Horeca binnen Ajax 'Het is hier het gezelligste restaurant van Amsterdam' hebben denken we onmiddellijk aan eten, drinken en gezelligheid.Zoals op de jaarlijkse bijeenkomst van de Bordjesclub, het onlangs gehouden jaarfeest en op 24 maart jl. bij de 88ste verjaardag van ons erelid Wim Schoevaart in aanwezigheid van staand André Kraan, Maarten Fontein, Claudia Hendriksen Zowel op de Toekomst als in de Amsterdam ArenA bezit Ajax twee localiteiten waar de horeca een belangrijke rol speelt binnen de vereniging. Op het sportcomplex staat de kantine en in het stadion bevindt zich het spelershome.Welke rol speelt de horeca naast het eten en drinken nog meer? Ruud Verschoor exploitant de Toekomst 'Horeca onderdeel van de opleiding vind ik wel erg pedant klinken' Ruud Verschoor 'In de horeca hoort kwaliteit boven in het vaandel te staan. Daar doen we op de Toekomst ook onze uiterste best voor. Alleen zijn er nu eenmaal wat nare momenten geweest waardoor het allemaal niet kan zoals wij dat graag zouden willen. In het begin dachten wij de koffie in mooie kopjes te serveren en een biertje in een mooi glas, mis schien wel met Ajax-logo. Zoiets kan gewoon niet meer.Wat wel leuk is, is als ouders van speler tjes onze kantine, restaurant of hoe je het ook wilt noemen, voor het eerst binnenkomen. Zij kijken vaak hun ogen uit.'Dat hadden we niet gedacht' hoor je dan vaak. De locatie is ook mooi en helemaal sinds die vitrines er staan vol met historie.' 'Naast het trainen en de wed strijden speelt de studiebegelei ding hier een grote rol.Voor ongeveer 120 tot 130 spelers maken wij vier keer per week maaltijden klaar. De samenstelling is zeker gericht op de bedoeling dat de jongens na thuiskomst niet meer hoeven te eten. Onze kok heeft, vanuit zijn werk in een verzorgingshuis, ervaring in het maken van speciale maaltijden. De jongens maken al lange dagen met school, trainen en studeren. Het eten is dan al vast geregeld. Ook als het bijvoorbeeld Rama dan is want ja,Ajax heeft natuur lijk relatief een redelijk aantal spelers vanuit een andere cul tuur. Daar wordt zeker rekening mee gehouden. Overdag traint Jong Ajax twee keer. Dan verzor gen wij een koude en warme lunch. Die is dan net even iets meer verzorgd dan bij de junio ren. Dit kan voor de jongens in opleiding een stimulans zijn ook zover te komen. Maar goed, in feite wordt heel veel afgestemd tussen de trai ners, de studie begeleiding, de diëtiste Jacqueline Kuperus en de mensen van de horeca. Het is een eenheid die prima werkt. Communicatie is erg belangrijk. Elkaar goed en op tijd informe ren. Daar is geen vergadering voor nodig. Maar om nu te zeg gen dat de horeca bijdraagt aan de jeugdopleiding vind ik wel erg pedant klinken. Misschien een piepklein beetje dan... De kan tine heeft ook een sociale rol waar mensen elkaar kunnen ont moeten en lekker onder het genot van een bakkie koffie of wat anders wat kletsen over Ajax. De ronde tafel is een geijkte plek daarvoor.Wat klet sen en dollen, niet al te serieus. Daar is de blauwe hoek voor.!' Lynn Heuvel medewerkster de Toekomst 'Anderhalf jaar werk ik nu hier en het is echt geweldig. Het is hier echt het gezelligste restau rant van Amsterdam.Werken in de horeca is heerlijk.Vroeger wel eens wat vakantiebaantjes in de bediening gedaan. Erg leuk. Ik ben van huis uit erg sociaal ingesteld. Het is heerlijk werk de gasten te verzorgen.Vaak ouders van spe lertjes die hier vier tot vijf keer per week hun zoontje komen halen en brengen. Die kunnen dan hier een lekkere dagschotel nemen of wat anders natuurlijk zoals een patatje, een biefstuk, noem maar op. Met die ouders krijg je wel makkelijk contact en je maakt een praatje of zo. Gewoon, leuk. Die jonge speler tjes zijn ook zo leuk. Ik hou van kinderen.Als je ziet hoe die gast jes binnenkomen. Ja, zelf voetbal ik ook, in de spits bij sv Andijk. Ik ben wel blessuregevoelig, nu ook weer. Maar het werk hier lijdt er niet onder. Het is heerlijk om hier een paar dagen per week te zijn. In de toekomst wil wel iets gaan doen met mijn opleiding als 4 AJAX CLUBNIEUWS CLUBNIEUWS MAART/APRIL 2 0 06

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 4