Het Multi Skill programma van René Wormhoudt Jeugdvoetbal Ier met I Zoest ei wordt nauw samengewerkt met techniektrainer Simon Tahamata.' Touwtje springen Het Multi Skill-programma - uniek in Nederland - is een aan tal weken vooral bij de F-jes geïntroduceerd en zal door de hele jeugdopleiding ontwikkeld worden, waarbij elke leeftijdsca tegorie om een eigen aanpak vraagt. Dus als u een training bezoekt en u ziet jonge jongetjes radslagen maken, valoefeningen doen, touwtje springen of trek ken, duwen, klimmen, denk dan niet dat Ajax veranderd is in een gymnastiekvereniging. Maar denk dan aan wat René Wormhoudt ons nu voorhoudt:.'Als een jeugdspeler zich alleen focust op voetbal zie je dat zijn zenuwstel sel zich niet all round ontwikkelt en dat het risico op blessures toeneemt door disbalansen binnen het lichaam.' De KNVB eerde ons onlangs als club met de beste opleiding. Dat moet zo blijven. Dat kan, mede dankzij René Wormhoudt en zijn team. Klaas Vos zowel explosiever als fysiek har der geworden. Met techniek alleen kom je er niet. Bovendien komen kinderen naast het voet bal nauwelijks toe aan andere vormen van bewegen.Als ze vrije tijd hebben vermaken ze zich hoofdzakelijk achter de compu ter en niet bij andere sportvere nigingen of op straat. Op scholen wordt gymnastiek nauwelijks door vakdocenten onderwezen maar door goedwillende maar veelal ondeskundige onderwij zers. Daardoor ontwikkelt hun spier- en zenuwstelsel zich een- zijdig.Als spelers eenmaal de ArenA bereikt hebben valt er bij voorbeeld aan loopstijl niet veel meer te verbeteren. Op jonge leeftijd zijn kinderen ook licha melijk nog zeer vatbaar voor veelzijdige lichaamsontwikkeling.' Directie en hoofd jeugdopleiding John van den Brom onderkenden het probleem en gaven René Wormhoudt de ruimte een trai ningsprogramma te ontwikkelen 'Het richt zich op de totale ont wikkeling van de jongetjes en stoomt hen daarmee veel beter klaar voor het moderne voetbal. Het programma telt vier onder delen: gymnastiek en krachttrai ning die beide verzorgd worden door Ronald Mijzen, het judo doet Patrick Ladru die naast coördinator onderbouw ook bevoegd judotrainer is, terwijl Renaldo Landburg de krachttrai ning voor zijn rekening.Verder Ik zie het nog zo voor me: een stralende Patrick Kluivert die z'n lenig jongenslijf soepel bewoog op discomuziek. Met Rimko Haanstra maakte ik elf jaar geleden een filmpje voor de VPRO over de Ajax-jeugdoplei- ding.Als zo vaak was Ajax ook toen al zijn tijd vooruit met bij voorbeeld fysiotherapeut René Wormhoudt.Ter bevordering van het spier- en zenuwstelsel ont wikkelde hij aerobics voor voet- ballers.'Het doel was door middel van het ritmisch en soe pel bewegen eenzijdige bewegin gen te voorkomen. Maar door de muziek had het ook zijn beper kingen' zegt René nu. Na een aantal jaren betrokkenheid bij het eerste elftal is hij met ingang van dit seizoen begonnen zijn vaardigheden weer aan de jeugd opleiding ten dienste te stellen. En wederom met pionierswerk. Geen aerobics meer, maar 'Multi Skill', een veelomvattende vaardigheidsontwikkeling. Eenzijdig 'Ik ben hier toe gekomen in samenwerking met de Johan Cruijff Academics International Total Training Program, concreet in de persoon van Wim de Wit en Todd Beane. Het programma behelst ook een psychologisch en pedagogisch aandeel. Dit zal in de toekomst aandacht krijgen. In de loop der jaren is het voetbal 8 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 8