Trainingskamp in Hoenderloo Zaterdag 1 v- de ledenraad, zoals blijkt uit bijgaande verslagen van de vergaderingen. Bij de zaterdagamateurs zal medio 2006 een wisseling plaatsvinden als Nico Schlette (links) het stokje overneemt van Wim Heisterkamp als secretaris van de zaterdagafdeling.De Zaterdag 1 ruilde Turkije in voor Hoenderloo In tegenstelling tot voorgaande jaren in Turkije kwam de Zater dag 1 dit jaar ter voorbereiding op de tweede helft van de com petitie voor een trainingskamp bijeen in Hoenderloo. Het pro gramma startte op donderdag middag 12 januari jl.toen na een ochtendtraining op de Toekomst koers werd gezet naar het sport hotel, waar in de middag een tweede training werd afgewerkt. Bobby-training Omdat trainer Bob de Klerk in de nieuwjaarswedstrijd met Lucky Ajax zijn been had gebro ken, was Bob Haarms bereid gevonden te assisteren bij de trainingen. Bob de Klerk hield vanaf de zijlijn op een stoel alles nauwlettend in de gaten. De vol gende dag werd weer flink geoe fend onder leiding van Dennis van der Wal en Dennis Bogaard, terwijl een paar spelers kennis maakten met de specifieke Bobby-training.'s Middags volgde een pittig parcours op de moun tainbike door de bossen en heu- vels rond Apeldoorn. De zaterdag werd gebruikt voor een oefen wedstrijd tegen GVVV uit de hoofdklasse B.Vooral in de eerste helft speelde Ajax heel goed voet bal. Heel lang bleef het 0-1 tot diep in blessuretijd een foutje in de defensie toch nog de gelijkma ker viel. Goed gevoel Zondagmorgen werd het trai ningskamp met een stevige bos wandeling afgesloten, waarna het weer huiswaarts ging richting de Toekomst.Trainers en leiders hebben een goed gevoel overge houden aan deze intensieve trai- ningsdagen en hopen dat een en ander doorwerkt in de competi tie. Dat bleek al het geval te zijn bij de eerste wedstrijd na de winter stop tegen Hoek waarbij het elftal al binnen een kwartier met 3-0 leidde. Hoewel Hoek nog voor de rust terugkwam tot 3-2, won Ajax uiteindelijk met 4-2, waarna de 'natuurlijke' winterstop uitbrak. Wim Heisterkamp WIE IS WIE? Naam: Ruud Haarms Leeftijd: 44 jaar Beroep: Manager Horeca Evenementen in het Chassé Theater in Breda. Bij Ajax: Vanaf 1970 en vanaf 2001 team manager van de Zaterdag 1 Hoe ben je bij Ajax terecht gekomenToen Ajax met B-pupillen begon had ik net de juiste leeftijd en de juiste vader. En toen? De jeugd doorlopen en daarna ook in een rood-wit shirt een paar jaar gevoetbald en gehonkbald bij OVVO. Daarna op m'n knieën weer terug naar Ajax. Hoe ben je teammanager van de Zaterdag 1 geworden? Door Bob de Klerk. Ik was flink geblesseerd en Ernst Ligthart wilde ermee stop- pen.Toen riep ik altijd al dat de zaterdagafdeling het kader van onze verenging is, en een kweekvijver voor teammanagers, trainers en bestuursleden. Wat zijn je ervaringen als teammanager? Spanning, concentratie en ontlading is prachtig om mee te maken. Mayonaise, ijsblokjes en bekers drank in je nek krijgen is wat minder leuk. Onder politie escorte naar een wedstrijd gaan vanwege eventuele dreigende situ aties was ook even wennen. Het lijkt mij, dat het verstandiger is, ons niet meer bij verenigingen rondom Rotterdam in te delen. Waarom wordt Ajax in de zaterdaghoofdklasse niet gauw kampioen? De hoofdklasse is onlosmakelijk verbonden aan geld.Wij zijn de enige echte amateurs. Dat wij ons al drie jaar manifesteren op het hoog ste niveau is een bijzondere prestatie. Zijn er nog meer verschillen? In de hoofdklasse wordt over het alge meen bij wedstrijden toegang geheven. Bij Ajax niet. Iedereen kan zo doorlopen. Dit jaar vieren we ons 3-jarig bestaan in de hoofd- klasse.Allemaal redenen om naar de Zaterdag 1 te komen kijken. Wat zijn je hobby's? Mijn werk is mijn hobby en Ajax ook. Ik zie twee tot drie theatervoorstellingen per week. De andere avonden en dagen ben ik bij Ajax. Wie wil je uitnodigen voor de volgende 'Wie is wie' en waarom? Nico Schlette, omdat hij in het nieuwe seizoen de idealistische taak over neemt van Wim Heisterkamp. Tijn Middendorp AJAX CLUBNIEUWS JANUARI/FEBRUARI 2006

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 2006 | | pagina 7