Trainingskamp met een missie Van de redactie Algarve Verjaardag Ikamva Ajax Clubnieuws 4e Jaargang nummer 1 januari/februari 2007 Inhoud 2 Van de redactie Trainings kamp met een missie 3 Van de voorzitter 4/5 Ajax in the house 6 Evenementencommissie Jaarfeest Lucky Ajax Ajax 107 jaar 7 In memoriam: Cor van der Hart en Ad Visser Wie is wie? Agenda 8 Zaterdag 1: Punten 'plukken' in de Algarve Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Ed Lefeber,Tijn Middendorp (eindredac teur), Klaas Vos Redactieadres: Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten:Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal), Ed Lefeber (de Toekomst),André Kraan Wim Schoevaart (Ajax Intern),Jan Buskermolen (evenementen) Foto's: Louis van de Vuurst Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Productie:Jeroen Alberdingk Thijm (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: Drukkerij De Raat De Vries Via alle media heeft u in janu ari de missie van Ajax in Kaapstad en het trainingskamp van onze selectie vrijwel van dag tot dag kunnen volgen.Algemeen directeur Maarten Fontein schrijft in dit clubnieuws over zijn ervaringen en belevenissen waar bij hij zeer tevreden terugkijkt op deze missie. Daarnaast legt hij uit wat de Missie Kaapstad eigenlijk inhoudt en waarom Ajax zo intensief bezig is zich in Zuid- Afrika te nestelen. Een andere Ajacied, redacteur Klaas Vos, heeft de reis als 'toerist' meebeleefd en was ook zo vriendelijk vanuit zijn perspectief de reis te beschou wen. De spelers van de Zaterdag 1 verbleven voor hun trainings kamp wat dichter bij huis. Zij brachten een weekje door in Portugal, om precies te zijn in Albufeira (Algarve). Secretaris Nico Schlette en elftalleider Den nis van de Bogaard verwachten na dit trainingskamp dat de winst punten voor het elftal als rijpe vruchten van de boom zullen val len om zodoende het seizoen tot een goed einde te brengen. Verder verwijs ik u naar de oproep van de evenementencom missie om toch vooral op 17 maart op de Toekomst de 107e verjaardag van onze club te komen vieren. Het belooft een hele leuke avond te worden, laat Jan Buskermolen weten, met een spectaculair optreden van Jan Smit. Tijn Middendorp In de korte winterstop in janu ari belegde Ajax een trainings kamp in Kaapstad, op het terrein van 'kleine neefje' Ajax Cape Town. Hoewel het voorbereiden op de tweede competitiehelft een doel op zich was voor het voetballende gedeelte van de delegatie, kwam de clubleiding uit Amsterdam ook met een ander doel naar Zuid-Afrika, een missie zelfs: de Missie Kaapstad. Trainer Henk ten Cate nam 27 spelers mee naar Zuid-Afrika. Elke dag trainden de Ajacieden voluit, vaak onder tropische weersomstandigheden. Plaats van handeling was Ikamva, dat 'Toe komst' betekent, het trainings complex van Ajax Cape Town. De woensdag stond in het teken van een bezoek aan de Tafelberg, terwijl de directie een board meeting had met de directie van Ajax Cape Town. De Missie Kaap stad werd op de derde dag van het verblijf in Zuid-Afrika offici eel gestart met twee bijzondere evenementen op een unieke dag in Kaapstad. Op donderdag 11 januari 2007 klonk het sym bolische startschot van een pro ject waar de Kaapstedelingen én Ajax Cape Town van moeten profiteren waarbij wordt gestreefd naar een sportieve, gezonde, veilige en welvarende toekomst. Voetbalclinic De Ajacieden gaven 's ochtends het goede voorbeeld met een voetbalclinic in de township Phi- lippi. Op een veld nabij de lokale politiekazerne werd een balletje getrapt met de jeugd.Trainers van Ajax Cape Town stonden de voetballers uit Amsterdam en Philippi bij. Direct na de voetbalclinic werd de symbolische eerste steen gemetseld van het nieuwe sta dion van Ajax Cape Town. De club komt vanaf de bouw (die halverwege dit jaar start) letter lijk dichter bij de mensen te staan. Jaap Stam metselde aan de rand van het veld de eerste steen.Ajax Cape Town-rechtsbui- ten Mkhanyise Siwahla deed namens Ajax Cape Town het zelfde. Het mini-muurtje moet in de nabije toekomst uitgroeien tot een volwaardig stadion. Cruyff Court Na het programma in Philippi trok de Ajax-stoet nog dieper de Lees voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Clubblad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2007

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2007 | | pagina 2