'Wisselvalligheid voor kom je op karakter' I Van de redactie Jeugdtrainer Frank de Boer: Ajax Clubnieuws 3e Jaargang nummer 6 november/december 2006 Inhoud 2 Van de redactie Frank de Boer:'Wisselvalligheid voor kom je op karakter' 3 Van de voorzitter 4 Simon Tahamata:'Kopstuk van nieuwe trainingsmethoden' 5 De klassieke Veteranen Ajax Old Boys 6 Ons erfgoed Ledenrestau rant Reünie Bordjesclub 7 Zaterdagvoetbal Wie is wie? 8 Altiga HSV - Ajax Veteranen Uitslagen Lucky Ajax in 2006 Samenstelling ledenraad Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Ed Lefeber,Tijn Middendorp (eindredac teur), Klaas Vos Redactieadres:Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten:Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal), Ed Lefeber (de Toe- komst),André Kraan Wim Schoevaart (Ajax Intern),Jan Buskermolen (evenemen ten), Foto's: Louis van de Vuurst Vormgeving:Vriedesign,John de Vries Productie:Jeroen Alberdingk Thijm (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Druk: Drukkerij De Raat De Vries Na de wedstrijd tegen Wil lem II kwam ik toevallig aan de praat met hun technisch directeur.'Ik snap hier niets van', zei hij verbaasd.'Jullie hebben met 6-0 gewonnen en niemand is tevreden. Leg dat nu eens uit.' Het typeert onze club hoe hoog en veeleisend onze verwachtin gen zijn door niet alleen te win nen maar ook te kijken naar de manier waarop. En terecht.Want wij zijn Ajax, zeggen we dan. Het moet altijd beter. Dat geldt niet alleen voor ons eerste elftal maar voor alle teams in de vere niging. Het is trouwens nooit anders geweest. Hoeksteen Het vorige seizoen is onze club voor de derde achtereenvol gende keer onderscheiden met de Rinus Michels Award als beste jeugdopleiding in Nederland. En ook daarbuiten, denken we dan maar. Maar niet iedereen is tevre den. Johan Cruijff is al eens langs geweest en Frank de Boer en Simon Tahamata hebben daar in dit clubnieuws ook zo hun gedachtes over. Het is goed maar het kan of soms moet allemaal nog beter. Zeker zolang de jeugd opleiding de hoeksteen is van onze vereniging. Rustpunt De kerstdagen staan voor de deur.Voor velen een rustpunt in het jachtige leven van deze tijd. Misschien voor sommigen een moment van bezinning en voor anderen tijd om te bedenken hoe het in 2007 allemaal beter kan. Tijn Middendorp n 1999 verliet Frank de Boer samen met zijn tweelingbroer Ronald onze club.Afgelopen zomer keerde hij niet alleen terug naar Nederland; hij streek ook weer neer op het oude voetbal nest, nu als trainer van de Dl en als stagiaire bij het eerste elftal. 'Vooral mijn vrouw vond zeven jaar verblijf in het buitenland genoeg', zegt Frank.'Zelf wilde ik graag nog de versnelde cursus coach betaald voetbal volgen, die waarschijnlijk voor het laatst gehouden zou worden.' In de cur sus lopen theorie en praktijk gelijk op. Een heel seizoen doet hij kennis op in zowel Zeist als bij ons eerste elftal. Daarnaast is er nog een groepsstage in het bui tenland, die Frank met vier ande ren bij Chelsea hoopt te kunnen voltooien.'Juist vanwege de ande re structuur en het afwijkende spelsysteem en de aparte trainer die Mourinho is', legt hij uit. Smaak te pakken Gedurende een groot deel van zijn carrière als speler had hij niet het idee dat hij nog eens voor het trainersvak zou kiezen. Dat kwam pas in de laatste paar jaar.'Als je een ervaren speler en aanvoerder bent praat een trainer veel meer op je in, legt aan jou ideeën voor, waarover je gaat nadenken en je je afvraagt of hij wel gelijk heeft of niet. In Qatar kwam het voor dat, als de trainer ziek was, me gevraagd werd om de training te leiden.Toen kreeg ik de smaak te pakken.' Om een juiste balans tussen jonge en ervaren spelers te krij gen is belangrijk wat voor type jonge spelers je in het team hebt. Frank:'Velen kenmerken zich door hun wisselvalligheid. Dat in tegenstelling tot ervaren spelers. Die halen altijd minimaal een zes of hoger. Kijk maar naar spelers als Philip Cocu en Jaap Stam. Bij veel jonge spelers is het de ene keer een negen en dan weer drie wedstrijden een vier. Hoe meer je die wisselvalligheid weet uit te bannen, hoe beter de resultaten. Dat bereik je door een over wicht van ervaren spelers en met zoveel mogelijk jonge spelers die aan het begin van hun carrière zo min mogelijk verval in hun prestaties kennen.' 'Toevallig hebben we net op de cursus les gehad van de Engelse Lees voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl 2 AJAX CLUBNIEUWS NOVEMBER/DECEMBER 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 2