jisasiH 'Als ik mijn schoenen uit trek...' krenA en Z-4 m de Ku.p m R daad' zegt hij nu,'ik was toen bijna twee jaar in dienst bij Ajax als administrateur en opvolger van Nico Dalmulder. Ik zag een advertentie in de krant en heb toen gesolliciteerd, thuis bij pen ningmeester Henk Timman aan de Rooseveltlaan en werd aange- Rondvaart Gerard werd gelijk in het diepe gegooid.'Ik begon met Nico Steur, die net drie maanden in dienst was en Peter Hoefman, die al enige tijd vanwege ziekte niet kon werken. Met vrijwilligers als Wim Bruynestein en Frits Molema sloegen wij ons er aardig door heen.Wim bestelde de bus sen, die hij gemakshalve "52-ers" noemde vanwege het aantal per sonen dat in een bus kan, bij het toenmalige busbedrijf Maarse en Kroon, terwijl Frits in piektijden hielp met de kaartverkoop. Ik deed de boekhouding en de sala risadministratie en het terrein- personeel werd via baas Pietje Bosman contant uitbetaald.' Leuk vond hij ook dat hij al snel door het bestuur bij heel veel zaken werd betrokken. Het notuleren vond hij minder charmant, maar dat hij de hele wereld heeft mogen zien vergoedde veel met de onvergetelijke terugreis uit Japan na het winnen van de wereldbeker.' Boven Rusland moesten we weer terug naar Tokio. Niet echt leuk maar zoiets vergeet je niet snel, net zo min als de rondvaart door de grach ten in 1995 na het winnen van de finale tegen AC Milan voor de UEFA Champions League in Wenen. Dat blijft voor mij de allermooiste herinnering.' Veel minder vrolijk kijkt Gerard terug op de gang van zaken rond de kaartverkoop aan de Midden weg in 1992 voor de finale van de UEFA Cup tegen Torino waar de politie er aan te pas moest komen om alles in goede banen te leiden en de FIOD affaire, eind jaren '90.'Dat zijn voor mij bepaald geen leuke herinnerin gen' zegt hij wat weemoedig. Naar de T(t)oekomst De verhuizing vanuit de Meer naar de Amsterdam ArenA in 1996 staat hem nog helder voor de geest.'Dat was een enorme organisatorische klus. Dat lag mij wel omdat ik al van 1988 steeds meer organisatorisch werk was gaan doen,' Na drie jaar in de ArenA te zijn gehuisvest ver huisde hij in 1999 naar ons sport complex als directeur van de Toe- komst.'Daar zag ik weer veel bekenden terug uit mijn tijd als jeugdleider. Bij mij was toen zeker geen wij/zij gevoel, waar wel eens over werd gesproken. Maar goed, ik hoef mij in de toekomst niet te vervelen. Ik houd van sportief bezig zijn, lekker golfen en desge wenst ben ik altijd bereid als vrij williger wat voor Ajax te doen. In ieder geval heb ik een fantasti sche tijd achter de rug!' Tijn Middendorp VAN DE VOORZITTER Het is een traditie.Aan het einde van het seizoen even terug kij ken. Zoete en zure memories.We hebben als mens vaak de neiging eerder stil te staan bij het zuur.Aan het zoet moeten we dan her innerd worden.'O ja, dat was enig, maar eerlijk gezegd was ik dat al bijna alweer vergeten.' Of om met Rob Out te spreken:'herin- nert U zich deze nog, nog nog, nog. Martin van Geel begon als onze nieuwe technisch directeur, we wonnen de Johan Cruijff Schaal en de beker, twee kanjers ver sterkten ons bestuur, Klaas Jan zag het Ajax-licht, we namen stijlvol afscheid van Arie en verwelkomden Maarten als zijn opvolger. Maar liefst vijf jeugdteams werden kampioen, de Al en Cl zelfs lands kampioen, de Zaterdag 1 handhaafde zich prima in de hoogste afdeling en zo zijn er nog vele hoogtepunten te noemen. Toegegeven, er waren ook vele momenten van zorg en lichte depressie.Als ik dan wat zorgelijk in de spiegel keek, moest ik den ken aan die Jiddische wijsheid en ongeëvenaarde kunst van het relativeren en overleven, natuurlijk verpakt in een witz. Een mevrouw ziet in een schoenwinkel een paar prachtige schoenen staan. Ze vraagt de winkelier of ze een paar mag passen, maat 39. De winkelier zegt dat hij ze alleen nog in 36 heeft. Ze staat erop ze te passen en natuurlijk zijn ze te klein.Toch wil ze deze schoe nen persé kopen. De winkelier begrijpt er niets van maar ja, handel is handel. Zo ziet hij de vrouw een paar dagen later door de straat strompelen op haar veel te kleine schoenen. Hij vraagt haar bezorgd waarom ze zichzelf dat in vredesnaam aan doet. Ze zegt: 'meneer, dat zal ik u vertellen. Ik heb een seizoenkaart bij Ajax en het hele jaar slecht voetbal gezien. Mijn zoon heeft gisteren te horen gekregen dat hij door Ajax op de transferlijst is gezet en mijn kleinzoon is vandaag geroyeerd als lid van de Ajax Kids Club. Maar weet u, als ik vanavond mijn schoenen uit trek ben ik de gelukkigste mens in de wereld.' Ik wens U een fijne vakantie op passende schoenen en hoop u het volgende seizoen allen weer in goede gezondheid terug te zien. John Jaakke Voorzitter AJAX CLUBNIEUWS MEI/JUNI 2006 3

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 3