'Ouders hebben een andere beleving' Ouder Theo de Wit: Als 8-jarig spelertje viel Dani de Wit uit Bovenkarspel tij dens de talentendagen van 2006 al dusdanig op dat hij werd uitge nodigd om vier trainingen bij Ajax te komen volgen. Na twee trai ningen wisten de scouts vol doende; hij kreeg de kans bij Ajax de jeugdopleiding te komen vol gen in de F1 bij trainer Dennis de Haan en leider Joop Leeuwen- daal. Dani was blij en trots tege lijk. Maar waren zijn ouders dat ook? 'Natuurlijk waren we heel blij', zegt Theo de Wit, de vader van Dani, nu 9 jaar, op de Toekomst, terwijl hij zijn zoon net heeft afgeleverd voor een training.'Je weet dat dit best eens zou kun nen gebeuren en als het dan gebeurt, gaat er gelijk veel door je hoofd. Hoe gaan we het rege len en hoe gaan we alles organi seren. Mijn vrouw en ik hebben nog twee zonen die voetballen: Jory (11) speelt bij KGB waar Dani ook speelde, en Dylan (13) bij de Zouaven in Grootebroek. Die wil je zeker ook niet te kort doen.' Hoe ging het toen verder? 'We werden uitgenodigd voor een informatie avond. Daar heb ben we gezeten met John van den Brom en Hennie de Regt. Daar werd ook alles formeel geregeld, dus ook de overschrijving van KGB naar Ajax. Dat gaf geen pro blemen want als KGB ben je natuurlijk alleen maar trots als een spelertje van je club bij Ajax gaat spelen. Dat brengt altijd posi tieve publiciteit voor de club.' Wat hield jullie als eerste het meest bezig? 'Het vervoer naar de Toekomst. In de onderbouw moet je dat zelf regelen.Vanaf ons huis in Boven karspel naar de Toekomst is 65 kilometer of te wel 50 minuten met de auto.Vanaf het begin rijdt mijn schoonvader de maandagen. Daarvoor heeft hij een ATV dag genomen. Eind april gaat hij in de VUT. Hij zocht nog een hobby. Die heb ik nu voor hem gevon den. Zelf rijd ik op de woensdag en de vrijdag en op de reserve lijst staan een paar buurmannen en zwagers om het rijden toch een beetje redelijk te verdelen' En wat nog meer? 'Hoe Dani de overgang zou erva- ren.Van jongs af aan is bij hem alles voetbal en hij droomt er van profvoetballer te worden. En eerst bij Ajax. Dat heeft hij al alle maal zelf uitgestippeld. Mijn vrouw en ik staan er voor 200% achter. Ik denk dat dat óók belangrijk is. Vanwege onze andere kinderen rijdt mijn vrouw bewust niet. Als Dani op zijn 12de jaar naar het voortgezet onderwijs gaat valt hij onder de studiebegeleiding en wordt hij met busjes gehaald en gebracht. Dus hij moet het nog even volhouden. En wij ook! (lacht) Nee hoor, wij krijgen er ook heel veel voor terug. Hij is erg enthousiast en dat maakt jezelf ook enthousiast.Vanaf de eerste dag dat hij op de Toekomst komt gaat hij er lachend heen en lachend weer weg.' Hoe kijk je als ouder terug op dit afgelopen seizoen? 'Zeer positief. Dani is blij, wij zijn blij. En we hebben de indruk dat de leiding ook blij met hem is. Het was voor Dani in het begin wel even wennen want ja, tussen een jongen uit Bovenkarspel en een jongen uit Amsterdam, daar zit wel een heel verschil, zowel in opvoeding als op straat. Hij mocht als speler op het midden veld van de leiding eigenlijk wel wat brutaler worden.' Wat hebben jullie als ouders er voor moeten laten? 'Niet veel. Met drie zonen die voetballen, staat ons leven toch altijd wel in het teken van het voetbal.Wij hebben privé toch niet zo'n volle agenda dus het valt allemaal wel goed in elkaar. Als het drie jaar later zou zijn gekomen zou het ook goed geweest zijn. Maar nu komt die trein langs. Of je stapt in of je laat hem voorbij gaan en dan moet je maar afwachten of die nog een keer langs komt. Het past prima in ons leven.' En wat als jullie zoon onverhoopt Ajax moet verlaten omdat hij niet 'overgaat'? 'Ik zeg altijd, zeker aan buiten staanders: bij Ajax is het nooit zeker dat je zoon mag blijven. Je moet dus altijd wel rustig en voorzichtig blijven.Van John van den Brom hebben wij bij het eer ste gesprek wel meegekregen dat Ajax wat strenger is gaan selec teren om een speler na één sei zoen in de onderbouw niet te hoeven wegsturen. In principe gaan ze uit van twee jaar.' Hoe beleven ouders het hele gebeu ren? Wij beleven het anders dan Dani. Hij is een nuchtere jongen bij wie het alleen om het voetbal gaat. Wij als ouders beleven het anders.Wij zijn er trots op dat hij deel mag uitmaken van de jeugdopleiding van Ajax.Wij gaan voor één jaar en elk jaar dat hij langer mag blijven pakken ze ons en hem niet meer af.Voor ons maar zeker ook voor Dani is het ook een enorme levenservaring.' Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2007 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 5