'Ik ben blij, vereerd en trots en bovendien nu een echte Ajacied' Docente Sasa de Jong werkend lid van Ajax: Hoezo? Nieuwe leden van Ajax In de nieuwjaarstoespraak van januari jl. liet voorzitter John Jaakke weten dat het bestuur streeft naar een actiever ledenbe- leid om het ledenbestand van Ajax een betere afspiegeling te laten zijn van allen die zich bij de club betrokken voelen. Bovendien bestaat er dan de mogelijkheid aan de ene kant mensen te belo nen voor hun jarenlange inzet en aan de andere kant ook kennis en kunde in huis te halen waar de club van kan profiteren. Dit heeft er toe geleid dat 24 Ajacie- den per 1 juli 2006 lid van Ajax zijn geworden (zie kader). Opvallende feiten zijn dat voor het eerst in de geschiedenis van Ajax enige supporters en twee vrouwen lid van Ajax zijn gewor den. Het is de bedoeling elk jaar een aantal Ajacieden lid te maken. Ed Lefeber Per 1 juli 2006 lid van Ajax: Schelto Patijn Theo Pouw Lex Hes Herman Borman Roger van Boxtel Sasa de Jong,(zie pagina4) Roel Vos Frans Bon Fred Kanne Theep Klaver Jos Pool Nico Steur Rutger Koopmans Sylvia Dermout (zie pagina 5) Hans van Eijden Dirk Jan Roevelen Jan van Vugt Sunny Leons Menno Pot Mark Bolland Peter Nederlof Evert Verbrugge Aart van Schaik Cees van Zuilen Zie ook www.ajax.nl Al 25 jaar is Sasa de Jong (53) docente bij de Studie en Begeleiding van Ajax.Als waarde ring daarvoor is zij benoemd tot werkend lid. Hoe verrassend was de benoeming voor jou? Enorm. Ik kreeg het te horen van Hennie Henrichs bij het afslui tende etentje van docenten aan het einde van het seizoen en ik wist van niets. Maar ja, als je gaat terugdenken, dan had ik het mis schien wel kunnen weten. Tot mijn grote verbazing werd ik al lang geleden verzocht mijn CV in te leveren omdat ik was voor gedragen om lid van Ajax te wor den. Daar heb ik toen, geloof ik, niet zoveel over gezegd maar wel even beduusd op de bank gezeten en mijzelf voorgehouden er maar niet op te rekenen.Vooral ook, omdat ik altijd dacht dat vrouwen geen lid van Ajax konden worden. Wanneer ging er een lichtje bran den? Niet zo snel. Ook niet toen Hen nie aan zijn toespraak begon die aanvankelijk over wat algemene zaken ging. Maar plotseling ging het verhaal een heel andere kant op. Mijn kant! Als waardering voor 25 jaar docent en mentor zijn, kreeg ik het lidmaatschap van Ajax aange boden' En toen? Ik was zo verrast, geëmotioneerd, blij en vereerd tegelijk. Iedereen, docenten en commissieleden van de Studie en Begeleiding, kwamen mij ook feliciteren waardoor het allemaal nog gewichtiger werd. Ik heb het allemaal met gepaste trots ondergaan. Hoeveel waarde hecht je aan het lid maatschap? Nu is het nog alleen maar mooi en mij geeft het een blij gevoel. En weet je wat zo leuk is? Ik kom uit een gezin waar ik als enige fan van Ajax ben. Dan is het extra leuk dat Ajax zo'n grote rol in mijn leven is gaan spelen. Hoe vind je het, dat nu ook vrouwen lid van Ajax kunnen worden? Prima, want ik vond het altijd jam mer, dat dit niet kon. Waarom? Ik ben er van overtuigd dat Ajax veel waardevolle tradities kent, die het verenigingsgevoel hebben helpen overleven.Aan de andere kant kunnen tradities ook verlam mend werken op nieuwe ontwik kelingen. Zoals? Ajax is al lang niet meer 'alleen maar' een vereniging maar ook een bedrijf waarin vrouwen belangrijke bijdragen leveren. Mis schien zijn we nu zover dat er ook in de vereniging een rol voor een vrouw is weggelegd.Wellicht dat hun inbreng verrassend posi tief is. Wat is bij jou het Ajax-gevoel? Ik was laatst als personeelslid aanwezig op een brainstormmid- dag in de ArenA. Iemand van de afdeling beveiliging vroeg ons op te staan en te schreeuwen:'Ik ben Ajacied!' Bij mij kwam dat volledig uit mijn hart. Tijn Middendorp 4 AJAX CLUBNIEUWS JULI/AUGUSTUS 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 4