem, hal verwege ons gesprek, loopt hij naar de flip-over in zijn kamer en begint te tekenen: eerst een heu vel, wat poppetjes en daarna een kasteel.'Achter de heuvel ligt het leger dat slechts één doel kent: de verovering van het kasteel. Hoe? Dat hangt van de omstan digheden af. Met ladders, via een tunnel, het maakt niet uit, als het slot maar veroverd wordt. Op deze manier legde ik vroeger de jongetjes het Ajax-systeem uit. Vraag het Wesley Sneijder of Johnny Heitinga, ze zullen het zich vast nog herinneren. Het systeem is altijd aanvalgericht, maar de wijze waarop hangt van het soort kasteel - tegenstander - af en van het soort soldaten - spelers - die je hebt. Of je Bryan Roy op links hebt staan of Jesper Gronkjaer maakt een verschil in uitvoering, maar niet in intentie. Uiteindelijk gaat het niet om het systeem als zodanig, maar om de uitvoering ervan.Alles heeft te maken heeft met de verhoudingen in het veld.' Dilemma Met recht kan Olde Riekerink over vroeger spreken. Hij heeft al een lange geschiedenis met onze club. Onder Co Adriaanse als hoofd opleiding begon hij in de Meer al als jeugdtrainer en later Lees voor verdere informatie ook: Kick Off Ajax Life Ajax Kids Clubblad WWW.AJAX.NL 2 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 2