3 'We moeten scherp blijven' Hoofd jeugdopleiding John van den Brom: ft De eerste elftallen staan op het punt kampioen te wor den of zijn dat al, zoals de D2 en de C1, die de kampioensschaal al in triomf omhoog kunnen steken. Misschien zijn intussen de Al,A2, B2, D1, E1 en F1 hen al gevolgd. 'Kampioen worden is geen doel op zich', zegt hoofd jeugdop leiding John van den Brom, 'winnen is wel essentieel en als je dat maar genoeg doet is een kampioenschap een logisch gevolg en een mooie bekroning. Zeker voor de jongens.' Op zijn kamer nemen we de stand van zaken door en vragen of hij tevreden is over het naar z'n einde lopende seizoen. 'Ik ben zeker tevreden, omdat ik zie dat in elk elftal jongens zich verbeteren. En ik ben zeker tevreden als ik kijk naar het doel Technische staf jeugdopleiding seizoen 2006-2007 Hoofd jeugdopleiding John van den Brom Trainer/coach Jong Ajax Aron Winter en Maarten Stekelenburg Trainer/coach A1 Sonny Silooy en Dick de Groot Trainer/coach A2 Alfons Groenendijk Trainer/coach B1 Bryan Roy Trainer/coach B2 Robin Pronk Trainer/coach C1 Wim Kwakman Trainer/coach C2 Arnold Mühren Trainer/coach D1 Frank de Boer (m.i.v. 01-08-2006) Trainer/coach D2 Heini Otto Trainer/coach D3 Wilco van Buuren Trainer/coach E1 Michel Kreek Trainer/coach E2 Casimir Westerveld Trainer/coach E3 Peter van der Hengst Trainer/coach F1 Dennis de Haan Coördinator bovenbouw (A t/m C) Maarten Stekelenburg Coördinator onderbouw D t/m F) Patrick Ladru Individuele trainer Simon Tahamata Keeperstrainer Jan Splinter Looptrainer Renaldo Landburg Coördinatietrainer René Wormhoudt van de opleiding: jongens "leve ren" aan de selectie van het eer ste elftal. Er zijn er nu al vier die tijdens het seizoen een overstap hebben gemaakt: Boakye, Schil der, Sarpong en Timesela en dat Anita op de drempel staat. Ik weet heel goed dat het ook te maken heeft met de vele blessu res bij het eerste, maar toch.' Positief Net als Sonny Silooy uit John zich positief over de samenvoeging van de selecties van de A2 en de Al waar het op training aankomt.'Dat functioneert goed.We laten trou wens ook regelmatig de Bl met de A-selectie meetrainen om zo het niveau te verhogen en de overgang van B naar A te vergemakkelijken.' De Bl heeft het in de competitie moeilijk. Feyenoord staat er beter voor.'Feyenoord heeft een heel goede Bl dit seizoen en onze jon gens lijden teveel onnodig punt verlies', zo legt John uit. De C2 heeft het traditiegetrouw moeilijk. 'Ze spelen tegen oudere jongens van amateurclubs die fysiek veel sterker zijn. Maar volgend seizoen komt er een landelijke competitie met C2-elftallen van andere prof clubs en dus ook jongens van dezelfde leeftijd.' Ook de D3,de E2 en de E3 moeten opboksen tegen jongens die ouder zijn en zij hebben het daarom moeilijk. I w Doorstroming De Dl moet AZ boven zich dul- den.'Hun Dl is erg sterk.Toch zijn we niet ontevreden want de doorstroming naar de C2 ziet er goed uit.' Trouwens in het alge meen ziet het er met de door stroming goed uit.'Er moet altijd wel bijgescout worden, maar het meeste doen we dat onder de 8 jaar, omdat we elk jaar weer nieuwe F-jes nodig hebben.' De D2 heeft alles gewonnen en de Fl ging zo goed, dat ze na de winterstop hoger zijn ingedeeld en daar ook weer fier bovenaan staan. Tevredenheid dus.'Ja, maar we moeten scherp blijven', zo bena drukt Van den Brom. 'Waar blijven bijvoorbeeld de spelers waar Ajax groot mee geworden is, zoals spitsspelers?' Datzelfde geldt ook voor de staf. 'De saamhorigheid is groot, maar dat mag nooit leiden tot alleen maar gezelligheid.We moeten elkaar scherp houden.Volgend jaar komen er trouwens vier nieuwe trainers bij, terwijl er nie mand weg hoeft.We gaan name lijk meer individueel trainen. Dus hoe tevreden we ook kunnen zijn, bij Ajax zijn we er nooit.' Klaas Vos 8 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 8