Ons erfgoed Ledenrestaurant Reünie Bordjesclub Nieuwjaarsreceptie Ruwweg bestaat ons erfgoed uit foto's, medailles, bekers en vanen. Maar wat te zeggen van onze oud-spelers. In mijn beleving zijn zij ons wezenlijke erfgoed! Mooi gozertje Al die talrijke oud-Ajacieden die in ruim honderd jaar voetbalpot jes ons op de wereldkaart heb ben gezet. Bij het zien van histo rische wedstrijdbeelden, uitslagen of foto's kan ik wegdromen met actiebeelden van mannen als Cootje Prins,Velibor Vasovic en Rinus Michels. In een wedstrijd tegen Feyenoord in de Meer zie ik Cootje een aanloop van hon derd meter naar een tegenstan der nemen, die de moed had om een Ajacied te tackelen. Het hele stadion wachtte dan op het beu- g kie dat Cootje ging uitdelen. Hij 2 gaf alles en kon na een wedstrijd een halfuurtje even helemaal niks.'Oppie oppie' was hij dan. Maar in het spelershome maakte hij er weer een rotzooitje van. Zo verzoop hij bijvoorbeeld stropdassen in z'n whisky of knipte ze gewoon door midden. Cootje Prins? Een mooi gozertje! Trapleuning Of Velibor, die als eerste het veld opkwam en dan op de penaltystip naar de hoeken van 'de zestien' keek. Mijn stukkie aarde, zag je hem dan denken! Of aan Rinus die aan mijn tafel naar zijn bord vlees in de whisky saus keek en dan scha- Hterde:'zo maak je zelfs een trap leuning lekker!' De goals van Henk Groot en Loekie den Edel, de reddingen van Eddy RG, het bananenschot van Pietje, de pin gel van Johan of Sjakie die scoorde omdat hij toch die kant uit moest. Het zijn allemaal prachtige momenten in onze clubhistorie.Wat zijn we toch rijk, hè? Thijs Lindeman Buiten de informatie in het club nieuws van juli/augustus 2006 over de verhuizing van het ledenrestau rant naar de Staatsloterij zaal op niveau 3 werd hierover tijdens de Algemene (najaar) Ledenvergadering van 14 november jl.om nog enige toelichting gevraagd. De reden van deze wijziging is van logistieke aard.Tot dit seizoen vond in de Staatsloterij zaal contante ver koop plaats aan B-certificaathouders voor wie het,komend van de tribu nevakken 104-107,een langdurige onderneming was om de Staatslote rij zaal te bereiken. Op het Johan Cruijff plein liep het geregeld vast met B-certificaathouders richting het restaurant van de ABA en de Staatsloterij zaal. Bovendien was de zaal voor de vaak eenmalig uitgeno digde relaties van de certificaathou ders in de Amsterdam ArenA niet logisch gesitueerd en moeilijk vind baar. In goed overleg tussen de direc ties van de Amsterdam ArenA,Ajax en Maison van den Boer is tot de nieuwe indeling besloten. Het is goed om te vermelden, dat er vergevorderde plannen zijn om alle zalen op niveau 3 volledig opnieuw in te richten met ondermeer nieuwe vloeren, plafonds, meubilair, en dit alles met een verhoogde Ajax-uit- straling. Deze herinrichting is de vol gende stap van een reeks van verbe teringen, die zullen worden doorge voerd. De herinrichting van Bar Zuid, het horecapunt gelegen bij de op gang van de vakken 101 en 102 is daar in onze ogen een geslaagd voor beeld van. Wij zullen u van de planning van deze herinrichting op de hoogte hou den. Ed Lefeber Voor de 61ste keer bevolkten ruim honderd leden van de Bordjesclub met een aantal gasten op 27 oktober jl. de bestuurskamer van de Toekomst voor het aperitief dat traditioneel altijd vooraf gaat aan het diner in het restaurant waar mooi gedekte tafels op het gezelschap staan te wachten, samen met de rood-witte brigade van Ruud Verschoor. Historisch Na eerst een korte stilte voor de Aja- cieden die ons in het afgelopen jaar zijn ontvallen zoals ondermeer lid van verdienste Henk Smit en Gerry Kle- ton worden de gasten door de voor zitter van het comité Bordjesclub, Hennie Henrichs namens secretaris Wim Schoevaart en André Kraan welkom geheten. Naast bestuur, directie,technische staf en leden van de Raad van Commissarissen zijn dat onderneer manager administratie Nico Steur en redacteur/journalist Klaas Vos, PR-medewerker Danny Hess,jeugdscheidsrechter Evert Ver- brugge en Martin Hansen van het Erf goed Comité. Omdat ook het pas benoemde werkend lid, docente Sasa de Jong, was uitgenodigd schreef de Bordjesclub dit jaar historie met haar aanwezigheid in dit traditionele herengezelschap. Traditie is intussen ook 'Mijn Bordje' geworden, een initiatief van voorzit ter John Jaakke,die jaren geleden vond dat niemand, dus ook de gasten niet, de avond mochten verlaten zon der een bordje. Met grote waardering en dank werd 'Mijn Bordje' namens alle andere gasten door Evert Ver- brugge ontvangen.'Dat krijgt bij mij thuis een hele mooie plek' zei hij trots.'Ik vind het de mooiste dag van mijn leven'. Tijn Middendorp Voor de hele Ajax-familie wordt op zondag 7 januari 2007 tussen 15.00 uur en 18.00 uur op de Toekomst de nieuwjaarsreceptie gehouden. Voorafgaand aan de receptie zal er rond 13.00 uur worden afgetrapt voor de traditionele wedstrijd tussen de teams van Lucky Ajax en de technische staf als opening van het voetbalseizoen op de Toekomst. Komt dat zien! 6 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 6