'Ajax-mania' in Novosibirsk De Cl in Siberië Van 3-10 mei jl. nam de Cl (o/l5) deel aan een inter nationaal jeugdtoernooi van FC Siber in Novosibirsk, de hoofdstad van Siberië.Vier jeugd spelers hebben samen een ver slag gemaakt. Op donderdag 3 mei moesten we ons verzamelen op Schiphol. De vliegreis naar Moskou duurde 3 uur. Daar moesten we over stappen en erg lang wachten voor de doorreis naar Novosi birsk. De volgende dag om half zes in de ochtend kwamen we daar aan. In het hotel gingen we gelijk een paar uurtjes slapen. Om half twaalf werden we gewekt voor een maaltijd. In het stadion gingen we licht trainen en in de namiddag samen met de andere clubs bowlen om zo elkaar wat beter te leren kennen. Daarbij was muziek met dansers en danseressen.Terug in het hotel was het om elf uur doodstil op de kamers. Voetvolley De volgende dag gingen we na een uur studie ons voorbereiden op de wedstrijd tegen Legia War- schau.Tegen allemaal grote en sterke jongens wonnen we met 2-0 door doelpunten van Tom Boere en Ricardo Kip.Toen we naar FC Siber tegen Celta de Vigo gingen kijken wilde iedereen foto's en handtekeningen van ons. Zelfs bij ons hotel stonden meisjes op de bus te wachten. Bij het voetvolleyen op zondag won meneer Tahamata opvallend alles want hij had de regels bedacht. Ook na het bezoek aan de die rentuin en Celta de Vigo tegen Legia Warschau waren er weer veel fans aan wie we handteke ningen uitdeelden. Nog meer fans Na eerst een uurtje studie, een bezoek aan een mooi meer en een kerk in orthodoxe stijl en met veel goud en ikonen moesten we op 7 mei tegen Celta de Vigo spelen. Bij aan komst stonden er weer fans voor handtekeningen en foto's. Door Tom Boere kwamen we na een prima aanval op voorsprong. Toch kwam na rust Celta op 1-1 en werd Dico met tweemaal geel van het veld gestuurd. Zelfs met 10 man bleven we sterker maar het bleef teleurstellend 1-1. De volgende dag bezochten we het Monument van de Onbekende Soldaat en het standbeeld van Lenin. In de middag moesten we tegen Olympique Marseille die we moesten winnen om nog eer ste te kunnen worden.Weer stonden fans op ons te wachten en dat is natuurlijk altijd leuk. Door een fout van ons kwam Olympique Marseille op 1-0. Gelukkig kopte Cerilio Cijntje ons naar 1-1. Dat werd ook de eindstand.We waren toch teleur gesteld omdat we nu afhankelijk waren van de andere clubs. Afscheid In Rusland is 9 mei een nationale feestdag omdat dan de bevrijding wordt herdacht.We bezochten een parade en hadden daarna in het hotel voor de laatste keer een half uur studie. In het stadion zagen we Marseille met 4-0 ver liezen van Celta. Onze kans op de eerste plaats was verkeken. Nu moesten we wel van U z O O b o FC Siber winnen om nog de tweede plaats te pakken. Het hele stadion zat vol.We gaven geen kans weg en kwamen op een 0-1 door Ruben Ligeon. Na rust ging het hele stadion achter FC Siber staan en ze kwamen zo waar op l-l en na de tweede gele kaart van Cerilio Cijntje op 2-1. Zeer bedroefd gingen we terug naar het hotel. Daar wer den nog een aantal prijzen uitge reikt. Celta de Vigo was winnaar en wij derde. Ruben Ligeon werd uitgeroepen tot speler van het toernooi. Om kwart over elf gin gen we nog even naar buiten om van onze fans afscheid te nemen. Na een paar uurtjes slapen wer den we om vier uur gewekt voor de reis terug naar Amsterdam. Het inchecken gaf problemen omdat de kist met kleding veel te zwaar was.We moesten er wat spullen uithalen en in de hand meenemen. Nadat alles met moeite was ingecheckt vlogen we via Moskou weer naar huis. Tom Portegies, Quincy Promes, Tom Broere en Dico Koppers (Prima gedaan, jongens. Red.) 8 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 8