Zaterdagvoetbal Naam: Hans Bijvank Leeftijd: 62 Beroep: sinds kort gepensioneerd Bij Ajax: vanaf 1972 WIE IS WIE? Ondanks de nog steeds aan wezige vele blessures boekte de Zaterdag 1 een aantal fraaie resultaten. Uitwedstrijden tegen Bennekom (2-2) en Kloe- tinge (2-3) en thuis tegen Quick Boys (0-0) lieten zien waar de ploeg toe in staat is.Verlies was er wel tegen GVVV (2-0). Op eigen terrein werden onnodig punten verspeeld tegen Gei noord (1-2),VVOG (1-1). Een verdienstelijke plek in de middenmoot zal volgens elftallei der Dennis Bogaard voldoende motivatie geven voor het nieuwe jaar. Zaterdag 2 Voor de koppositie op de rang lijst trok de zaterdag 2 thuis tegen GVVV vlak voor tijd net aan het kortste eind (1-2).Een week later werd in Veenendaal De Merino's vrij simpel met 1-6 opzij gezet.Tegen Zwaluwen '30 werd met 1-1 onnodig puntver lies geleden. Met nul punten uit negen wedstrijden werd Kenne- merland aanvankelijk onderschat. Wat laat werd in de tweede helft de 1-0 achterstand binnen vijf minuten omgezet in 1-4 winst. De bekerwedstrijd tegen Huizen werd na een 4-4 eindstand door de strafschoppen door ons gewonnen, zo laat elftalleider Dolf van Zoest weten. Zaterdag 3 De Zaterdag 3 kende volgens elf talleider Frans Grootenboer een wisselende periode met drie gewonnen wedstrijden en vijf gelijke spelen terwijl de laatste ontmoeting tegen Overbos door te weinig te weinig inzet verloren ging omdat de tegenstander dat wel voor 200% kon opbrengen. Natuurlijk gaan wij er weer met frisse moed tegen aan. Laten we hopen dat de vele blessures spoe dig zijn genezen en dat wij de punten weer zullen binnenhalen, bijvoorbeeld in en tegen Marken onder de bezielende trainer Mai- kel Schat. Veteranen Begin december hadden de vete ranen door allerlei oorzaken nog maar vijf competitiewedstrijden gespeeld.Tegen Chabab (1-5), Loosdrecht (8-1) en Sloterpark (0-4) werd overtuigend gewon nen. Gelijk werd het tegen Spor ting Maroc (3-3) en Roda'23 (2-2). Op sommige ploegen heeft ons elftal nog vijf wedstrijden in te halen. In de stand hebben de veteranen de minste verliespun- ten waardoor het team helemaal op koers ligt voor zo de felbe geerde titel, aldus Johan van Wort. Nico Schlette Hoe ben je bij Ajax verzeild geraakt? Mijn jongere broer Paul speelde vanaf 1966 als talentvol pupil bij Ajax en kwam tot het tweede elf tal. Ik liep daar altijd rond. Nee, nooit zelf gevoetbald. Omdat ik onderwijzer was vroeg jeugdsecretaris Dick Boering mij voor jeugdleider van B-pupillen. Dat zijn nu de E-tjes. Hoe ziet je 'carrière'er bij Ajax er verder uit? In 1975 volgde ik Karel Kamlag op als secretaris van de pupillen. Die ging toen de kantine op Voorland runnen. Later, in 1985, volgde ik Rob Been sr. op als algemeen jeugdsecretaris, een jaar later werd ik benoemd tot lid van de ledenraad en in 1993 tot Lid van Verdienste. Wat is een leuke herinnering als pupillenleider? Op een gegeven moment kwam Jordi Cruijff bij ons voetballen. Hij was toen nog zo jong dat hij tijdens een wedstrijd op een zanderig veld met gevon den schelpjes ging spelen. Wat is voor jou het grote verschil in werkzaamheden tussen Voorland en de Toekomst? De werkplek. Op Voorland werkte ik in de bestuurskamer met één kast voor opslag. Samen met Floris Thoo- len en Nico Schlette hebben we nu een eigen secretariaat en zijn we van alle gemakken voorzien. Hoe kijk je naar de tegenwoordige voetbaljeugd? De mentaliteit is anders. Het gaat allemaal wat gemakkelijker en men is misschien ook wel een beetje verwend.Alles wordt geregeld, van kleding tot vervoer. Maar of alles nu beter is..? Nog tijd voor hobby's? Zeker. Ik ski en lees graag en houd van reizen naar verre landen. Niet alleen met Ajax maar ook privé. Welk moment zal je in al die jaren nooit vergeten? De volksverhuizing van alle medewerkers van Ajax naar de Champions League finale in Wenen. Wie wil je uitnodigen voor de volgende 'Wie is wie'en waarom? Ton Tielenburg, lid van de Studie- en Begeleidingscommissie omdat nog veel mensen niet weten hoe men daar te werk gaat. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2006 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 7