Toch nog het linkerrijtje? bij KPN. Zaterdag 1 Hoe kwam dat zo? Na drie selectiewedstrijden werd ik uit 48 spe lers samen met 7 anderen aangenomen voor de zaterdag 1. Nu ben ik nog maar de enige uit die lichting. Waar speelde je eerst? Vanaf mijn 9de jaar bij Zeeburgia waar ik het eerste elftal haalde dat toen in de zondaghoofdklasse uitkwam. Nog een wedstrijd met Gerard van der Lem gespeeld. Daarna nog een paar jaar bij SV Diemen. Ik speelde altijd achterin en moest het meer van werklust dan van techniek hebben. Wat heeft je bezield het volgende seizoen de taak van Wim Heister kamp over te nemen als secretaris amateurvoetbal? Dat ligt eigenlijk een beetje in de aard van het beestje. Je bent een verlengstuk tus sen elftallen en bestuur. Energievol wil ik graag dingen regelen en organiseren zodat anderen verder kunnen net als bij mijn werk. Geen moment getwijfeld? Nee.Toen Ruud Haarms mij vroeg of ik de functie van Wim wilde over nemen hoefde ik niet lang na te den- ken.Als je effectief met de 24 uur per dag omgaat kan je veel doen. Wat doe je dan nog meer? Mijn andere passie is scuba-diving en ik ben ook nog duikinstructeur. Ik ben dus vaak onder water te vin den. Samen met mijn gezin, vrouw en twee kinderen (14 en 18) en Ajax moet dat wel allemaal passen. Ik schat Ajax in voor gemiddeld twintig uur per week. En als het meer tijd in beslag zal gaan nemen? Je doet het goed of niet.Je kunt beter spijt hebben van dingen die je hebt gedaan dan van dingen die je had willen doen maar niet gedaan hebt. Kwam je nog wat opvallende zaken tegen bij je inwerkperiode? Het hele seizoen loop ik al met Wim mee. Dan kom je wel eens zaken tegen waarvan je niet wist dat het er bij hoorde zoals de correspondentie met de KNVB. Wie wil je uitnodigen voor de volgende "Wie is wie' en waarom? Klaas Wijbrandi, een stille kracht bij de veteranen, die de thuiswed strijden fluit en bij uitwedstrijden vlagt. Tijn Middendorp Naam: Nico Schlette Leeftijd: 46 jaar Beroep: Engineer telefonie netwerken Bij Ajax: Vanaf 1985 IN MEMORIAM HENK SMIT li Op maandag 26 maart jl. is op 82 jarige leeftijd ons Lid van Verdienste Henk Smit overleden. Henk werd lid van Ajax op 2 juli 1937 en ontwikkelde zich in de jeugd als een razendsnelle rechtsbuiten en midvoor. Bij de senioren speelde hij in de meeste lagere teams en vier wedstrijden in het eerste elftal. Hij stopte in 1952 en werd lid van de jeugdcommissie en was daarvan secretaris van 1958 tot 1963. Vervolgens was hij van 1964 tot 1967 bestuurslid amateurvoetbal en vice- voorzitter.Van 1970 tot 1994 was hij lid van de ledenraad. Op 31 augustus 1978 werd hij als waardering voor zijn vele werk voor Ajax, benoemd tot Lid van Verdienste.'Smitje',zoals de oudere leden hem zullen blijven herinneren,was een druk baasje. Helaas ging echter zijn gezondheid de laatste jaren steeds meer achteruit. Henk heeft zijn lichaam ter beschikking gesteld van de wetenschap. Wij wensen zijn twee dochters en verdere familie veel sterkte toe met dit grote verlies. André Kraan Hoewel Ajax zich op dit ogenblik nog terugvindt in het rechter rijtje op de ranglijst, heeft de ploeg de doelstelling, zo hoog mogelijk eindigen in het lin ker rijtje, nog steeds geheel in eigen hand. Door alle afgelastin gen van de laatste weken heeft het één tot twee wedstrijden minder gespeeld dan de naaste concurrenten. Helaas waren de resultaten de laatste weken wat minder, maar dit werd mede veroorzaakt door en aantal langdurige blessures. Vincent de Groot en Philip de Leeuw moesten heel wat wed strijden laten schieten en Mark Geestman is het hele seizoen nog niet binnen de lijnen geweest. Uit de beker Van de laatste vijf wedstrijden werd twee maal gelijk gespeeld, evenzoveel verloren en één keer gewonnen van ARC met 1-2. Het enige wat er in deze wedstrijd nog aan ontbrak was het verzil veren van het aantal gecreëerde kansen. Daardoor maakte de ploeg het zichzelf eigenlijk onno dig lastig.Voor de beker, waarin onze ploeg vorig jaar nog ver kwam, ging het in een harde wed strijd tegen Voorland helaas mis. Wim Heisterkamp WIE IS WIE? 7 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 7