'Ik ben een enorme fan van kunstgras' Van de redactie Hoofd opleiding John van den Brom: Een groot deel van de 24 nieuwe leden kwam ter kennismaking op 2 september op de Toekomst bij elkaar. Ons sportcomplex bestaat thans 10 jaar. Reden genoeg om dat naar buiten te tonen met een nieuwe Ajax-vlag terwijl binnen bij 'De Zesde Kolonne' van Ruud Verschoor 'nummer 10 zal prijken. Ajax Clubnieuws 3e Jaargang nummer 5 september/oktober 2006 Inhoud 2 Van de redactie John van den Brom:'Ik ben een enorme fan van kunstgras' 3 Van de voorzitter 4 Grasdeskundige Han van Wees:'We hebben de beste mat in Europa' 5 Erfgoed 6 Wesley Sneijder:'Kunstgras komt maar het gras zal ik missen' 7 Zaterdagvoetbal Wie is wie? Agenda 8 Het Multi Skill programma van René Wormhoudt Colofon Redactie:Jaap Ellerbroek,John Jaakke, Ed Lefeber,Tijn Middendorp (eindredac teur), Klaas Vos Redactieadres:Steenbok 22, 1188 AT Amstelveen Telefoon 020 64 54 421 of 06 460 800 57 E-mail: tijn.middendorp@planet.nl Vaste contacten:Hans Bijvank Floris Thoolen (Jeugdvoetbal), Nico Schlette (Zaterdagvoetbal), Ed Lefeber (de Toe- komst),André Kraan Wim Schoevaart (Ajax Intern), Dick Schoenaker (Lucky Ajax), Foto's: Louis van de Vuurst Vormgeving:Vriedesign, John de Vries Productie:Jeroen Alberdingk Thijm (Ajax Marketing) Correctie: Henk Buhre Drulc Drukkerij De Raat De Vries Lees voor verdere informatie ook: Ajax Magazine Ajax Life Ajax Kids Club-blad www.ajax.nl Waar gaan we in de toe komst naar toe? Blijft het gewoon gras of wordt het kunst gras. Daar is meer over te vertel len dan dat je op het eerste gezicht zou denken.Alleen al het feit dat op de Toekomst en bij de Amsterdam ArenA er een mix ligt van velden met gras en kunstgras lokt al de vraag uit waar de voorkeur naar uitgaat bij trainers, spelers en de mensen die velden onderhouden. Hoofd opleiding John van den Brom is een fervent voorstander van kunstgras. 'De WK 2010 zal waarschijnlijk op kunstgras gespeeld worden. Dat zegt genoeg.' Wesley Sneijder ziet kunstgras ook wel komen maar zal het gras wel missen. De baas van het gras in de ArenA, Han van Wees, maakt het niet veel uit 'al kan het niet op tegen de mat die er nu ligt, de beste in Europa'. Losbladig Voor de eerste keer ontvangt u het verslag van de laatste leden raadvergadering losbladig bij dit clubnieuws. Dat heeft zeker voordelen al is het alleen maar, dat er meer ruimte overblijft in ons blad om nog meer onder werpen aan de orde te stellen en meer aandacht te kunnen geven aan zaken in de vereniging. Zoals het project waarmee René Wormhoudt is gestart in het kader van het jeugdvoetbal of de berichten van het Erfgoed Comité. Tijn Middendorp Van achter zijn bureau op de Toekomst heeft John van den Brom een mooi uitzicht op het hoofdveld en het veld daar ach ter, waar zojuist een training van een uitgedunde selectie van het eerste elftal - vanwege interland wedstrijden - is afgelopen.'Daar ben ik natuurlijk even gaan kij ken. Het is een eerste aanzet om de afstand nog kleiner te maken. Je ziet dat daar van beide kanten toch veel behoefte aan is. En als wordt besloten definitief over te gaan behoort dat met wat aan passingen zeker tot de mogelijk heden. Dan trainen alle teams op ons eigen sportcomplex.We kruipen dan als één vereniging weer een stukje dichter naar elkaar toe en het is ook leuk voor onze jeugdopleiding.' Functie Mocht de selectie van het eerste elftal definitief op de Toekomst gaat trainen zal dat best wat invloed hebben op de werkzaam heden van de hoofd jeugdoplei- ding.'Vanwege het vertrek van Gerard Holsheimer zijn er aan de functie wat organisatorische zaken toegevoegd die we intern met elkaar hebben verdeeld', legt hij uit.'Facilitaire zaken vallen allemaal onder René Enthoven. Hij is mijn eerste aanspreekpunt voor alles wat hier op de Toe komst gebeurt. Bijvoorbeeld als de velden niet goed zijn, een deurkruk is gesneuveld of een lamp is gesprongen, dat soort zaken. Maar dat betekent niet dat ik niet de mensen spreek die bijna dagelijks op de grasmaaima- chines zitten. Zelf noem ik mij hoofd jeugdopleiding en tevens het eerste aanspreekpunt voor de Toekomst. Maar niet voor alles. Ed Lefeber heeft het onder houd van de gebouwen overge nomen, evenals alles wat te maken heeft met de vereniging. Ik richt mij op alles wat met voet balzaken te maken heeft en heb veel te maken met jeugdspelers, jeugdtrainers, scouting, medisch- 2 AJAX CLUBNIEUWS SEPTEMBER/OKTOBER 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 2