Prijzen blinken, prijzen lonken Nieuwjaarsreceptie Op zondag 8 januari jl. hield onze club weer haar traditi onele nieuwjaarsreceptie. Een enorme menigte Ajacieden was erop af gekomen. De toch niet al te kleine kantine van de Toekomst was afgeladen vol. Het was dan ook een klein wonder dat de bedienden van het uitstekende cateringbedrijf zonder noems- waardige ongelukjes zich met de volle dienbladen door de menigte wisten te manoeuvreren. Opening Als eerste wedstrijd op de Toe komst in het nieuwe jaar werd er, voorafgaand aan de nieuwjaarsre ceptie, weer gevoetbald tussen het team van Lucky Ajax en een team van de technische staf.Vorig jaar had Lucky Ajax verloren: de enige wedstrijd van het hele jaar! Er moest dus revanche komen. En die kwam er! Met 3-1 dankzij prachtige doelpunten van de Bra ziliaans gebruinde Johnny van 't Schip, de andere Johnny, Johnny Bosman en de nog altijd snelle dribbelaar Peter van Vossen trok het team van Sjaak Swart aan het langste eind. Fred Grim scoorde tegen namens de techni sche staf. Het was jammer dat velen, die wel op de rijkelijk geschonken drank en het heer lijke buffet afkwamen, er niet wat eerder waren om een plek langs de lijn te zoeken.Want het blijft een genot om naar het spelin zicht en de technische vaardighe den van de oude glorie te kijken. Het spel van Gerrie Mühren, Keje Molenaar, Rob Witschge, Dick Schoenaker, Peter van Vossen, om er maar een paar te noemen, bracht herinneringen terug aan de tijden waarin zij voor onze club hooggewaardeerde prijzen in de wacht wisten te slepen. 'Het kistje van het bestuur' Terug naar de receptie.Voorzitter (al weer een John) Jaakke bena drukte in zijn toespraak het belang van eenheid binnen de Ajax-familie. Hij zette de zaal op het verkeerde been door te beginnen met een citaat, waarvan aanvankelijk vrijwel iedereen dacht dat het op de huidige situa tie sloeg, terwijl hij een van zijn voorgangers, Jaap van Praag, aan haalde die dat schreef in het Ajax- Nieuws van oktober 1964! Voor het eerst werd 'het kistje van het bestuur' uitgereikt, als hopelijk een nieuwe traditie, aan een persoon of personen die zich bijzonder voor de club heeft of hebben ingezet. Het eerste kistje ging naar Corrie Terlage (rechts) en Marieke Kroes, twee dames in een mannenwereld, die tijdens de training van de selectie bij het bruggetje de toegang tot het trai ningsveld bewaken.Ajax, bekend en beroemd om haar offensieve spel prijst acties van defensieve aard! Van de UEFA Champions League had onze club een plaquette ont vangen. Het ornament bevestigt onze status tot de beste vijf clubs van Europa te behoren.Alle in de zaal aanwezige oud-spelers die aan de Europese successen van onze club hadden bijgedragen werden naar voren geroepen om de pla quette in ontvangst te nemen. Tot slot vond er een onthulling plaats. Op initiatief van onze alge meen directeur Maarten Fontein en Piet Keizer waren rond de pilaren van de kantine vitrines geplaatst, waarin prijzen prijken die de club op diverse niveaus, met diverse elftallen en in diverse tijden wist te veroveren. Een prachtige verfraaiing van ons clubonderkomen! Prijzen blinken, maar lonken ook. De prijzen uit het verleden hou den een oproep in voor prijzen die altijd weer te behalen zijn. Voor Ajax een heilig moeten! Het behalen van de tweede plaats met recht op deelname aan de voorronde van de Cham pions League is tegenwoordig al een dergelijke prijs. De wens, de hoop, de verzuchting die prijs nog dit jaar te pakken kleurde de stemming tijdens de overvolle, maar ook oergezellige nieuw jaarsbijeenkomst. Klaas Vos Geachte redactie In het clubnieuws 6 (november/december 2005) in het artikel 'Er heerste een grote mate van saamhorigheid' wordt door mij melding gemaakt dat Piet Keizer de initiatiefnemer was van de oprichting van Lucky Ajax. Dat is niet juist. Sjaak Swart is toentertijd de grondlegger van Lucky Ajax geweest. Cor Geelhuijzen, Heiloo Agenda 2006 (onder voorbehoud) 13 maart Jaarfeest Ajax op de Toekomst 6 april Ledenraadvergadering 6 mei Jany van der Veen toernooi 18 mei Lederaadvergadering 6 juni Algemene (voorjaar) Ledenvergadering 8 AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2 006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 8