Ajax Academy Club voor oud-jeugdspelers WIE IS WIE? Naam: Ben Kraanen Leeftijd: 63 Beroep: Voormalig projectcoördinator Gemeente Amsterdam Bij Ajax: vanaf 1982 en lid vanaf 2002. Zelf ooit gevoetbald? Ja, lang geleden, bij a.v.v. Columbia in Apeldoorn en B.D.K. in Amsterdam. Daarna ben ik scheidsrechter geworden. Hoe ben je dan bij Ajax binnen gekomen? Ik floot een keer Ajax Zaterdag 1 tegen DCG Zondag 1 voor de beker.Toen werd ik gevraagd of ik vaker wedstrijden wilde fluiten. Dat doe ik nu nog voor de jeugd, de senioren en de KNVB, dat laatste al meer 40 jaar. Wat doe je nog meer voor de club? Materiaalman bij Jong Ajax en de Zaterdag 1, mee met alle uit- en thuiswedstrijden en de begeleiding bij alle zaterdagelftallen. Bovendien het aanstellen, ontvangen en werven van scheidsrechters en grensrechters. Per week besteed ik totaal bijna 40 uur aan Ajax. Je bent dus veel van huis. Hoe vindt het thuisfront dat? Mijn vrouw vindt het goed en het voordeel is dat we zo nooit ruzie krijgen. Wat doe je nu het voetbal stil ligt? Varen met mijn zelf gebouwde motorjacht. Ook heb ik een geluidsstudio waar ik grammofoonpla ten op CD en videotapes op DVD monteer. Ook doe ik dat voor evenementen als Voetbal in Mokum, Straatvoetbal in Amsterdam en het Copa Toernooi. Wanneer begint voor jou weer het nieuwe seizoen? Op 23 juli om 18.00 uur. Maar ik ben eigenlijk nu al een beetje bezig. Wat ga je dan doen? Ik ga dan aan alle spelers, scheidrechters en begeleiding alle kleding uitreiken en het materiaal aan de trainers. Wat vind je het mooiste aan Ajax? De kwaliteit van het voetbal maar ook de magie en de historie van de club.Als je toch ziet hoeveel buitenlandse clubs de Toekomst bezoeken, dat is echt geweldig. Waar denk je liever niet meer aan terug? Aan dat verkeersongeluk van twee jonge jeugdspelers van Ajax.Vanaf die tijd is Ajax met het busvervoer begonnen. En aan het vliegtuigongeluk in Suriname in 1989 waarvan ik drie mensen kende die zijn omgekomen, waaron der onze keeper Lloyd Doesburg. Tijn Middendorp Ajax start een nieuw initiatief: de Ajax Academy Club. Deze Club is bedoeld voor spelers die minimaal zes jaar deel hebben uit gemaakt van de jeugdopleiding en die ten minste één seizoen op de Toekomst hebben gespeeld. Dit betekent dat de potentiële leden voor de Ajax Academy Club zijn geboren in 1978 of daarna. Dat zijn er in totaal 135, waarvan er inmiddels 93 oud-speler zijn. Veel oud-jeugdspelers voetballen overigens nog steeds, bij andere BVO's of amateurclubs. Ook spe len sommigen nog altijd bij Ajax, als betaald voetballer of amateur. De Ajax Academy Club is een ini tiatief van de Commissie Leden- beleid.Volgens commissielid Rob van Zoest richt Ajax de Ajax Aca demy Club op om de oud-jeugd spelers een formele band met Ajax te laten behouden.'Zie het als een alumni-vereniging zoals universiteiten of studentenvereni gingen die ook kennen. Gewoon, gezellig samen komen met oude bekenden. Dat is voor iedereen aangenaam, dus ook voor voetbal lers. Jeugdspelers die jarenlang de Ajax-opleiding hebben doorlopen blijven de band met Ajax ook hun leven lang voelen. Het is niet niks als je zes jaar lang de veeleisende opleiding hebt gevolgd. De teleur stelling, die spelers voelen als ze de opleiding moeten verlaten, wordt er misschien ook enigszins door verzacht: de band kan immers toch blijven bestaan. Eens Ajacied, altijd Ajacied.' Van Zoest:'De Ajax Academy leden kunnen na hun zesentwin tigste, als ze dat willen en er niets op tegen is, werkend lid van de vereniging Ajax worden. Dit levert op termijn jonge, veelal kleurrijke leden op met een aantoonbaar voetbal- en Ajax-verleden. De prestatiegerichte mentaliteit en de Ajax-bluf blijven op deze wijze beschikbaar voor de club.' Tijdens de traditionele vaantjes avond ontvangen alle spelers die de jeugdopleiding verlaten en in aanmerking komen voor de Ajax Academy Club voortaan een certificaat waarmee zij worden bedankt voor de geleverde prestaties en hun inzet voor de club. Daaraan verbonden is het lidmaatschap van de vereniging van oud-jeugdspelers, om zo te onderstrepen dat ze bij Ajax altijd welkom zijn en blijven. Leden van de Ajax Academy Club hoeven geen contributie te betalen, krij gen het Clubnieuws en Ajax Magazine thuisgestuurd, krijgen toegang tot het Ajax Extranet en worden jaarlijks uitgenodigd voor een wedstrijd met ontvangst. Ed Lefeber De eerste leden van de Ajax Academy Club: Jan Arie van der Hejden Charles Kooy Quincy van de Leuv Joep Akihary Kai Heerings Hilal Benmousa Mitchell Donald Yassine Benmousa Vincent Hofman Christian Supusepa AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2000 9

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 9