Twee kampioenen in een prima seizoen Zaterdagvoetbal N ieuwe spelers Z Quincy Bilonda Joes Blakborn Lionel Frederik Stefano Holwijn Herbert Inecia Kurdo Mohamad Dany van der Woude Kevin Westmaas srdag 1 (RKC Waalwijk) (Rijnsburgse Boys (DWS) (sv Marken) (FC Türkiyemspor) (AFC '34) (DCG) (DCG) Alle nieuwe spelers van de zaterdagafdeling van harte welkom.Alle spelers die zijn vertrokken worden al het goede toegewenst in hun verdere sportieve carrière. Nieuwkomers Zaterdag 3 is dit seizoen op de 5 vierde plaats geëindigd.Jammer, laat Frans Grootenboer weten, want er had meer in gezeten, maar door ondermeer blessures Ondanks veel blessureleed in de laatste twee maanden van de competitie heeft de Zaterdag 1 met de scheidende trainer Bob de Klerk het seizoen met een fraaie achtste plaats afgesloten. De winst in Nieuwe- gein tegen Geinoord bracht het elftal in veilige haven.Toch kwam daarna een kleine dip in de resul taten met thuis verlies tegen Ben- nekom en uit tegen VVOG. Na de laatste wedstrijd tegen Spakenburg namen Bob de Klerk en teammanager Ruud Haarms afscheid.Als dank werd hen een borstbeeld van 'Ajax' geschonken. Bob de Klerk gaat komend sei zoen samen met Sonny Silooy de Al trainen. Zijn opvolger is Con- stantijn Schouten. Hij is afkomstig van zondaghoofdklasser Hollandia uit Hoorn Teammanager Ruud Haarms is in het komende sei zoen teammanager bij de B2-juni- oren.Voorts valt te melden dat elf spelers Ajax gaan verlaten en dat is het dit jaar wederom niet gelukt als eerste te eindigen.Vol- gend seizoen hopen we met onze nieuwe trainer Marco Rui tenbeek het kampioenschap te pakken .Wij nemen helaas afscheid van trainer Maikel Schats die iets anders gaat zoe- ken.Vijf spelers gaan Ajax verla ten terwijl negen nieuwkomers het team komen versterken. Hierbij is het ons gelukt om ook oud Ajax-spelers terug te halen die nu willen uitkomen voor de Zaterdag 3. Veteranen kampioen Door veel afgezegde wedstrijden moesten de veteranen van Jan Buskermolen veel wedstrijden inhalen.Via een inhaalslag van drie wedstrijden in één week roken zij het kampioenschap al op afstand. Uiteindelijk gebeurde dat op 12 mei in en tegen Pur- merend. Een heel oppermachtig veteranenelftal klaarde de klus met een 2-8 overwinning en mocht zich wederom ongeslagen kampioen van de Hoofdklasse acht nieuwe spelers worden ver welkomd. (zie kader) Zaterdag 2 kampioen! In de race om het kampioenschap met nog twee wedstrijden te gaan won de Zaterdag 2 uit met 0-7 van Hoorn dankzij vier goals van Brice de Groot. De concur rentie (GVVV) had ook gewon nen zodat de laatste speelronde de beslissing moest brengen. Omdat de concurrentie verloor van Volendam en wij wonnen van Kennemerland kon het kampi oenschap gevierd worden. De strijd om het nationale kampi oenschap van reserve elftallen ging eerst tegen Berkum in Zwolle (1-3) en thuis tegen ACV uit Assen (2-2). Op doelsaldo gin gen wij door naar de halve finale tegen UDI '19/Beter Bed uit Uden. Heel veel publiek, een fan tastisch goed veld en een uitste kende ontvangst waren de ingre diënten voor een mooie middag voetbal maar wel helaas met een 2-0 nederlaag. Op 2e Pinksterdag moesten wij thuis proberen dit goed te maken. Deze klus bleek te zwaar te zijn. In een prima wedstrijd werd helaas met 2-3 verloren. Namens Dolf van Zoest iedereen van de Zaterdag 2 een fijne vakantie. noemen met slechts drie gelijke spelen. Iedereen natuurlijk van harte gefeliciteerd. Speciaal dank aan Jan van der Sluis die de bloemboeketten in de Ajax-kleu- ren ter beschikking heeft gesteld. In tegenstelling tot de andere zaterdagteams zijn er bij de vete ranen geen vertrekkende spelers. Door het behaalde kampioen schap willen de 'oudjes' het nog niet opgeven. Nico Schlette 10 AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 10