Schaduwen naar het volgende seizoen... Zaterdagvoetbal WIE IS WIE? Naam: Marc Stuut Leeftijd: 27 Beroep: financieel beheerder Bij Ajax: vanaf 1987 In het vorige clubnieuws ging het bij de Zaterdag 1 over het pun ten 'plukken'.Welnu, in de zeven gespeelde wedstrijden na het trainingskamp zijn er negen pun ten geoogst, goed voor een posi tie bovenaan in het rechter rijtje. Trainer Bob de Klerk heeft ook geoogst: een trainerscontract bij onze jeugdopleiding. Zijn opvol ger, Constantijn Schouten (37), is nu nog hoofdtrainer van de zon daghoofdklasser Hollandia uit Hoorn.Twee spelers die de jeugdopleiding bij Ajax hebben doorlopen, Sèrgio Cameron en Jèrghinio Sahadewsing, zijn ons komen versterken. De derde, André Hofstee is in aantocht. Verdere versterkingen zijn te verwachten. De Zaterdag 2 ging de winter stop in als winterkampioen.Als de reeks wedstrijden na de winterstop op een weegschaal werden gelegd zou deze volgens Dolf van Zoest absoluut hellen naar de winst kant.Van de acht wedstrijden werden er vijf gewonnen, twee verloren en één gelijk gespeeld.Tussendoor werd er ook nog een bekerwedstrijd verloren van Türkiyemspor 2. Over de gehele wedstrijd gezien was het dan ook verdiend dat Türkiyemspor verder bekerde. Want zij wisten wel waar het om ging. Over het algemeen goede resultaten maar helaas niet genoeg om het kampioenschap in eigen hand te krijgen. Met overwinningen op Valleivo gels, DOVO, ZCFC en ZOB, kwam de Zaterdag 3 aardig aan de kop. Helaas volgden er hierna nederlagen tegen DVVA en bij de topper tegen Swift. Beide werden verloren met 1-0. Jammer, want het kampioenschap is nu niet meer te halen, of er moeten vol gens elftalleider Frans Grootenboer wonderen gebeuren! Tegen Mar ken hebben we ons met een 4-2 overwinning een beetje hersteld. Felicitaties aan Mark Reiz en zijn vrouw met de geboorte van hun dochter Lotte en Richard Lou- wers is voor de tweede keer vader, nu van een dochter genaamd Hanna. Zaterdag veteranen Een aantal moeilijke wedstrijden werd winnend afgesloten zoals de topper tegen Sporting Maroc (1-3). Zeven wedstrijden werden op rij gewonnen met een doel saldo van 21 voor en 3 tegen. De concurrenten Roda'23 (2) en Sporting Maroc hebben elf ver- liespunten meer dan Ajax, dat nog vier wedstrijden moet inha- len.Volgens correspondent Johan van Wort ligt Ajax dus uitstekend op koers om de schaal aan het eind van het seizoen in ontvangst te nemen.Verder had Remco Worst buiten het voetbal ook een hoogtepunt. Hij is namelijk vader geworden. Nico Schlette Je kwam al erg jong bij Ajax. Hoe ging dat? Mede door mijn vader, die bij de amateurs speelde, maakte ik op mijn 7de jaar de overstap van FC Amstelland naar de E-tjes van Ajax. Hoe ging het daarna verder? Na 10 jaar jeugdopleiding heb ik nog drie jaar bij Ajax betaald voetbal gespeeld. Dat ging wel aardig maar eerlijk gezegd ontbrak er toch te veel aan mijn spel om echt door te breken. Daarnaast was ik erg blessuregevoelig. Na wat andere clubs in het betaalde voetbal speel ik nu bij de Zaterdag 1. Hoe kijk je terug op de voetbalervaringen bij Ajax? Dat het een heel voorrecht is bij Ajax te mogen spelen. Spelers beseffen dat soms nog te weinig.Alles is perfect geregeld. Misschien dat juist daarom jonge spelers bij Ajax last hebben van een geringe mentale weer baarheid. Wat zie je als hoogtepunten in je voetballoopbaan? Ten eerste de dag dat ik bij Ajax werd aangenomen, daarna de ondertekening van mijn eerste contract en al derde mijn eerste wedstrijd voor Ajax tegen VFB Stuttgart, die in het teken stond van Frank Verlaat. Nog enige ambitie op voetbalgebied? Niet zoveel, al wil ik later wel iets in het voetbal blijven doen. Niet als trainer maar misschien als jeugdleider bij Ajax. Hoe kijk je naar de zaterdagafdeling? In mijn ogen vind je in die afdeling het kader van onze vereniging waar je ook de echte club mensen aantreft.Veel belangrijke personen, ook op bestuurlijk gebied, zijn daaruit voortgekomen. Sinds kort ben je het jongste lid in de ledenraad. Hoe ervaar je dat? Ik ben van mening dat de jongere leden de toekomst van de club zijn en daarom moeten zij hun stem laten horen. Mijn eerste ervarin gen in de ledenraad zijn louter positief en het is nooit saai! Wie nodig je uit voor de volgende "Wie is wie'en waarom? Ben Kraa- nen, onze materiaalman maar ook scheidsrechter, grensrechter en bovendien op en top Ajacied. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2007 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 7