0 Zaterdagvoetbal Heel ambitieus zijn de man nen van de Zaterdag 1 eind juli begonnen met de eerste trainingen. Net als in het vorige seizoen kreeg het elftal al vroeg te maken met blessures. Boven dien moest een grote meerder heid aan nieuwe spelers aan elkaar wennen. Daar waar veel werd verloren tijdens vriend schappelijke wedstrijden en toer nooien, werden in de eerste vijf ontmoetingen om het 'echie' vijf punten behaald. Met een plaats in het midden op de ranglijst is dat geen slecht resultaat. De Zaterdag 2, met een gemiddelde leeftijd van 23 jaar, is de competitie veelbelovend begonnen met een gelijkspel tegen IJsselmeervogels in Spaken burg. Een match die qua spel- overwicht door Ajax gewonnen had moeten worden. Gaat het 2e elftal voor het kampioenschap? Een feit is dat in de eerste negen wedstrijden, inclusief de beker, niet werd verloren en een doel saldo werd bereikt van 40-4. Dat belooft wat als de jongens straks helemaal op elkaar zijn inge speeld. Met een mix van nieuwe spelers en spelers van het vorige seizoen begon de Zaterdag 3 onder aanvoering van een nieuwe trai ner Maikel Schats aan het nieuwe seizoen. Op basis van aantal wed strijden is er nog niet zoveel gespeeld, mede ook omdat één van de verenigingen in de compe titie zich heeft teruggetrokken. Ondanks dat mogen we toch heel tevreden zijn met de nog ongeslagen status. Natuurlijk stonden ook de vete ranen te popelen om te mogen beginnen. Een lange voorberei ding heeft niet geresulteerd in een overwinning tegen nieuwko mer Sporting Maroc. Een tweede wedstrijd werd verschoven naar een latere nog onbekende datum. Het goede nieuws is dat dit elftal nog net op tijd voor aanvang van de competitie een elftalbegeleider heeft gevonden. De vacature stond een lange tijd open totdat Jan van Eijden zich aanmeldde die in het verleden al jeugdelftallen begeleidde. Jan gefeliciteerd met je aanstelling en veel succes met je nieuwe elftal. Nico Schlette Agenda 2006 (onder voorbehoud) 6 november Jaarvergadering Ledenraad 14 november Algemene (najaar) Ledenvergadering 2 december Sinterklaasfeest 18 december Ledenraadvergadering WIE IS WIE? Naam: Rob Been Sr. Leeftijd: 76 Beroep: gepensioneerd Bij Ajax: vanaf 1942 Hoe ben je bij Ajax terecht gekomen? Via mijn vader, die donateur was. Na een proefwedstrijd werd ik aangenomen. Hoe zag je voetbalcarrière er uit? Ik heb in de Cl, BI en Al gespeeld. Daarna in de senioren tot en met het eerste elftal.Als rechtsbuiten had ik de bijnaam 'Stanley Matthews' omdat ik snel en technisch was. Welke momenten in 64 jaar Ajax zal je nooit vergeten? Dat mijn echt genote in 2002 nog van mijn erelidmaatschap getuige mocht zijn en de ruimhartige menslievendheid van de voetbalclub Heerenveen om ondermeer een Ajax-jeugdteam in het laatste oorlogsjaar, de hon gerwinter, in Friesland te laten doorbrengen. En natuurlijk mijn koninklijke onderscheiding in 1993. Welke functies heb je in al die jaren bekleed? Leider seniorenvoetbal, jeugdleider (BI), jeugdsecretaris, bestuurslid, ledenraadslid en een coördinerende rol bij de bouw van de Toekomst. Nu vervang ik bij afwezigheid de wedstrijdsecretaris amateurvoetbal, ben lid van de toernooicommissie en ik coördineer de P2/kassadienst op de Toe komst. Soms ondersteun ik de parkeerbeheerders bij de slagboom. Wat is daar leuk en minder leuk aan? Leuk is dat je midden in de club staat en er steeds meer respect voor de parkeervrijwilligers komt. Minder leuk zijn soms de reacties van mensen die er niet door mogen. In de beginjaren wilde een forse 'supporter' een keer iemand van ons in de sloot gooien. Waar denk je graag aan terug? Aan de vele buitenlandse jeugdtoer- nooien met latere wereldsterren als Frank en Ronald de Boer, Frank Rijkaard en Marco van Basten. Maar ook aan de eerste Europa Cup in 1971. Wat wil je nog kwijt? Een oproep aan Ajax-leden voor extra Par keer/kassa-dienst vrijwilligers. Niet alleen om tot wat verjonging te komen maar ook tot een ruimer dienstrooster. Wie wil je graag uitnodigen voor de volgende "Wie is wie'en waarom? Jeugdsecretaris Hans Bijvank, omdat ik benieuwd ben hoe hij zijn werk vergelijkt, nu op de Toekomst en vroeger in de Meer. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS SESTEMBER/OKTOBER 2006 7

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 7