Verslag ledenraadvergadering d.d. donderdag 6 april 2006 1) Opening Voorzitter John Jaakke memoreert het overlijden op 26 maart j.l. van het lid van verdienste en voormalig bestuurslid Henk Smit.Ter nage dachtenis wordt een minuut stilte betracht. 2) Aktiepunten Verschilpunten oude en nieuwe directiestructuur Er wordt een notitie overhandigd betreffende de besluitvorming binnen de directie. De opzet is dat de directie op basis van gelijk waardigheid samenwerkt met de erkenning dat de Algemeen Direc teur in het proces van besluitvorming een bijzondere positie inneemt. is om in de toekomst dit soort 'lekkage' te voorkomen; Als opvolger van Simon Keijzer als manager communicatie en persvoorlichting is per 15 juni 2006 Marcel Baas benoemd. Financiën Joop Saan geeft een korte toelichting op de halfjaarcijfers. Hij noemt het operationele resultaat van 7,3 miljoen zeer positief. Het totale financiële beeld wijst uit dat de club financieel gezond is; Bij de wedstrijd(en) voor de play-offs zal een toegangsprijs worden geheven. 3) Mededelingen bestuur/directie Algemeen De GI4 heeft bij de FIFA een claim neergelegd als compensatie voor het afstaan van internationals, waar tot nu tot geen enkele vergoeding tegenover staat. De GI4 steunt de Belgische club Charleroi die een claim van zes ton heeft neergelegd bij de FIFA vanwege een langdurig geblesseerde international uit Marokko; In vervolg op de werkzaamheden van de commissie Van Zoest voor het ledenbeleid heeft het bestuur besloten een aantal perso nen per I juli 2006 het lidmaatschap aan te bieden; Vanaf I mei 2006 zal Ed Lefeber naast zijn werkzaamheden als adjunct-directeur Beleidszaken ook de taak op zich nemen van secretaris van de vereniging; Er is na lange tijd weer een oriënterend (en nuttig) gesprek geweest van Ajax (John Jaakke) met PSV (Rob Westerhof) en Feyenoord (Jorien van der Herik); Maarten Fontein, Martin van Geel en Jeroen Slop hebben een bezoek gebracht aan Zuid-Afrika. Helaas is Ajax Cape Town een 'witte' club spelend in een 'witte' wijk, terwijl voetbal veel meer leeft bij de zwarte bevolking. De infrastructuur bij Ajax Cape Town is een kopie van de Toekomst. Er zijn tot nu toe te weinig spelers naar Amsterdam doorgestroomd. Een probleem vormen de coa ches en het lage aantal toeschouwers.Voetbal leeft in de towns hips, daar zouden grote stadions ontwikkeld moeten worden waarvan Ajax de bespeler zou kunnen zijn.Al met al is de delegatie met een positief beeld uit Zuid-Afrika teruggekeerd; Er zitten nog steeds een flink aantal supporters vast na de rellen bij ADO Den Haag. Er zijn al vele stadionverboden van 10 jaar uit gedeeld. Het supportershome is weer gelimiteerd opengesteld; Er is een boek verschenen van Menno de Galan over het Gouden Ajax van 1964-1974 met publicaties van medisch/psychologische gegevens van onze toenmalige eerste-elftal spelers uit het archief van wijlen Dr. Grünwald. Er zal worden onderzocht of het mogelijk Technische zaken Voor het seizoen 2006-2007 zijn alle jeugdtrainers benoemd; Piet Keizer is aangesteld als technisch adviseur van Martin van Geel; Eind april 2006 gaat hoofd scouting Ton Pronk met pensioen, daarna zal de scouting worden aangestuurd door Martin van Geel; Piet Keizer is benoemd tot speciaal adviseur van Van Geel. Hij blijft deel uit maken van de scouting; Op een vraag naar de interne scouting antwoordt Hennie Hen- richs dat deze al sinds jaar en dag een samenspel is tussen de trai ner, elftalbegeleider, externe scouting en het hoofd opleidingen. Hierdoor wordt er een gewogen oordeel geveld over onze jeugd spelers; Gevraagd naar de toepassing van moderne technieken met beeld analyses e.d. bij de scouting, antwoordt Hennie Henrichs dat daar op dit moment nog geen gebruik van wordt gemaakt; Vanaf het seizoen 2006-2007 heeft John van den Brom geen dub belfunctie meer. Hij is dan alleen hoofd jeugdopleiding.Aron Win ter wordt trainer van Jong Ajax. Frank de Boer en Michel Kreek worden jeugdtrainer; Hennie Henrichs zegt dat het eerste elftal begin 2006 een redelijke serie maakte. Dat wekte de verwachting dat het met het team beter zou gaan. Dat bleek later helaas niet het geval te zijn. Hennie noemt als oorzaak ondermeer het middenveld waar de ploeg in kracht en snelheid tekort komt. De technische staf is momenteel druk bezig daar invulling aan te geven. 4) Rondvraag Men vraagt hoe het komt dat bij Ajax veel spelers van buiten komen en dat onze eigen talenten bij andere clubs vaak schitteren. Hennie Henrichs wijst erop dat op dit moment wel degelijk veel spe lers doorstromen, in aantal zelfs boven het gemiddelde van de laatste 20 jaar. AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2006 5

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 5