(secr.) en Jeroen Slop en zittend Hennie Schuurman,Tilly Brakenhoff (secr.) en Sandra Rooijers (secr.). Een feest werd het bijna ook bij de wedstrijd tegen Inter in de UEFA Champions league waarbij Klaas-Jan Huntelaar en Mauro Rosales ons op twee goals voorsprong brachten. Jammer dat het niet zo bleef. De dames van het spelershome. Boven (links) Paula Heerspring en Els Schuuring. Onder v.l.n.r.: Nelly van Diepen,Thea Huizer en Marja Mello. schoonheidsspecialiste.Als kleine zelfstandige of zo. Maar nu kan ik dat werk nog wel combineren met het werk hier op de Toe komst. Heerlijk....' Hannie Meijer bestuurskamer de Toekomst 'Ik viel met mijn neus in de boter' 'Iedere zaterdag ben ik aanwezig. En op maandagavond als Jong Ajax thuis speelt.Al zes jaar ver zorg ik de gasten in de bestuurs kamer. Ik begin elke zaterdagoch tend om half negen. Dan komen al de eerste jeugdleiders binnen voor een kopje koffie, thee of wat fris. Dat gaat zo de hele och tend en middag door tot een uur of zes, zeven in de avond. Dat hangt er van af wie er thuis spe len, de Zaterdag I of de AI. Bij de zaterdag wordt het meestal wat vroeger. Het werk is heerlijk om te doen. Ik zit trouwens al mijn hele leven in de horeca.Vroeger had ik een koffiehuis. Nu werk ik in een restaurant van een zwem bad in Diemen. Dat werk deed ik al toen ik eens door Rolf Groot- enboer, die ik al heel lang ken samen met tal van andere Ajacie- den vanuit het stadion in de Meer en het tennis bij VVGA, werd gevraagd of ik niet af en toe eens op de Toekomt wilde komen werken. Eerst niet, maar ja, uitein delijk ga je toch even praten. Nou, het was zo druk dat ik die avond gelijk kon blijven. Dat was toen bij het 100-jarig bestaan. Ik viel dus met mijn neus in de boter. Het leuke is dat het werk hier erg afwisselend is. Je ont moet vaak weer andere mensen. Achter de bar hoor je wel eens wat.Als het echt serieus is bemoei ik mij er niet mee. Maar als er wel eens een mop of grap wordt verteld luister ik wel mee.' Paula Heersping manager spelershome 'Iedereen eet wat de pot schaft' 'Sinds een jaar of drie ben ik ver antwoordelijk voor de horeca in het spelershome samen met nog twee fulltimers en twee partti mers. Op trainingsdagen begin nen we al 's morgens om half acht. Dan gaan we het ontbijtbuf fet verzorgen. Spelers kunnen hier ontbijten maar niet iedereen doet dat. Spelers met een gezin ontbijten meestal thuis. Maar de meesten doen dat wel omdat een lekker warm gebakken pisto letje toch wel erg smakelijk is.Als de jongens dan gaan trainen gaan wij voor 42 man de warme lunch voorbereiden die klokslag één uur wordt geserveerd. Nooit later! Lekker gekookte aardap peltjes, vlees en groente dat er altijd bijzit net als sla, rauwkost en soep. Alles wordt iedere dag vers gebracht door slager, bakker en groenteman. Heel anders gaat het toe op wedstrijddagen. Dan maken we een sportmaaltijd die altijd twee en een half uur voor de wedstrijd wordt gegeten: spaghetti met tomatenbasilicum saus en rundergehakt en een tomatensaus zonder vlees. Daar bij zit kipfilet voor bij de sla of op een broodje en biefstuk. En altijd zit er brood bij, dus keus genoeg.Ja, wij koken alles zelf. En iedereen eet wat de pot schaft. Wij bedenken ook de maaltijden. Nooit met varkensvlees omdat het te vet is. Jongens uit een andere cultuur passen zich snel aan. Omdat ik dit al lang doe, ook al in de Meer, heb ik wel aardig wat ervaring met de samenstel ling van de maaltijden.Trouwens, de anderen ook.We zijn een hecht team. Je moet goed op elkaar zijn ingespeeld. Natuurlijk halen de jongens onderling wel eens geintjes uit. Zoals zout doen in de melk. Het is minder dan vroeger. Het spelershome is hun huiskamer waar zij zich beschermd moeten voelen en zichzelf kunnen zijn en hun gang kunnen gaan. Nee, het is voor ons zeker niet alleen maar eten en drinken klaarzetten.Als een speler binnenkomt en hij voelt zich niet helemaal lekker vragen we of hij misschien een kopje thee met honing wil of een lek ker beschuitje, begrijp je? Als een wedstrijd laat is geëindigd slapen ze meestal slecht en komen ze zo uit hun bed met ongekamde haren binnen. Dan zeg ik wel eens: kom eens hier, eerst even de haren goed doen. Ze voelen zich hier eigenlijk wel thuis, hoop ik dan maar.' Tijn Middendorp 5 Hannie Meijer AJAX CLUBNIEUWS CLUBNIEUWS MAART/A0RIL 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 5