Gevoelsafstand VAN DE VOORZITTER Ze zeggen wel eens dat de afstand van Groningen naar Amsterdam korter is dan die van Amsterdam naar Groningen. Daar mee wordt gedoeld op het gevoel en niet op de feiten. Uit onderzoek is bijvoorbeeld gebleken, dat lezers van de Telegraaf een veel groter gevoel van onveiligheid hebben dan lezers van de Volkskrant. Hetzelfde is van toepassing wanneer wij spreken over gevoelstemperatuur. Opvallend is het dan, dat men vaak de neiging heeft dergelijke gevoelens met feiten te bestrijden. Ratio tegen emotie, dat werkt op een dergelijk moment en studiezaken. Feitelijk heb ik de verantwoordelijkheid voor de Toekomst waarvan een deel bij Ed ligt. In het begin was het voor mij eigenlijk wel even wennen maar nu gaat het prima.' Kunstgras Gezien zijn kontakten met René Enthoven heeft John van den Brom automatisch te maken met alle velden op de Toekomst. Regelmatig wijst hij naar de man die, gezeten op zijn machine, het gras van het hoofdveld maait. 'Natuurlijk eisen de grasvelden behoorlijk onderhoud. In deze tijd van het jaar zijn drie mensen bijna dagelijks bezig het gras te maaien. Maar denk nu niet dat kunstgrasvelden geen onderhoud nodig hebben. Dat is vaak een misverstand. Kunstgras moet je slepen en borstelen, zodat de vezels weer wat meer overeind gaan staan.' Over het antwoord op de vraag waar zijn voorkeur - gras of kunstgras - naar uit gaat twijfelt hij geen moment.'Persoonlijk ben ik als hoofd jeugdopleiding abso luut een voorstander van kunst gras, maar het veld moet wel van topkwaliteit zijn.Vooral omdat er dan altijd, weer of geen weer, onder gelijke omstandigheden getraind kan worden. Het tech nisch voetbal, dat wij nastreven en zeker in de opleiding bij de kleintjes, heeft omstandigheden nodig die altijd gelijk zijn.Techni- sche vaardigheden worden op kunstgras sneller op de proef gesteld omdat het allemaal nog ietsje sneller gaat.' WK 2010 'Het kunstgras heeft ook een hele ontwikkeling doorgemaakt. Ik herinner mij dat ik als voetbal ler op kunstgrasvelden trainde. Dat waren van die hockeyvelden, keihard, zonder enige demping. Nu is het verschil tussen gras en kunstgras er bijna niet meer. Als je nu het trainingsveld bij de ArenA ziet, is dat van echte top kwaliteit. Op de Toekomst heb ben we twee kunstgrasvelden, een oudje van 6,7 jaar en een nieuw van ongeveer drie jaar. Vooral dat nieuwste kunstgras veld is van hoge kwaliteit. Laatst waren er mensen van de UEFA op bezoek om de kunstgrasvel den te beoordelen. Dat veld heeft nu twee sterren, het hoog ste dat een club kan krijgen. Ik ben ook bij de fabriek van de Koninklijke Ten Cate geweest om te kijken hoe het proces van het maken van een kunstgrasmat ver loopt. Dat was prachtig om te zien. Je kunt een mat op maat bestellen, precies zoals je het wilt hebben.' Spelers 'En de spelers vinden kunstgras geweldig.Trainers komen naar mij toe om te vragen om hun wed strijd op kunstgras te laten spe len en binnen de jeugdopleiding heb ik nog niemand horen klagen over kunstgras. Daar kunnen wij op spelen zoals wij dat graag wil len, snel en attractief.Toen ik vorig jaar nog trainer van Jong Ajax was speelden we onze beste wedstrijden op kunstgras. Ik denk dat kunstgras de toe komst gaat woorden.Alleen al als je bedenkt dat het WK 2010 in Zuid Afrika waarschijnlijk op kunstgras wordt gespeeld zegt dat genoeg. Ja, ik ben een enorme fan van kunstgras.' Tijn Middendorp Eenheid Al sinds Ajax de ArenA betrokken heeft en de Toekomst en de ArenA van elkaar gescheiden zijn wordt er geklaagd over de afstand in letterlijke en figuurlijke zin. Het gevoel van 'the twain shall never meet' zit diep geworteld.Wat wel werkt is door voor beelden en gedrag te laten zien hoe het werkelijk is. Dat is nu pre cies wat er op de Toekomst gebeurt.Twee weken geleden zaten op de Toekomst bij de loting voor de UEFA Cup het hele eerste elftal met de staf te lunchen. Een mooi moment. Je zag daarna de jeugd kijken naar de grote mannen, hun voorbeelden. Het is een hele positieve ontwikkeling dat Martin van Geel en Henk ten Cate meer aandacht geven aan deze beleving en werken aan de eenheid van technisch beleid. Samenwerking Ons eerste elftal is traditioneel zeer afhankelijk van de doorstro ming vanuit onze jeugdopleiding.Waarom er dan in de loop der jaren een psychologische Oost Berlijnse muur is opgetrokken is mij een raadsel. Zodra een jeugdspeler in de selectie zit laat hij ook de/zijn Toekomst achter zich, zo lijkt het wel. Is het niet zo dat wanneer wij in de jeugdopleiding het goed en fout doen dit grote consequenties kan hebben voor het succes van onze club als geheel? En zou er daarom niet veel meer samenwerking moeten zijn? Retorische vragen hoor ik u denken. Maar dat is niet voor iedereen zo vanzelfsprekend. Weg met die gevoelens en laten we vooral bedenken dat de Toe komst niet achter ons ligt en niet voor ons maar gewoon naast ons! John Jaakke Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS SEPTEM BER/O KTO B0 R 2006 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 3