Elan VAN DE VOORZITTER In een paar weken is er toch weer veel gebeurd: ongeveer een maand geleden zat ik nog te ploeteren op mijn nieuwjaarstoe spraak, vervolgens midden in onze winter naar Kaapstad - wel sappelen hoor, daar in 30 graden - drie moei lijke wedstrijden op rij winnen in de tweede helft van de competi tie en tussendoor nog een succesvolle transferperiode afgerond. Ik weet niet wat u ervan vindt maar ik vind het mooi dat jonge spelers uit onze eigen kweek, die bij ons nog niet eens bij de selec tie zitten, het niveau hebben om bij andere clubs in de eredivisie mee te spelen. Het mooiste nieuws was toch wel dat Edgar Davids weer terug op het nest is. Het heeft terecht enthousiasme opge wekt, niet alleen op de tribune maar ook in de selectie. De kwa liteit en de gedrevenheid stralen van die jongen af. Precies wat we nodig hadden. Klaas Vos heeft er bij mij voor gepleit dat wij meer David dan Goliath moeten zijn. Het scheelt maar een letter maar hij wordt op zijn wenken bediend. Met Leonardo erbij hoeven we Goliath niet eens te vellen.We lopen gewoon langs hem heen. Spaarbrander omhoog Doet Ajax het ooit goed in de ogen van anderen? Nee. Het aan trekken van Jaap Stam werd gezien als een risico. Hij was immers blessuregevoelig. Goed dat Edgar Davids komt 'maar ja, hij is niet meer de oude. Mijn hemel, die Leonardo, dat wordt een probleem zeg, die heeft zo'n kort lontje.' Kortom er is altijd wat. We moeten natuurlijk luisteren als iemand iets zinnigs heeft te melden maar ons vooral niets aantrekken van opportunistisch en programma- vullend geleuter. Ik heb het gevoel dat er een nieuw elan aan het ontstaan is. Een elan dat voortkomt uit geloof in ons zelf. Niet zeiken over anderen maar gewoon door breien en concentreren op datgene waar we mee bezig zijn en wat we willen bereiken. Daar ook trots op zijn en er ook eens van genieten (vooral niet teveel hoor, vrienden!). Het kan altijd beter en het moet soms beter maar zoals mijn wijze moeder altijd zei:'Het betere is de vijand van het goede.' Dat her nieuwde elan kan ons in de komende maanden nog best eens een eind brengen.Alle potjes staan nog op het vuur. Het kampioen schap stond op de spaarbrander maar we gaan het gas toch maar even wat hoger zetten.Andersom denk ik dat ze in Eindhoven de energie zuinige lampen uit de kast hebben gehaald. John Jaakke Voorzitter township in. In de wijk Crossro ads werd een onvervalst Cruyff Court aangelegd. Nederland kent al enkele van deze karakte ristieke sportveldjes. Op termijn leven ook sportminnende jonge ren in de wijk Crossroads zich uit op een zelfde veld.Talent moet ook hier kunnen ontbol steren. Met dank aan de Johan Cruyff Foundation en aan tal van andere partijen. Namens de Johan Cruyff Founda tion was Carol Thate naar Kaap stad gereisd.Vergezeld door onder meer Klaas Jan Huntelaar, Ajax-voorzitter John Jaakke en de Zuid-Afrikaanse minister van sportzaken Jakob Whitey, startte Thate de aanleg van het veldje. De sportplek moet een kleine oase worden in de troosteloze sloppenwijk. Het wordt een plek waar jong, maar toch zeker ook oud van kan genieten. Zowel de clinic als de aanleg van het sportveld raken de ziel van de Missie Kaapstad. Deze dag was de eerste van een bijzondere reis.Want Ajax is meer dan voet bal alleen.Ajax is een way of life. Philippi stadion De vrijdag was ook zeer bijzon der van aard met het bezoek van de hele selectie en het voltallige Ajax-gezelschap aan Robbenei land. Zelf bracht ik, samen met John Comitis, algemeen directeur van Ajax Capetown en Jaap de Groot van de Telegraaf - de krant die participeert in de Missie - een bezoek aan de Minister van Sport van de Western Cape, om te vernemen dat het Philippi sta dion daadwerkelijk gebouwd gaat worden en dat de start gepland staat op 1 juli 2007. Zaterdag begonnen de Ajacieden zich langzaam voor te bereiden voor de wedstrijd van zondag, waarbij een deel van de groep een bezoek bracht aan een wijn streek, de selectie een training afwerkte en een andere groep een wedstrijd van het beloften- team van Ajax Cape Town bezocht. John Comitis en ik woonden in de township een lokale begrafenis bij van een zoon van de Community leader van de Township. Vliegende start Voorafgaand aan het duel op zondag vond de wedstrijd plaats tussen de amateurs van ons gezelschap en die van Ajax Cape Town, waarbij John van der Brom, Martin van Geel en Fred Grim lieten zien het voetballen allesbehalve verleerd te zijn. Helaas werd verloren omdat de tegenpartij met een vrouw meer speelde.Ajax Cape Town schreef later die middag historie door niet alleen de eerste goal ooit tegen AFC Ajax te scoren, maar ook de wedstrijd te winnen met 3-1. De verloren wedstrijd deed niets af aan de fantastische afslui ting van een succesvolle missie reis en trainingskamp.Ajax maakte dan ook een vliegende start na de winterstop met over winningen op Utrecht, Haarlem en FC Groningen. Tot slot was op maandag ieder een aanwezig bij een feestelijk diner in Stellenbosch. Namens Ajax hield John Jaakke een mooie speech waarin hij onder andere de Telegraaf,ABN AMRO en de ABA bedankte voor hun fantasti sche bijdrage aan Missie Kaap stad. Maarten Fontein 3 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 3