'Het vetste waren de quads en de waterscooters' Avonturen van de D3 in Qatar Maandag Zaterdag 4 maart Samen met trainer/coach Wilco van Buuren, teammanager Hans-Eric Muller, studiebegeleider en chef de mission Hans Bijvank en fysiotherapeut Margarita Cal- deron Rueda maakte onze D3 (o/12) een trip naar Qatar met drie wedstrijden tegen het natio nale team (o/13).Twee elfjarige spelers, Bas Meeuwissen en Tomas Arroyo, hielden een dagboek bij. Zaterdag 25 februari Op Schiphol kwamen we allemaal achter elkaar aan.Toen iedereen er was moesten we afscheid nemen van onze ouders. In het vliegtuig vroegen we aan Govert, de steward, of we een kijkje in de cockpit mochten nemen. Dat mocht en dat was best wel vet. De reis naar Doha verliep voor spoedig, alleen iedereen vond het wel lang duren. Zondag 's Ochtends vroeg werden we al om kwart over zeven gewekt door Margarita. Na een rondlei ding door het sportcomplex gin gen we trainen in het stadion. Daar lag kunstgras dat overigens stoffig was. Na de lunch moesten we in onze kamer twee en een half uur rusten voor de wedstrijd tegen Aspire, die we met 2-1 ver loren. Na het eten mochten we nog tot half negen beneden bij het tafeltennis en de pooltafel spelen. Na het ontbijt moesten we onze studiespullen pakken want we gingen voor de eerste keer een uur leren. Na de studie gingen we naar een shoppingcentrum. Daar hadden alle jongens een cadeautje voor hun gezin gekocht. Na het avondeten gingen we nog even lopen om een standbeeld te bekijken. Om tien uur gingen we slapen. Dinsdag Na het ontbijt gingen we footvol- ley doen. Ronald de Boer deed ook mee. Na het eten moesten we gaan rusten voor de wedstrijd. Helaas verloren we de wedstrijd op kunstgras met 1-O.Alleen, we speelden wel sterker en dat vond de trainer ook. Woensdag 's Morgens stonden er zes mooie jeeps op ons te wachten om naar de woestijn te gaan.Toen we er waren lieten de bestuurders de banden een beetje leeglopen om meer grip te hebben op het zand. We waren diep in de woestijn toen we bij de zee aankwamen. Vanaf het strand zagen we Saudi- Arabië. Dat was mooi om te zien.We trokken snel onze zwembroeken aan en sprongen allemaal het water in. Na een half uur gingen we rijden over de heuvels en de bergen en nog iets dieper de woestijn in. Daar gin gen we barbecuen in een tent. Na het eten gingen een paar jon gens een kamelenrit maken. Donderdag Eerst gingen we anderhalf uur studeren. Na het lunchen moesten we gaan uitrusten voor de wedstrijd die we met 2-1 heb ben gewonnen. Maar voor het eten, na de wedstrijd, stonden de jongens van Aspire snoep en shirtjes naar beneden te gooien omdat wij hadden gewonnen. Vrijdag We werden in de ochtend door een bus naar een soort zwempa radijs gebracht. Daar was veel te doen, je kon in zee en in het zwembad zwemmen. En je kon langs het strand rijden op een paard of kameel. En het vetste waren de quads en de water- scooters.We hadden ook nog met het team gevolleybald. Na het eten moesten we onze kof fers inpakken en werden we met een bus weer naar het vliegveld gebracht. Na het inchecken had den we heel lang de tijd om nog iets voor onszelf te kopen. Bij de parfum waren de vrouwen weg van Nelinho's haar.Toen we in het vliegtuig zaten ging iedereen slapen. Toen we op Schiphol geland waren gingen we de koffers pak ken en weer naar onze ouders toe.We waren allemaal weer blij om onze ouders te zien. Dit was het avontuur van Qatar en het was weer een hele rijke ervaring. Bas en Tomas Complimenten, jongens! Redactie. 6 AJAX CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 6