De Klassieke Veteranen Vraag het iedere trainer, hoe succesvol ook. Zelf voetballen is het mooiste wat er is. Oud-international en Ajacied John van 't Schip kon zich dan wel uitleven bij AFC of Lucky Ajax maar op verschillende redenen moest hij vaak afzeggen. Omdat hij niet de enige was onder de trainers die vaak in het weekend wedstrijden aan zich voorbij moesten laten gaan nam hij het initiatief om te komen tot een 'Oude- renelftal' dat hij Ajax Old Boys noemde. John:'Veel van mijn generatie genoten bij Ajax, die net als ik voor het trainersvak hebben gekozen missen vaak de tijd om in het weekend te sporten. Daardoor kwam ik op het idee een elftal met generatiegenoten samen te stellen om af en toe op een doordeweekse avond op niveau te spelen.' Lydia van der Moot, directiesecretaresse op de Toekomst, werd gevraagd alle clubs in de hoofd-, eerste en tweedeklasse, die deel uit maken van de HET-overeenkomst met Ajax aan te schrijven met de vraag of zij hun eerste elftal als tegenstander beschikbaar wil stellen. 'Dat loopt als een trein', laat Lydia weten. Als wedstrijdavond bleek de dinsdagavond het beste uit te komen, zowel op de Toekomst als voor de tegenstanders.'De dinsdagavond is voor hen meestal toch een trainingsavond. Dan kunnen zij in plaats van te trainen tegen ons spelen,' legt Van 't Schip uit.'We streven naar een kern van veertien man die allemaal bij Ajax hebben gevoetbald'. Met spelers als de gebroeders Witschge, Fred Grim,Aron Winter, John van den Brom,Alfons Groenendijk en uiteraard John van 't Schip zelf is dat zeker gewaarborgd. Van de gedachte dat door het initiatief van John van 't Schip de wed strijden van Lucky Ajax in het gedrang komen is volgens hem geen sprake.'Zij spelen van mei tot en met september en wij van septem ber tot mei.Wij vullen elkaar eerder aan dan dat we elkaar voor de voeten lopen. Bovendien kan Sjaak Swart ons nu goed volgen of we wel goed genoeg blijven om in de zomer bij Lucky Ajax te spelen.' Tijn Middendorp Bron: www.ajax.nl Samen met Simon 'Balverliefd' Tahamata vonden we het wel een leuke gedachte om weer eens met generatiegenoten tegen een balletje te trappen. Bij het weerzien van deze jongens tijdens de begrafenis van onze dierbare Gerrie Kleton werd dit idee al aardig aangewakkerd. Uiteindelijk kreeg het plan vorm aan de beruchte 'ronde' tafel bij Ruud Verschoor, die wij dan ook als 'onmisbare link' in het geheel zien. De bedoeling is dat wij willen meedraaien in een competitie met clubs die ouder zijn dan 100 jaar zoals AFC, Koninklijke HFC, HVV, Kampong en Victoria. Helaas is het dit jaar nog niet gelukt maar wij hopen dat dit in het volgende seizoen wel het geval zal zijn. Dit jaar hebben we, spelend om de twee weken, al zeven wedstrijden achter de rug. Omdat wij daarvoor worden uitgenodigd spelen we meestal uitwedstrijden. Wie kunnen meedoen? In ieder geval moet er een link met Ajax zijn en dient iemand te vol doen aan een van de drie voorwaarden: of je bent werkzaam bij Ajax, of je hebt in de jeugd of in betaald voetbal gespeeld of je bent lid van de vereniging.Voldoen aan alle drie de voorwaarden is ook goed. Zodoende is er een bonte lijst aan spelers ontstaan, welke te lang is om hier op te noemen. Ik noem er een paar: Sjaak 'Mister Ajax' Swart, Hannie 'Still going strong' Das, Patrick 'De schaar' Ladru, David 'Schuim' Endt, Dennis 'Kopsterk' de Haan, Maarten 'Alles kunner' Stekelenburg, Dick 'Diesel' Schoenaker, Wilco 'Verbouwing' van Buu- ren, Peter 'éénmalig' Hoog land, en Robbie '5 minuten' Koperdraad. Dit allemaal onder de bezielende leiding van Bobbie Haarms, de vlees geworden Ajacied en leider en regelaar Henk Medik. Als u dit illustere gezelschap nog eens wilt zien voetballen, raad ik u aan om het weekbericht in de gaten te houden. Maar misschien is het beter, dat u alleen nog mooie herinneringen aan ons mooie voetbal heeft en gewoon wegblijft bij de wedstrijden. Pim van Dord AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2006 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 5