Extranet voor leden Floris Thoolen onderscheiden Bij aanvang van het komende seizoen hebben de leden van Ajax een eigen website: het extranet. Op het extranet is alle (actuele) informatie te vinden voor de amateur- en jeugdteams, Ajax-leden én medewerkers en vrijwilligers op de Toekomst.Ajax heeft het extranet gecreëerd op verzoek van de leden. Iedereen met een computer en een internetverbinding kan straks gebruik maken van het informa- tieplatform.Thuis even kijken naar het Clubnieuws uit 2004 of het weekmenu in het restaurant. Maar het extranet kent meer functionaliteiten. Zo staat er een agenda op met alle activiteiten op de Toekomst en is de leden lijst gedigitaliseerd. Met een paar simpele muisklikken vind je nu bijvoorbeeld de contactgegevens van de leden van de verschillende commissies. Een andere belang rijke functie op het extranet is weggelegd voor het Prikbord, waarop leden met elkaar kunnen discussiëren. De behoefte aan het extranet is logisch, vindt voorzitter John Jaakke:'Onze leden zijn vanzelf sprekend niet elke dag op de Toekomst.Toch willen ze wel op de hoogte zijn van alles wat er gebeurt en daarbij niet afhanke lijk zijn van de aanwezigheid van anderen. Met het Prikbord kun nen leden elkaar virtueel treffen en daarbij praktische informatie met elkaar uitwisselen.' Zo is het bijvoorbeeld mogelijk om met elkaar afspraken te maken over vervoer naar wedstrijden. Webmaster Tim Korenhoff De webmaster van het extranet is Tim Korenhoff.Tim werkt sinds februari van dit jaar op de redac tie van Ajax en is tot nu toe vooral bezig geweest met het 'vullen' van de site. Hij benadrukt het interactieve van de site.'Ik hoop dat ik niet de enige zal zijn die bijdrages plaatst.Vooral wed strijdverslagen van de teams zijn welkom. Ook mogen mensen mij foto's sturen, zodat ik die vervol gens op de site kan plaatsen.' Ten slotte stelt hij dat de huidige opzet van het extranet slechts een begin is.Ajax en hij staan open voor alle ideeën van de leden.Tim's e-mailadres is t.korenhoff@ajax.nl. Het adres van het extranet, ook niet onbelangrijk, is www.leden. ajax.nl. Ook komt er een aparte extranet-button op www.ajax.nl. Deze button is dus alleen te gebruiken door mensen die hier voor toegang hebben gekregen. Voor de in te vullen inlogcode op het openingsscherm van het extranet zal iedreen persoonlijk worden benaderd. Plaatsverzoeken Elk seizoen krijgt de afdeling Supporterszaken verzoeken van leden die liever een plaats in het midden (lees: vak 103) willen hebben. Zoals bekend is er al vele jaren een enorme schaarste aan plaatsen op de hoofd tribune en vooral in de ledenvakken 102 en 103.Op dit moment hebben we 132 verzoeken van leden voor een dameskaart,extra kaart of verplaatsing richting de middenlijn. Sommige verzoeken zijn al in 1999 gedaan. Zoals wellicht bekend is er een bepaalde vaste indeling van deze vakken. In vak 102 zitten de werkende leden,waaronder de voormalige donateurs en de spelende leden. In vak 103 zitten rechts van de trap (281 stoeltjes) voor namelijk commissieleden, een aantal werkende leden en de complete groep leden van Lucky Ajax. Links van de trap (232 stoeltjes) is voorbehouden aan de ledenraad, com missieleden, technische- en medische staf en spelers. De vakken zijn beide nagenoeg vol. Slechts zeer incidenteel komen er plekken vrij. Het heeft dan ook helaas niet zo veel zin om nog nieuwe plaatsverzoeken in te dienen. Indien er plekken vrijkomen zal Supporterszaken,gegeven de vaste indeling,aan de hand van de plaatsverzoeken deze plekken opvullen. Ed Lefeber Op 24 mei jl. is Floris Thoolen (53) door de KNVB benoemd tot lid van Verdienste. Vanaf 1971 is Floris als vrijwilliger aan de nationale voet balbond verbonden. Eerst als scheidsrechter en daarna in tal van commissies. Dit jaar is hij 26 jaar consul en 25 jaar lid van de tuchtcommissie van de KNVB West 1.In 1991 werd hij al onderscheiden met de Zilveren- en in 2001 met de Gouden Waarderingsspeld.'Ik zie deze benoe ming tot lid van Verdienste als een enorme waardering voor alles wat ik heb mogen doen' zegt Floris niet zonder trots.'Bovendien schouw ik het nog steeds als een groot voorrecht vrijwilliger te zijn bij de KNVB, net zo als bij ons aller Ajax. 'Floris,namens iedereen bij Ajax,van harte gefeliciteerd! Ajax-jubilarissen 2007 De volgende leden zullen op zaterdag 50 jaar 6 oktober 2007 in de bestuurskamer op de Toekomst hun versierselen in ontvangst nemen vanwege hun res pectievelijke jaren van lidmaatschap: 25 jaar Gerard Dermout Max Visschoonmaker Ron Ooievaar 40 jaar Nol Boerkoel Theo van Diepen Leo van Wijk Henk Timman Ab Post 60 jaar Bob Haarms 70 jaar Jan van Eenennaam De officiële uitnodiging kunnen de jubilarissen in de komende maanden tegemoet zien. AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2007 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 5