Punten 'plukken' in de Algarve INFORMAQÖES FUÏEBÜL E 5 T i::l D10 O R H O R R Zaterdag 1 Karaoke municipals Ter voorbereiding op de tweede helft van de compe titie verzamelde de Zaterdag 1, aangevuld met wat spelers van de Zaterdag 2 en de begeleiding, zich in de vroege ochtend van vrijdag 5 januari 2007 om half drie op Schiphol. Hartje zomer Na een snelle afhandeling bij de incheckbalie trof de groep nog vele gesloten taxfree winkels. Voordat iedereen goed en wel wakker was scheen bij aankomst de Portugese zon in de ogen. Na de kamerindeling in Hotel Mon- techoro, een korte verkenning en het ontbijt werd de groep door de gereedstaande taxibus, die altijd op tijd al onze transfers zou blijven verzorgen, ter acclimatise ring en compensatie van de korte nacht, richting het schitte rende strand van Albufeira gebracht. Met een middagtempe- ratuur van rond de 22 graden leek het inmiddels wel hartje zomer. Een aantal spelers maakte van de gelegenheid gebruik om nader kennis te maken met het zand.Anderen zochten het cen trum op.Voor de middag stond er een lichte training op het pro gramma op het kort geschoren veld van een trainingsaccommo datie, die speciaal is ingericht voor voetbalploegen die in Albu feira overwinteren. Omdat bij velen de nachtrust van donderdag was overgeslagen oogstte het geen verwondering dat 's avonds iedereen vroeg in slaap viel. Fysiotherapeut Olav Versloot, die een apart appartement kreeg toegewezen dat door hem inge richt werd tot een ware fysio- kamer, kreeg het druk in zijn praktijk met het masseren van de spieren. Zo konden de spelers op De leiding van de Zaterdag 1, v.l.n.r.: Ruud Haarms, trainer Bob de Klerk en Dennis Bogaard. zaterdag fit aan de start komen, de dag waarop er tweemaal getraind werd. Het hotel is bere kend op grote groepen en ver zorgde driemaal per dag elke dag prima buffetten.Tussen de maal tijden en trainingen door ruimde trainer Bob de Klerk tijd in voor evaluatiegesprekken met de spe lers en werd in de bar gretig gebruik gemaakt van de poolbil jarttafel. De televisie in de bar van het hotel stond vaak afge steld op een zender waar veel voetbal te zien was. Ook brach ten enkelen een bezoek aan een Schotse pub waar, met gebruik van een karaoke installatie, onontdekte zangkunsten ten gehore werden gebracht. De wedstrijd Zondag was de wedstrijd tegen de Portugese derdedivisionist FC Ferreiras. Deze match werd al ver van te voren aangekondigd in de locale pers en stadsagenda. Op een druk verkeerspunt waar een elektronische lichtkrant stond viel de wedstrijd zelfs te lezen. Er was ook wel wat aparts aan de hand: de ontmoeting stond in het teken van de ope ning van een nieuw aangelegd en door de UEFA gecertificeerde kunstgrasveld. De president van de vereniging, de plaatselijke fan fareband en de burgemeester waren hierbij aanwezig evenals zelfs de onderminister van sport, die vanuit Lissabon speciaal voor deze gelegenheid was overgeko men. De wedstrijd werd geleid door een Nederlands scheids- rechterstrio. Bij toeval bleek dat in de zelfde week een groep scheidsrechters van de KNVB, onder leiding van Mario van de Ende, op trainingskamp in Albu feira was. Jammerlijk verloor een vermoeid Ajax met 3-0 tegen een ploeg die eigenlijk toch wel een maatje te groot voor ons was. Verheugd was iedereen met de terugkeer van routinier Mark Geestman. Na anderhalf jaar bles sureleed speelde hij weer een wedstrijd mee, al was het maar één helft. Rijpe vruchten De laatste avond was gereser veerd voor de plaatselijke horeca. Maandag werd de trip afgesloten met een Golf-clinic op een van de fraaie golfbanen aan de kust van de Algarve. Daar bleek elftalleider Ruud Haarms over verborgen talenten te beschikken. Maandag avond laat werd iedereen weer op Schiphol verwelkomd.Aan team building is hard gewerkt en met zijn allen zijn we ervan overtuigd dat ons elftal de rijpe vruchten van dit trainingskamp als winst punten zal gaan plukken in de tweede helft van deze competitie. Nico Schlette en Dennis Bogaard. 8 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 8